چهارشنبه 2 مرداد 1398 | Wednesday, 24 July 2019
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 23 شهريور 1389     |     کد : 3677

باب هفتم ؛ استخاره با بنادق

باب هفتم ؛ استخاره با بنادق

باب هفتم ؛ استخاره بوسیله بنادق
که بر چند قسم است که در این جا به دو قسم آن اشاره می شود:
اول: آن است که در بعضی کتب علماء به سند مرسل از یکی از ائمه ع روایت کرده اند که شخصی از اصحاب آن حضرت پرسید امری را می خواهم انجام دهم و کسی را پیدا نمی کنم با او مشورت کنم در این حال باید چکار کنم؟ حضرت فرمود: با پروردگار خود مشورت کن. پرسید: چگونه؟ فرمود: آن حاجت را در فکر خود نیت کن و دو رقعه کاغذ بگیر و یکی لا و در دیگری نعم بنویس و هر یک را در میان بندقه از گل بگذار سپس دو رکعت نماز بخوان و آن دو بندقه ( گلوله ای ) را در زیر سجاده ی خود بگذار و بگو : یا الله انی اشاورک فی امری هذا و انت خیر مستشار و مشیر - فاشر علی بما فیه صلااء و حسن عاقبه . پس دست خود به زیر سجاده ببر و یکی از آن دو بندقه را بیرون بیاور و باز کن اگر نعم بود انجام بده و اگر لا بود انجام نده با خدا چنین مشورت باید کرد.
دوم: آن است که سید بن طاووس ره از بعضی کتب شیعه نقل کرده است که در دو رقعه می نویسی : بسم الله الرحمن الرحیم خیره من الله العزیز الحکیم لعبده فلان بن فلان و حاجت خود را می نویسی و در آخر یکی می نویسی: افعل یا مولای و در آخر دیگری می نویسی  اتوقف یا مولای و هر یک از دو رقعه در میان گلوله ای از گل می گذاری و بر آن سوره های حمد- فلق- الضحی را هفت مرتبه می خوانی و ظرف آبی در پیش خود می گذاری و گلوله های گلی را در میان آب می اندازی پس هر یک که زودتر از دیگری شکافته شد و به روی آب آمد به آن عمل می کنی انشاء الله.
سوم: باز سید بن طاووس ره از شیخ ابوالفتح کراچکی که از اکابر علمای شیعه است روایت کرده است که در یک رقعه ( کاغذ) بنویس افعل و در یکی بنویس لا تفعل و در مکانی قرار بده سپس دو رکعت نماز بخوان و خیر خود را از خداوند متعال طلب کن سپس یکی از آن دو را بیرون آور و به آن عمل کن.


نوشته شده در   سه شنبه 23 شهريور 1389    
PDF چاپ چاپ