يکشنبه 17 فروردين 1399 | Sunday, 05 April 2020
 منوی اصلی
 
 
مهمان : 30
اعضا عضو سایت : 46
اعضا آنلاین : 0
امروز : 416
ديروز : 659
ماه : 28979
تعدا مطالب : 33554
كل : 29071567
 
  جستجو
 
 4) سلامت كودك

استحمام کودک قلق دارد

استحمام کودک قلق دارد استحمام نوزاد در حفظ سلامتی ، رشد ، نشاط و آرامش ، شیر خوردن و حتی به خواب رفتنش ، اثر بسزایی دارد . در این حین ، مادر نیز می ‌تواند بدن کودک را بهتر بررسی کند تا از وجود التهاب ، ورم یا حالت غیر عادی آگاه شده ، در بهبود آن بکوشد ؛ اما برای به حمام بردن کودک باید توصیه ‌هایی را هم در نظر داشت . برای شستن موهای نوزاد می توانید از شامپو بچه یا از همان صابون بچه ای که در شستن بدن کودک به کار می برید ، استفاده نمایید ...
يکشنبه سیزدهم بهمن 1392
تعداد بازدید: 739

تلفن‌‌‌‌‌‌ همراه و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ لپ ‌تاپ برای کودکان از کی ؟

تلفن‌‌‌‌‌‌ همراه و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ لپ ‌تاپ برای کودکان از کی ؟ دوستی را می‌شناسم که معتقد است تا وقتی احساس نکند کودکانش به تلفن همراه یا لپ‌تاپ و... نیاز دارند، در برابر خرید این کالاها برای آنها مقاومت می‌کند، هرچند بازار این محصولات میان بچه‌ها پررونق است. این نوشتار نگاهی دارد به فواید و زیان‌های کالاهای دیجیتال برای کودکان و زمان مناسب خرید این محصولات برای آنها.
شنبه هیجدهم آبان 1392
تعداد بازدید: 737

وای ... چه انگشت خوشمزه ای !

وای ... چه انگشت خوشمزه ای ! بسیاری از کودکان از دوره جنینی و در رحم مادر، بسیاری هم پس از تولد شروع به مکیدن انگشت می‌کنند. در واقع برخی از آنها کاری را که گهگاه در رحم مادر تجربه کرده بودند همچنان و پس از تولد ادامه می‌دهند . در این میان، والدین - بویژه آنها که اولین فرزندشان را به دنیا آورده‌اند و آگاهی و تجربه کافی در این باره ندارند- نمی‌دانند باید او را به حال خود بگذارند یا مانع انجام چنین عملی شوند.
جمعه دوازدهم مهر 1392
تعداد بازدید: 632

راههای سرگرم کردن کودکان بیمار

راههای سرگرم کردن کودکان بیمار اگرچه زمستان فصل محبوب خیلی از ماست اما پدر و مادرهایی که صاحب فرزند کوچکی هستند شاید از آمدن پاییز چندان خرسند نباشند. سرمای هوا کودکان را در معرض عفونت‌های ویروسی و باکتریایی قرار می‌دهد و تازه اگر بچه به مهدکودک هم برود خطر ابتلای او به انواع بیماری‌های مسری بیشتر است مراحل تکراری شلوغی مطب دکتر و داروخانه و بدخلقی‌های کودک یک طرف، یافتن چاره‌ای برای حوصله سررفته کودک بیمار طرف دیگر.
دوشنبه هشتم مهر 1392
تعداد بازدید: 746

ورزش ، راه‌ حل چاقی کودکان

ورزش ، راه‌ حل چاقی کودکان مطالعات اخیر نشان‌ دهنده شیوع روز افزون چاقی در کودکان و نوجوانان در کشورهای مختلف می‌باشد. در کشور ما نیز این همه‌گیری بویژه در شهرهای بزرگ به دلیل شیوه زندگی شیوع روزافزونی داشته است. از آنجا که عدم تحرک دارای اهمیت ویژه در بروز چاقی کودکان است، تشویق کودکان به داشتن تحرک بیشتر توسط متخصصین تغذیه توصیه می‌گردد.
شنبه ششم مهر 1392
تعداد بازدید: 586
آرشیو Print RSS