پنجشنبه 21 فروردين 1399 | Thursday, 09 April 2020
 منوی اصلی
 
 
مهمان : 3
اعضا عضو سایت : 46
اعضا آنلاین : 0
امروز : 952
ديروز : 958
ماه : 30438
تعدا مطالب : 33554
كل : 29075532
 
  جستجو
 
 2) سلامت روانی

آرامش دهنده های روان

آرامش دهنده های روان بیایید لحظاتی بیندیشیم ! به زمانی بیندیشیم که خشم ، سراسر وجودمان را فرا می گیرد و دیگر جایی برای شور و شوق ، باقی نمی ماند ؛ به جای آرامش ، تنش و اضطراب بر وجودمان مستولی می شود و از همه کس و همه چیز - و شاید بیش تر از همه از خودمان - خسته و دلزده می شویم ؛ از کنش ها و واکنش هایی که می توانست به گونه ای دیگر رقم بخورد ؛ از واژه هایی که کاش هرگز به زبان ما نمی آمدند ! کاش می شد قدری از رفتارهای شتابزده و نابجای خود بکاهیم و با آرامش و متانت بیشتری با قضایا برخورد کنیم ! آیا ما مقصریم یا عصر رایانه ها و تکنولوژی پیشرفته ؟
جمعه دوم آبان 1393
تعداد بازدید: 637

۱۹ راه برای فرو پاشی زندگی زناشویی

۱۹ راه برای فرو پاشی زندگی زناشویی بسیاری از کسانی که با هزاران امید و آرزو ازدواج میکنند و شروع زندگی شاد و طولانی ‌ای را جشن میگیرند ، به دلیل نا آگاهی یا خود خواهی گام در راهی میگذارند که تمام کوچه پس کوچه‌ هایش به تکرار اشتباهات منتهی میشود . برخی از این راههای اشتباه را در ادامه بخوانید تا با پرهیز از آنها شما جزو کسانی نباشید که زندگیشان به سوی فرو پاشی میرود . 1- سرسختانه و همواره خود را حق به جانب میدانند ، حتی زمانی که ادله کافی در اختیار ندارند .
يکشنبه سیزدهم بهمن 1392
تعداد بازدید: 562

با آرامش‌ دهنده‌ های گیاهی آشنا شوید

با آرامش‌ دهنده‌ های گیاهی آشنا شوید از بین گیاهانی که از قدیم برای تسکین درد یا کاهش اضطراب و افزایش اثرات آرامش استفاده میشده‌اند و امروزه صنایع داروسازی جدید آنها را به فرآورده‌های نوین تبدیل کرده‌اند،میتوان گیاهان سنبل‌الطیب (علف گربه)، رزماری (اکلیل کوهی)، بادرنجبویه (ملیس)، گل ساعتی، نعناع، و رازک را نام برد. با مصارف خانگی آنها بیشتر آشنا شوید . ١. گیاه سنبل‌الطیب با نام فارسی علف گربه، نام علمی valeriana officinalisو نام عمومیvalerianاز قدیم به عنوان آرامبخش و برای رفع بیخوابی استفاده میشده است.
شنبه هیجدهم آبان 1392
تعداد بازدید: 720

چگونه خصلتهای بد را بشناسیم؟

چگونه خصلتهای بد را بشناسیم؟ برای ترک ویژگی‌های رفتاری بد ابتدا باید آنها را شناسایی کنید. همین حالا چشم‌هایتان را ببندید و به یاد بیاورید دقیقا چه چیزهایی روی میز کنار تخت‌تان است؟ جزئیات قاب عکس‌های آویخته به دیوار را به یاد دارید؟ در ردیف اول کتابخانه‌تان چه کتاب‌هایی چیده‌اید؟ دگمه‌های پیراهنی که به تن دارید، دقیقا چه شکلی است؟ می‌بینید؟!
جمعه دوازدهم مهر 1392
تعداد بازدید: 646

ببخشید ، حتی کسی را که از او متنفرید

ببخشید ، حتی کسی را که از او متنفرید متنفر شدن از آدمها مطمئناً خیلی آسان‌تر از بخشیدن کسانی است که به شما بدی کرده‌اند. نمی‌خواهیم بگوییم که بخشش را راحت خرج کنید. بخشش همه اراده شما را می‌گیرد و در روند آن مجبور خواهید شد بخشی از آن‌که هستید را هم بدهید. بسیاری از متخصصین ادعا می‌کنند که برای گذشتن از آسیبی که کسی به شما می‌زند، باید تمایل به بخشیدن آن فرد داشته باشید.
دوشنبه هشتم مهر 1392
تعداد بازدید: 568

دوران بارداری یا استرس ‌داری؟!

دوران بارداری یا استرس ‌داری؟! خانم‌ها در زمان بارداری تغییرات جسمی و روانی متنوعی را تجربه می‌کنند. روش برخورد با این تغییرات و کنار آمدن با آنها مهارت خاصی می‌خواهد که در بعضی مواقع افراد آن مهارت را ندارند و گاهی در پی این تغییر خلق و خو دچار مشکلاتی مانند استرس و اضطراب می‌شوند . استرس‌های دوران بارداری باعث بروز بیماری‌هایی مانند فشار خون بالا و مشکلات قلبی می‌شود.
شنبه ششم مهر 1392
تعداد بازدید: 597
آرشیو Print RSS