سه شنبه 8 بهمن 1398 | Tuesday, 28 January 2020
سرخط خبرها :
 منوی اصلی
 
 
مهمان : 3
اعضا عضو سایت : 46
اعضا آنلاین : 0
امروز : 227
ديروز : 708
ماه : 25535
تعدا مطالب : 33554
كل : 29003512
 
  جستجو
 
 11) سیاحت غرب

11) سیاحت غرب علمى : خطاهاى پزشکى مدرن ؛ پیتر مونتیگ

11) سیاحت غرب علمى : خطاهاى پزشکى مدرن ؛ پیتر مونتیگ چکیده / پزشکى جدید در کنار دستاوردهایش، حامل مشکلات و عوارضى است که عموم مردم کم تر از آن ها آگاهى دارند. این گونه عوارض و بیمارى ها که به عنوان بیمارى هاى پزشک زاد شناخته مى شوند و عمدتا محصول عملکرد پزشکان و نیز نتیجه نوع مراقبت هاى پزشکى، محیط آلوده بیمارستان ها و... است، از چنان حجم قابل توجهى برخوردارند که مى توانند پزشکى مدرن را به طور جدى به چالش کشانند.
جمعه بیست و ششم مهر 1392
تعداد بازدید: 836

11) سیاحت غرب سیاسى : لابى صنعت مواد غذایى چاق کننده ؛ جاناتان رو 1 ـ گرى راسکین 2

11) سیاحت غرب سیاسى : لابى صنعت مواد غذایى چاق کننده ؛ جاناتان رو 1 ـ گرى راسکین 2 چکیده / نویسنده به بررسى حمایت شدید دولت آمریکا از لابى تولید کننده مواد چاق کننده و شرکت هاى تولید مواد غذایى نامرغوب مى پردازد و توضیح مى دهد که چگونه دولت آمریکا با استفاده از راهکارهاى خود و بدون توجه به وضعیت بهداشتى جامعه، تنها در اندیشه حفظ منافع افرادى است که از دولت حمایت مالى مى کنند. دولت بوش با احساس مسؤولیت شخصى مشکل دارد. از نظر آن ها، همه باید نسبت به اعمال خود احساس مسؤولیت داشته باشند، اما وقتى نوبت به دولت و دوستان دولت مى رسد، دیگر مسأله احساس مسؤولیت اهمیت خود را از دست مى دهد.
چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1392
تعداد بازدید: 970

11) سیاحت غرب سیاسى : همدستى بوش و شرکت ها در غارت و تخریب منابع عمومى ؛ گفت و گو با روبرت اف.کندى 1

11) سیاحت غرب سیاسى : همدستى بوش و شرکت ها در غارت و تخریب منابع عمومى ؛ گفت و گو با روبرت اف.کندى 1 چکیده / ثروت هاى عمومى از قبیل آب ، هوا ، جنگل ، دریا و ... در طول تاریخ متعلق به همه مردم بوده و هیچ شخص یا نهاد و دولتى حق تصرف در آن ها را نداشته است ، اما امروزه به راحتى با پول مبادله مى شود و این حق عمومى، در اختیار دولت و متنفذان و سرمایه داران درآمده است . «روبرت کندى» یکى از فعالان عرصه محیط زیست است که با نگاهى انتقادى به سیاست هاى دولت بوش ، زد و بند بین صاحبان کارخانجات و کارتل هاى بزرگ حامى بوش رادر انتخابات، عامل سرقت منابع عمومى به نفع خود دانسته و او را نکوهش مى کند.
چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1392
تعداد بازدید: 896

11) سیاحت غرب سیاسى : طاعون ترس ؛ مگى دومینیک 1

11) سیاحت غرب سیاسى : طاعون ترس ؛ مگى دومینیک 1 چکیده / جامعه آمریکا امروزه با نوعى ترس و رعب عجین شده است؛ ترس و رعبى که معلول سیاست هاى زیرکانه دولتمردان این کشور است. ترس از حملات تروریستى در یکایک مردم این کشور رخنه کرده و راه حل آن در گروى اقدامات پیشگیرانه و لشکرکشى به دشمنان این جامعه معرفى مى شود، تا از سویى توجه جامعه از مشکلات موجود منحرف شود و از سویى، دیگر همگان براى کاهش این ترس و رعب، به دولت مردان خود پناه برند.
چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1392
تعداد بازدید: 695

11) سیاحت غرب اقتصادى : جمعیت بشر و مواد غذایى ؛ راسل هوفنبرگ و دیوید پینتل 2

11) سیاحت غرب اقتصادى : جمعیت بشر و مواد غذایى ؛ راسل هوفنبرگ و دیوید پینتل 2 افزایش جمعیت و بیمارى / بسیارى از عواملى که بر میزان جمعیت انسان ها اثر مى گذارد، عواملى هستند که به تراکم جمعیت بستگى دارند. (گوتلى1، 1998) با افزایش تراکم انسان ها در یکسطح خاص، میزان منابع اختصاص یافته به هر فرد کاهش مى یابد و از یک سطح خاص تراکمى به بعد، نرخ سلامتى کاهش یافته و نرخ مرگ و میر افزایش مى یابد. در اولین نگاه، رابطه معنى دارى میان نرخ سلامتى و تراکم جمعیت دیده نمى شود، اما با توجه بیش تر، معلوم مى شود که هم کیفیت و هم کمیت منابع طبیعى در دسترس یک فرد (به عنوان مثال آب و غذا و...) نقشى اساسى در سلامتى آدمى دارند.
جمعه نوزدهم مهر 1392
تعداد بازدید: 727

11) سیاحت غرب اقتصادى : جمعیت بشر و مواد غذایى ؛ راسل هوفنبرگ و دیوید پینتل 1

11) سیاحت غرب اقتصادى : جمعیت بشر و مواد غذایى ؛ راسل هوفنبرگ و دیوید پینتل 1 چکیده / عموما چنین اندیشیده مى شود که براى تغذیه این همه انسان، باید میزان تولید محصولات غذایى را افزایش داد. این مقاله با ارائه شواهد فراوان، نشان مى دهد که افزایش جمعیت، همراه با تولید غذاى زیادى است و هزینه این غذاى بیش تر، در حقیقت از میان رفتن گونه هاى جانورى دیگر است و علاوه بر آن، معضلات بى شمار دیگرى را براى بشریت به همراه داشته است که از این میان مى توان به فقر، گرسنگى، سوء تغذیه، عدم بهداشت کافى، کمبود منابع آب، غذا، خاک و هواى سالم و... اشاره کرد.
جمعه نوزدهم مهر 1392
تعداد بازدید: 858

11) سیاحت غرب اقتصادى : رفاه اجتماعى در آمریکاى 2003 ؛ تونى پِلَت 2

11) سیاحت غرب اقتصادى : رفاه اجتماعى در آمریکاى 2003 ؛ تونى پِلَت 2 اقدامات بوش / قرن حاضر شاهد تغییرات بنیادین در دو بعد آرمان هاى جهانى سلطه آمریکا و تعدیل قدرت ایدئولوژیک و سیاسى در سطح ایالات متحده بوده است. در حال حاضر با گذشت نیمى از عمر دولت بوش، ناسیونالیست هاى جناح راست نقش مهمى در دولت و گفتمان حاکم بر دکترین سیاست خارجه آمریکا ایفا مى کنند. با برداشتن قدم هایى در جهت تحولات اساسى در سیاست داخلى، سیاست جنگ طلبى، تفوق و برترى پیدا کرد.
جمعه نوزدهم مهر 1392
تعداد بازدید: 802

11) سیاحت غرب اقتصادى : رفاه اجتماعى در آمریکاى 2003 ؛ تونى پِلَت 1

11) سیاحت غرب اقتصادى : رفاه اجتماعى در آمریکاى 2003 ؛ تونى پِلَت 1 چکیده / در این مقاله که در کنفرانس «رفاه اجتماعى در اوضاع رکود اقتصادى» به میزبانى بنیاد تبادل فرهنگى اروپا و دانشگاه سلزبورگ استرالیا ارائه شده است، نویسنده، تصویرى از اوضاع رفاه اجتماعى آمریکا در گذشته و حال ارائه داده است. در این نوشتار، سیر نزولى رفاه اجتماعى آمریکا نسبت به سایر کشورهاى پیشرفته، مورد بحث و موشکافى قرار گرفته است، همچنین به تأثیر سیاست هاى دولت بوش و ترکیب نخبگان سیاسى بر روند کاهش تأمین رفاه اقشار فقیر جامعه از یک سو و افزایش باور نکردنى بودجه نظامى آمریکا به بهانه جنگ با تروریسم، اشارات جامعى شده است.
جمعه دوازدهم مهر 1392
تعداد بازدید: 774

11) سیاحت غرب اجتماعى : اضطرابِ کودکان ؛ سوزان چرچ 1

11) سیاحت غرب اجتماعى : اضطرابِ کودکان ؛ سوزان چرچ 1 چکیده / نویسنده در این مقاله، به بررسى نقش اضطراب در سلامت جامعه آمریکا پرداخته است. «سوزان چرچ» عقیده دارد که اضطراب کودکان، ارتباط مستقیمى با مشاهده صحنه هاى جرم و جنایتى دارد که آن ها در دوران کودکى از طریق فیلم ها و تصاویر شاهد آن هستند. او پیشنهاد مى کند، پدران و مادران به جاى تلاش براى تحصیل رفاه بیش تر براى خانواده، به فکر ایجاد محیطى سالم و باثبات براى کودکان باشند.
جمعه دوازدهم مهر 1392
تعداد بازدید: 738

11) سیاحت غرب اجتماعى : مشکل جدّى الکلیسم ؛ گروه پزشکى مدرسه هاروارد و بیمارستان ماساچوست 2

11) سیاحت غرب اجتماعى : مشکل جدّى الکلیسم ؛ گروه پزشکى مدرسه هاروارد و بیمارستان ماساچوست 2 نقش الکلیسم در خشونت و مرگ / هر ساله صد هزار مورد مرگ مرتبط با الکل و یا کاملاً متأثر از آن، در ایالات متحده رخ مى دهد و الکلیسم موجب کاهش 12-10 ساله امید به زندگى است. الکل پس از سیگار مهم ترین عامل مرگ و میر در ایالات متحده محسوب مى شود. هر چه یک فرد زودتر دست به نوشیدن سنگین الکل بزند، احتمال گرفتارى او به بیمارى ها در آینده بیش تر مى شود. الکلیسم به شیوه هاى متفاوت مى تواند منجر به مرگ گردد
جمعه دوازدهم مهر 1392
تعداد بازدید: 809
آرشیو Print RSS