يکشنبه 17 فروردين 1399 | Sunday, 05 April 2020
سرخط خبرها :
 منوی اصلی
 
 
مهمان : 0
اعضا عضو سایت : 46
اعضا آنلاین : 0
امروز : 383
ديروز : 659
ماه : 28946
تعدا مطالب : 33554
كل : 29071534
 
  جستجو
 
 مجموعه 5 : کودک و نوجوان

زمان هایی طلایی برای تربیت فرزند

زمان هایی طلایی برای تربیت فرزند اگر پدرومادری در تربیت فرزندشون در هفت سال اول زندگی به هر دلیلی کوتاهی کرده باشند و فرزندشون از نظر شخصیت روحی، روانی دچار مشکلاتی شده باشه، چاره چیه؟ آیا می شه کم کاری های هفت سال اول رو در دوره های بعدجبران کرد جواب خدا انسان رو طوری خلق کرده که جبران اشتباهاتش امکان پذیره ؛ یعنی این طور نیست که اگر ما در یک سنی به نیازی از نیازهای فرزندمون پاسخ ندادیم، تا ابد فرزندمون در همین وضعیت باقی بمونه.
جمعه دوازدهم مهر 1392
تعداد بازدید: 624

عوامل تربیت فرزند صالح از منظر امام حسن مجتبی‏ علیه‏ السلام

عوامل تربیت فرزند صالح از منظر امام حسن مجتبی‏ علیه‏ السلام طلیعه / موضوع شناختن عوامل تربیت در این مقال، افزون بر اهمیتی که در خود مسئله تربیت است، به دیدگاه های شخصیتی برمی گردد که خود، نمونه بارزی از یک انسان کامل و تربیت یافته در مکتب نبوی، علوی و فاطمی است. همچنین او پرورش دهنده فرزندانی است که هر کدام، اسوه هایی عالی اند و تجلی ارزشهای والای انسانی در تاریخ بشر شمرده می شوند
يکشنبه سی و یکم شهريور 1392
تعداد بازدید: 706

عوامل مؤثر در ایجاد روحیه مسئولیت پذیری بچه ها

عوامل مؤثر در ایجاد روحیه مسئولیت پذیری بچه ها مسلماً پدر و مادر نقش خیلی مهمی در ایجاد کردن روحیه مسئولیت پذیری بچه ها دارند.برای این منظور باید، هم زمان با فراهم کردن زمینه های پذیرش مسئولیت متناسب با سنّ بچه ها، موانع مسئولیت پذیری رو هم در نظر داشت و اون هارو هم برطرف کرد. عوامل مؤثر در ایجاد روحیه مسئولیت پذیری بچه ها: 1- خود پدر و مادرها، یه الگوی بسیار مناسب برای بچه ها هستن پس باید خودشون، در درجه اول مسئولیت پذیر باشند.
چهارشنبه بیستم شهريور 1392
تعداد بازدید: 576

مراحل سه گانه تربیت کودک و فرزند

مراحل سه گانه تربیت کودک و فرزند از پیامبر (ص) روایت است که فرمود: فرزند هفت سال سرور، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مراحل سه گانه تربیت کودک - از پیامبر (ص) روایت است که فرمود: فرزند هفت سال سرور، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. (مکارم الاخلاق، ص ???) این بدان معناست که انسان درهر سنی نوعی واکنش نشان تربیت امری فرآیندی است و در تمام مدت عمر اتفاق می افتد؛ اما هر چیزی دارای بهترین زمان است و بهترین زمان تربیت، دوران کودکی و نوجوانی است.
چهارشنبه بیستم شهريور 1392
تعداد بازدید: 704

من هستم ، لطفا مرا ببین

من هستم ، لطفا مرا ببین ابراز وجود مهارتی است که وجود آن، ما را در تعاملات اجتماعی موفق می گرداند و نیازمند آن است که فرد نقاط ضعف وقوت خود را بشناسد و به اصلاح نواقص بپردازد و به توانمندیهای خود، باور و اطمینان داشته باشد. ابراز وجود مهارتی اجتماعی است که شخص آنرا در تعاملات روزمره خود بکار می گیرد تا افکار و احساسات خود را به شیوه مستقیم و با رعایت احترام به حقوق دیگران ابراز کند.
چهارشنبه بیستم شهريور 1392
تعداد بازدید: 537
آرشیو Print RSS