سه شنبه 8 بهمن 1398 | Tuesday, 28 January 2020
سرخط خبرها :
 منوی اصلی
 
 
مهمان : 2
اعضا عضو سایت : 46
اعضا آنلاین : 0
امروز : 200
ديروز : 708
ماه : 25508
تعدا مطالب : 33554
كل : 29003485
 
  جستجو
 
  عکس روز
 
 10) سیاحت غرب

10) سیاحت غرب محیط زیست : برهم زدن طبیعت ؛ فردریک پاتناد 2

10) سیاحت غرب محیط زیست : برهم زدن طبیعت ؛ فردریک پاتناد 2 درخت هاى جهش یافته ژنتیکى / یکى از نفرت انگیزترین و البته هولناک ترین تصاویرى که به ذهن آدمى مى رسد، تلاش شرکت هاى فعال در این عرصه براى خلق جنگل هایى است که بر پایه این نوع تکنولوژى شکل مى گیرد. هدف، خلق درختانى است که فاقد هرگونه گل دهى و به بار نشستن محصول بوده و صرفا از درختان سنتى و طبیعى سریع تر رشد مى کنند تا زودتر بتوان از چوب و الوار آن استفاده نمود.
سه شنبه دوم مهر 1392
تعداد بازدید: 918

10) سیاحت غرب محیط زیست : برهم زدن طبیعت ؛ فردریک پاتناد 1

10) سیاحت غرب محیط زیست : برهم زدن طبیعت ؛ فردریک پاتناد 1 چکیده / گسترش محصولات دستکارى شده ژنتیکى، به تهدیدى علیه بشریت و طبیعت تبدیل شده است و این در حالى است که مخاطرات و پیامدهاى توسل به این گونه محصولات ، بر عموم مخفى مانده است. منافع شرکت هاى فعال در این عرصه و همگامى دولت با آن ها ، از سویى زمینه سودجویى صاحبان صنعت بیوتکنولوژى را فراهم کرده و از سوى دیگر به تخریب بیش از پیش طبیعت انجامیده است.
سه شنبه دوم مهر 1392
تعداد بازدید: 883

10) سیاحت غرب علمى : خطرات استفاده از آنتى بیوتیک ها در غذاى حیوانات ؛ مارتین خور 1

10) سیاحت غرب علمى : خطرات استفاده از آنتى بیوتیک ها در غذاى حیوانات ؛ مارتین خور 1 چکیده / «چائو جیونیگ»، وزیر بهداشت مالزى، با فاش کردن این قضیه که نیمى از مرغ هاى فروخته شده در سطح کشور، حاوى نیتروفیورن (nitrofuron) سرطان زا بوده اند، بحث جدال برانگیز و طولانىِ استفاده گسترده از آنتى بیوتیک ها در غذاى حیوان و خطرات مترتب بر آن را مجددا مطرح نمود. در مطلب پیش رو، نویسنده، ضرورت ممنوعیت یا قانونمند شدن استفاده از این آنتى بیوتیک ها را در غذاى حیوانات تشریح مى نماید.
سه شنبه دوم مهر 1392
تعداد بازدید: 1029

10) سیاحت غرب علمى : بنیان هاى متزلزل تشریح حیوانات ؛ گفت وگو با ورنون کلمن 1

10) سیاحت غرب علمى : بنیان هاى متزلزل تشریح حیوانات ؛ گفت وگو با ورنون کلمن 1 چکیده / تشریح موجودات زنده که امروزه به مثابه جزء لاینفک پزشکى مدرن محسوب مى شود، نه تنها از لحاظ اخلاقى با مخالفت هاى نسبتا گسترده اى روبرو شده است، بلکه از لحاظ علمى نیز با چالش هایى مواجه مى باشد. غیردقیق بودن، فقدان اطلاعات علمى و حتى گمراه کننده بودن نتایج حاصله، از جمله مهم ترین ضعف هایى است که متوجه این رویکرد پزشکى نوین مى باشد.
دوشنبه یکم مهر 1392
تعداد بازدید: 939

10) سیاحت غرب علمى : فرزندان ژنتیکى ؛ ریچارد هایس 2

10) سیاحت غرب علمى : فرزندان ژنتیکى ؛ ریچارد هایس 2 شدیدتر شدن اختلافات طبقاتى / فرض کنید دانشمندان ژنى پیدا کرده اند که به فرزندان پسر 15% شانس بهتر براى رشد قدّى یک اینچ بیش تر از زمانى که بدون داشتن این ژن رشد کنند، مى دهد و بقیه خصوصیات تغییرى نکند. اگر کلینیک هاى داروسازى پیشنهاد ساخت نطفه هایى با این ژن را بدهند، آیا خریدارى وجود خواهد داشت؟ بله. والدین خواهند گفت: در این دنیاى پر از رقابت، هر کارى بتوانم انجام مى دهم که فرزندم برترى داشته باشد. وقتى اجازه دادیم فرزندانمان از طریق اصلاح و تغییر در نطفه شکل یابند، این تغییرات را کجا متوقف خواهیم کرد؟
دوشنبه یکم مهر 1392
تعداد بازدید: 839

10) سیاحت غرب علمى : فرزندان ژنتیکى ؛ ریچارد هایس 1

10) سیاحت غرب علمى : فرزندان ژنتیکى ؛ ریچارد هایس 1 چکیده / با پیشرفت علم و به ویژه دانش ژنتیک ، گروهى از دانشمندان و متخصصان این فن برآنند که با دستکارى و به اصطلاح خودشان اصلاح ژن ها، نسل انسان هاى امروزى را براندازند و انسان هایى با طول عمر بیش از 200 سال و توانایى هاى بدنى فوق العاده در آزمایشگاه ها تولید کنند که از همه لحاظ نسبت به انسان هاى امروزى برترى داشته باشند، در حالى که چشم و گوش خود را به روى عواقب وخیم آن مانند اختلافات طبقاتى بى سابقه و... بسته اند و دولت ها هم واکنشى نشان نمى دهند.
دوشنبه یکم مهر 1392
تعداد بازدید: 990

10) سیاحت غرب اقتصادى : پایان اشتغال ؛ جرمى ریفکین 1

10) سیاحت غرب اقتصادى : پایان اشتغال ؛ جرمى ریفکین 1 چکیده / گسترش بیکارى در دنیاى امروز، معلول عوامل متعددى است که صرفا به کشورهاى جهان سوم و یا کشورهاى در حال توسعه محدود نمى شود، بلکه کشورهاى توسعه یافته و ثروتمند را نیز اسیر خود ساخته است. تحمیل الگوهاى اقتصادى، جایگزینى ابزار تکنولوژیکى به جاى نیروى کار، ورود اینترنت به عرصه اجتماع و اقتصاد و بطلان برخى نظریه هاى اقتصادى حاکم، از مهم ترین عوامل محو شمار زیادى از مشاغل در عرصه جهانى است.
يکشنبه سی و یکم شهريور 1392
تعداد بازدید: 682

10) سیاحت غرب اقتصادى : هزینه هاى واقعى کشاورزى مدرن ؛ جولز پرتى 1

10) سیاحت غرب اقتصادى : هزینه هاى واقعى کشاورزى مدرن ؛ جولز پرتى 1 چکیده / کشاورزى مدرن، داراى هزینه ها و تأثیراتى بیرونى است که بر قیمت محصولات کشاورزى، تأثیرى ندارد بلکه بر سایر افراد جامعه تحمیل مى شود. در حقیقت، بدین وسیله، همه افراد جامعه، به کشاورزان یارانه اى پنهانى مى پردازند که در هیچ جا منظور نمى شود. این امر، مصداقى از بى عدالتى است. این مقاله به بررسى و تخمین این هزینه ها و تأثیرات بیرونى آن مى پردازد و در نهایت تلاش مى کند
يکشنبه سی و یکم شهريور 1392
تعداد بازدید: 879

10) سیاحت غرب اقتصادى : فرو پاشى طبقه متوسط ؛ برنى ساندرز 1

10) سیاحت غرب اقتصادى : فرو پاشى طبقه متوسط ؛ برنى ساندرز 1 چکیده / تحولات اقتصادى سال هاى اخیر در آمریکا، در جهت تشدید فاصله بین اقشار غنى و فقیر بوده است. هم اکنون طبقه متوسط، متأثر از این تحولات در حال تضعیف و تبدیل شدن به طبقه فقیر است. این پدیده از سوى رسانه ها و دولتمردان آمریکا جدّى گرفته نشده است. رسانه هاى جمعى کمتر در مورد پدیده فروپاشى و محو طبقه متوسط صحبت مى کنند
يکشنبه سی و یکم شهريور 1392
تعداد بازدید: 841

10) سیاحت غرب اقتصادى : نقش صندوق بین المللى پول در توزیع فقر در جهان ؛ گفت و گو با جوزف استگلیتز

10) سیاحت غرب اقتصادى : نقش صندوق بین المللى پول در توزیع فقر در جهان ؛ گفت و گو با جوزف استگلیتز چکیده / جوزف استگلیتز کارشناس برجسته اقتصادى از ایالات متحده آمریکا و دریافت کننده جایزه نوبل اقتصادى است. او استاد بزرگترین دانشگاه هاى جهان است. دیدگاه هاى وى در خصوص جهانى سازى و تبعات آن جالب توجه است. گفت وگوى دى سایت را با او درباره ناکامى هاى صندوق بین المللى پول مى خوانید . دى سایت : اعتراض علیه جهانى سازى ابعاد گسترده ترى به خود گرفته است. نظر شما در این باره چیست؟
جمعه بیست و نهم شهريور 1392
تعداد بازدید: 765
آرشیو Print RSS