يکشنبه 17 فروردين 1399 | Sunday, 05 April 2020
 منوی اصلی
 
 
مهمان : 3
اعضا عضو سایت : 46
اعضا آنلاین : 0
امروز : 501
ديروز : 659
ماه : 29064
تعدا مطالب : 33554
كل : 29071652
 
  جستجو
 
 7) آیا می دانید که ...

آیا می دانید ؟

آیا می دانید ؟ 18- آیا می دانید اگر همه یخهای قطب جنوب آب شود بر سطح آب اقیانوسها هفتاد متر اضافه می شود و در این صورت یک چهارم خشکیهای کره زمین زیر آب میرود. 19- آیا می دانید که كبد یا جگر تنها عضو داخلی بدن است كه اگر با عمل جراحی قسمتی از آن برداشته شود دوباره رشد میكند. 20- آیا می دانید که میزان انرژی كه خورشید در یك ثانیه تولید میكند ، برای تولید برق مورد نیاز تمام كشورهای جهان به مدت یك میلیون سال كافی است. 21- آیا می دانید هر عنكبوت تار ویژه خود را دارد و هیچگاه تارهای آنها به هم شبیه نیستند.
جمعه سوم بهمن 1393
تعداد بازدید: 606

آیا می دانید ؟ اولین (قدیمی ترین) کتاب ها 3

آیا می دانید ؟ اولین (قدیمی ترین) کتاب ها 3 پیرترین شخصی که حافظ قرآن شد / آیه الله خویی موفق به حفظ قرآن در سن 94 سالگی در مسیر حرکت خود از نجف به کوفه شدند . ترین های تلاوت قرآن / این ترین ها را جناب حجه الاسلام مهدی پور مرقوم فرمودند : 1. «نفیسه خاتون» عروس امام صادق (ع) از اولاد امام حسن مجتبی (ع) که مزار شریفش در قاهره مصر مورد توجه عام و خاص است در طول حیات خود 6000 بار ختم قرآن انجام داده است . 2. میرزا مهدی شیرازی هر روز در ماه رمضان یک ختم قرآن در سرداب مقدس سامرا داشته اند . ...
جمعه نوزدهم دي 1393
تعداد بازدید: 710

آیا می دانید ؟ اولین (قدیمی ترین) کتاب ها 2

آیا می دانید ؟ اولین (قدیمی ترین) کتاب ها 2 اولین کسانی که دهه غدیر را برپا داشتند – با شکوه ترین دهه غدیر / اهالی «مصر» و «مراکش» در سال 362 ق. به مدت ده روز « دهه غدیر » را جشن گرفتند . تقی الدین مقریزی می نویسد : در روز 18 ذیحجه الحرام 362 ق . برای نخستین بار جشن مفصلی در مصر و مغرب (مراکش) برگزار شد ، جمعیت انبوهی برای دعا و عبادت گرد آمدند که آن روز ، روز عید بود . زیرا در آن روز پیامبر اکرم (ص) علی(ع) را به عنوان خلیفه برگزیده بوده و پیمان خلافت بسته بود .
جمعه دوازدهم دي 1393
تعداد بازدید: 609

آیا می دانید ؟ اولین (قدیمی ترین) کتاب ها 1

آیا می دانید ؟ اولین (قدیمی ترین) کتاب ها 1 اولین (قدیمی ترین) کتاب در آیات الاحکام / آیات الاحکام موسوم به کتاب « احکام القرآن » تالیف « ابونضر محمد بن سائب کلبی » از اصحاب امام باقر و امام صادق (ع) متوفای سال 146 ق . است . آیات الاحکام آیاتی هستند که در مورد احکام اسلامی در قرآن وجود دارد و حدود 500 آیه است . اولین (قدیمی ترین) کتاب در علم اخلاق / اولین کسی که در علم اخلاق کتاب نوشت « اسماعیل بن مهران » است که از اصحاب امام صادق (ع) بود .
جمعه پنجم دي 1393
تعداد بازدید: 743

آیا می دانید در اطراف کعبه چند پیامبر خدا مدفون هستند ؟

آیا می دانید در اطراف کعبه چند پیامبر خدا مدفون هستند ؟ کعبه مقدس ‌ترین مکان در دین اسلام و میان مسلمانان و به عنوان قبله ‌گاه و جهت عبادت و نماز پیروان دین اسلام است . نام کعبه اشاره‌ به چهارگوش بودن بنای آن دارد . در قرآن کریم درباره بنای خانه کعبه توسط یکی از انبیاء خدا بنام حضرت "ابراهیم و پسرش اسماعیل (ع) " سخن گفته شده است . البته بعضی هم بر این باورند که خانه خدا قبل از ابراهیم (ع) ساخته شده بوده و نخستین سازنده آن حضرت آدم است .
يکشنبه چهارم اسفند 1392
تعداد بازدید: 914

برای خدایی شدن

برای خدایی شدن دل خانه خداست ، به شیطان اجاره اش ندهید . شرط زیارت آسمان، وداع با زمین است . وقتی با خدا شروع نکنیم ، با شیطان پایان می یابیم . عاشق خدا باش ، تا معشوق خلق باشی . فرشی ، عرشی نمی شود . سجده ، قله عبادت ها است . نمازگزاری که از دنیا دل نکنده است ، مانند ، خلبانی است که همیشه روی زمین زندگی می کند . توپ دلت را به هر کس پاس نده . عرفان ، بلوغ روح است . مزرعه دلتان را وجین کنید .
جمعه چهارم بهمن 1392
تعداد بازدید: 894

ظریف ترین دوربین در بازار !

ظریف ترین دوربین در بازار ! خداوند برای چشم، چند محافظ قرار داده است: جایگاه آن را در میان گودالی از استخوان ها قرار داده و چون چشم از پیه ساخته شده، آن را با اشک شور مخلوط کرده است تا فاسد نشود. مژه، دربان و پلک پوشش چشم است. ابرو، سایبان و خطوط پیشانی برای انحراف عرق به دو سوی صورت است. هر شبانه روز ده ها هزار عکس رنگی می گیرد، بدون آنکه به فیلم و یا تنظیمِ خاصی نیاز داشته باشد.
يکشنبه بیست و چهارم شهريور 1392
تعداد بازدید: 864

آیا می دانید امید بخش ترین آیه قرآن کدام است؟

آیا می دانید امید بخش ترین آیه قرآن کدام است؟ حضرت علی علیه السلام بر جمعی وارد شده و از آنها سؤال فرمودند: آیا می دانید امید بخش ترین آیه ی قرآن کدام است؟! هرکس به فراخور حال خویش آیه ای را عنوان کرد: بعضی گفتند: آیه ی «إِنَّ اللّهَ لا یَغْفِرُ أَنْ یُشْرَکَ بِهِ وَ یَغْفِرُ ما دُونَ ذلِکَ»[1] یعنی خداوند جز شرک، گناهان دیگر را می بخشد. بعض دیگر بر آن بودند که این آیه است؛ «وَ مَنْ یَعْمَلْ سُوءًا أَوْ یَظْلِمْ نَفْسَهُ ثُمَّ یَسْتَغْفِرِ اللّهَ یَجِدِ اللّهَ غَفُورًا رَحیمًا»[2] یعنی هرکس خلافکار و ظالم باشد ولی استغفار کند، خداوند را بخشنده و مهربان خواهد یافت.
جمعه پانزدهم شهريور 1392
تعداد بازدید: 769

امام خمینی کدام آیه قرآن را از محکم ترین آیات می دانستند؟

امام خمینی کدام آیه قرآن را از محکم ترین آیات می دانستند؟ یادم می آید امام خمینی رضوان الله علیه گاهی در درسشان موعظه می فرمودند ـ معمولا اواخر سال یک جلسه از درس اصولشان را به موعظه اختصاص می دادند و این غیر از درس اخلاقی بود که به صورت هفتگی داشتند. یکی از مطالبی که مکرر از ایشان شنیدم این است که می فرمودند: محکم ترین آیه در قرآن کریم این آیه است: «فَمَن یعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَیرًا یرَهُ * وَمَن یعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا یرَهُ: پس هر که هم وزن ذرّه‏ای نیکی کند [نتیجه‏] آن را خواهد دید و هر که هموزن ذرّه ‏ای بدی کند [نتیجه‏] آن را خواهد دید.»
سه شنبه دوازدهم شهريور 1392
تعداد بازدید: 852

آیا می دانید چرا حجاج خلاف جهت عقربه های ساعت طواف می کنند؟

آیا می دانید چرا حجاج خلاف جهت عقربه های ساعت طواف می کنند؟ احکام و دستورهای اسلامی هر یک راز و رمزهایی دارد که دستیابی به آنها انسان را در اعتقادات دینی قوی تر و راسخ تر می سازد. بسیاری از این اسرار و معارف از زبان معصومین علیهم السلام در روایات و احادیث دینی نقل شده و برخی نیز به تدریج با گسترش علم و دانش بشری کشف گردیده است.
يکشنبه دهم شهريور 1392
تعداد بازدید: 877
آرشیو Print RSS