جمعه 22 فروردين 1399 | Friday, 10 April 2020
 منوی اصلی
 
 
مهمان : 4
اعضا عضو سایت : 46
اعضا آنلاین : 0
امروز : 437
ديروز : 1153
ماه : 30633
تعدا مطالب : 33554
كل : 29076170
 
 3) لطایف و ظرايف

90 + 5 = وقت اضافه برای خدا

90 + 5 = وقت اضافه برای خدا ﭼﻘﺪر ﺧﻨﺪه دار است ﮐﻪ ﯾﮏ ﺳــﺎﻋﺖ ﺧﻠﻮت ﮐﺮدن ﺑﺎ ﺧﺪا ﻃﻮﻻﻧﯽ و ﻃﺎﻗﺖ ﻓﺮﺳﺎﺳﺖ ، وﻟﯽ 90 دﻗﯿﻘﻪ ﺑﺎزی ﯾﮏ ﺗﯿﻢ ﻓﻮﺗﺒﺎل ﻣﺜﻞ ﺑﺎد ﻣﯽ ﮔﺬرد ! ﭼﻘــﺪر خنده دار است ﮐﻪ ﺻﺪ ﻫﺰار ﺗﻮﻣــﺎن ﮐﻤﮏ در راه ﺧﺪا ﻣﺒﻠﻎ ﺑﺴــﯿﺎر هنگفتی است ، اﻣﺎ وﻗﺘﯽ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻫﻤان ﻣﻘﺪار ﭘﻮل ﺑﻪ ﺧﺮﯾﺪ ﻣﯽ روﯾﻢ ﮐﻢ ﺑﻪ ﭼﺸﻢ می آید ! ﭼﻘﺪر خنده دار است ﮐﻪ ﯾﮏ ﺳــﺎﻋﺖ ﻋﺒﺎدت ، ﻃﻮﻻﻧﯽ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ می آید ، وﻟﯽ دو ﺳﺎﻋﺖ ﻓﯿﻠﻢ دﯾﺪن ﺑﻪ ﺳﺮﻋﺖ ﻣﯽ ﮔﺬرد !
چهارشنبه هفتم اسفند 1392
تعداد بازدید: 823

آیه الله حکیم و بن باز

آیه الله حکیم و بن باز مرحوم آیه الله العظمی سید محسن حکیم قدس سره که مرجع شیعیان و زعیم حوزه علمیه نجف بود، در سفری که به عربستان داشت، در جلسه ای با بن باز مفتی آن روز آن کشور (که نابینا بود) مواجه شد . بن باز ، ظاهرا به دیدن آقای حکیم رفته بود ولی در واقع قصد داشت با ایشان جدال کند و افکار وهابیگری خود را مطرح نماید . در این جلسه ، بن باز ، از آیه الله حکیم پرسید : شما شیعیان چرا به ظواهر قرآن عمل نمی کنید ؟ آیه الله حکیم در جواب گفتند : ...
يکشنبه بیست و هفتم بهمن 1392
تعداد بازدید: 580

حاضر جوابی بهلول

حاضر جوابی بهلول حاضر جوابی بهلول / روزی وزیر دربار هارون الرشید به بهلول گفت : خوش به حال تو ، زیرا خلیفه ، تو را رئیس خوک ها و گرگ ها نموده است ! بهلول بی درنگ گفت : اکنون که تو از این مطلب آگاه شدی ، اینک از طاعت و فرمان من خارج مشو .
جمعه چهارم بهمن 1392
تعداد بازدید: 714

حاضر جوابی سبط بن جوزی

حاضر جوابی سبط بن جوزی سبط بن جوزی مدت مدیدی در میان شیعه و سنی زندگی می کرد. هر کدام از طرفداران دو مذهب شیعه و سنی او را به خود نسبت می دادند. روزی برای روشن شدن این که او شیعه است یا سنی؟ در میان جمعی از او سؤال کردند، علی علیه السلام افضل است یا ابابکر؟ فورا گفت: «من کانت بنته فی بیته: کسی که دخترش در خانه اوست.» کسی از پاسخ او نفهمید که او واقعا شیعه است یا سنی . ...
جمعه یکم آذر 1392
تعداد بازدید: 923

حاضر جوابی مؤمن طاق

حاضر جوابی مؤمن طاق پس از شهادت امام صادق علیه السلام، یکی از مخالفان آن حضرت به مؤمن طاق که از شاگردان آن حضرت بود، به عنوان طعنه گفت: امام تو از دنیا رفت. مؤمن طاق فورا در پاسخ گفت: اما پیشوای تو (شیطان) تا قیامت زنده است. (۱۰) 10. کشکول طبسی، ج 1، ص 147. منابع : کتاب جنگ جوان، اثر حجة الاسلام محمود اکبری
سه شنبه بیست و هشتم آبان 1392
تعداد بازدید: 794

حاضر جوابی کودک

حاضر جوابی کودک روزی ابوحنیفه از محلی می گذشت، دید طفلی از جای گل آلودی راه می رود. او را صدا زد و گفت: بچه جان مواظب باش نلغزی، طفل بی درنگ در جواب گفت: لغزش من سهل است. تو مواظب خودت باش که نلغزی چون از لغزش تو پیروانت هم می لغزند. ابو حنیفه از هوش و زکاوت آن طفل تعجب کرد!
يکشنبه سی و یکم شهريور 1392
تعداد بازدید: 847

حاضر جوابی شاگرد

حاضر جوابی شاگرد معلم کمونیستی در سر کلاس درس، به بچه ها گفت: بچه ها مرا می بینید؟ همه گفتند: بلی، دوباره سؤ ال کرد: این میز و تابلو و... را می بینید؟ همه در پاسخ گفتند: بلی، معلم ادامه داد، حال بچه ها خدا را می بینید؟ گفتند: خیر. معلم گفت: پس حالا نتیجه می گیریم که خدایی وجود ندارد! فورا یکی از شاگردان گفت: بچه ها شما تابلو را می بینید؟ گفتند: بلی، شاگرد دوباره سؤ ال کرد:
يکشنبه بیست و چهارم شهريور 1392
تعداد بازدید: 729

حاضر جوابی توسن خان

حاضر جوابی توسن خان روزی فتحعلی شاه به توسن خان ترکمن گفت: روزی که ریش تقسیم می کردند، تو کجا بودی که سهمت را بگیری. فورا توسن خان در جواب گفت: قربان در آن وقت به طلب عقل رفته بودم. (۸) 8. کشکول طبسی ، ج 1، ص 138. منابع : کتاب جنگ جوان، اثر حجة الاسلام محمود اکبری
جمعه پانزدهم شهريور 1392
تعداد بازدید: 828

حاضر جوابی حسن بن فضل

حاضر جوابی حسن بن فضل در مجلس یکی از خلفا جمعی از دانشمندان حضور داشتند، که حسن بن فضل وارد شد؛ همین که خواست شروع به سخن گفتن نماید، خلیفه وی را مورد عتاب قرار داد و گفت: ای بچه! تا بزرگ تر از تو در مجلس می باشد تو حرف مزن. فورا حسن بن فضل در جواب گفت: ای خلیفه، نه من از هدهد کوچک ترم و نه شما از حضرت سلیمان بزرگ ترید. مگر هدهد نبود که به سلیمان گفت:
سه شنبه دوازدهم شهريور 1392
تعداد بازدید: 727

حاضر جوابی طفل

حاضر جوابی طفل یکی از حکما از طفلی پرسید: اگر به من بگویی که خدا کجا است، یک عدد پرتقال به تو می دهم. آن پسر در جواب گفت: من دو عدد پرتقال به شما می دهم، که بگویی خدا کجا نیست.
يکشنبه دهم شهريور 1392
تعداد بازدید: 730
آرشیو Print RSS