چهارشنبه 20 فروردين 1399 | Wednesday, 08 April 2020
 منوی اصلی
 
 
مهمان : 3
اعضا عضو سایت : 46
اعضا آنلاین : 0
امروز : 600
ديروز : 890
ماه : 29590
سال جاری : 1074907
تعدا مطالب : 33554
كل : 29074222
 
 1) حکايات

خواستگاری که خدا فرستاده بود

خواستگاری که خدا فرستاده بود خانم فریده ، دومین دختر حضرت امام خمینی ، قدس سره ، در باره ازدواج حضرت امام چنین شرح می دهند : آقا (امام خمینی) با آقای ثقفی - صاحب تفسیر روان جاوید - یک دوست مشترک داشتند به نام آیت الله حاج سید محمد صادق لواسانی . ایشان وقتی فهمیده بودند که امام می خواهند ازدواج کنند ؛ گفته بودند آقای ثقفی دو سه تا دختر دارند و خیلی خوبند . شما اگر می خواهید ازدواج کنید یکی از آنها را بگیرید . آقا هم گفته بودند شما خواستگاری کنید . آقای لواسانی به قصد خواستگاری پیش آقای ثقفی می آیند . آقای ثقفی می گویند:
جمعه بیست و هشتم آذر 1393
تعداد بازدید: 466

زندگی ساده مقام معظم رهبری

زندگی ساده مقام معظم رهبری حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر حسینی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نقل می کند که با آشنائی نزدیکی که بنده با شخصیت والای حضرت آیت الله خامنه ای دارم ایشان را فردی، زاهد حقیقی و راغب به آخرت شناخته ام و در زندگی خصوصی ایشان آنچنان سادگی و زهد حکمفرما است که گاهی برای مردم قابل قبول و باور نیست . سال ها قبل در زمان ریاست جمهوری به ایشان عرض کردم که : ...
شنبه هفدهم خرداد 1393
تعداد بازدید: 566

غذای شما حرام است

غذای شما حرام است آیت الله مجاهد بافقی را به دستور رضا خان جلاد به تهران آورده و زندانیش کردند. در زندان شهربانی هر چه غذا آوردند، میل نکرد و فرمود : این غذاها حرام است و من غذای حرام نمی خورم. عاقبت مأمور زندان که تحت تاثیر روحیه تقوای او قرار گرفته بود .عرض کرد : آخر شما با این حال از بین می روید. بالاخره باید چیزی میل کنید . فرمود : من همراهم هفت سنّار پول دارم آن را ببر برای من مقداری نان و سبزی و نخودچی بخر و بیاور.
شنبه سوم خرداد 1393
تعداد بازدید: 633

کمونیست هم شیفته اخلاقش بود

کمونیست هم شیفته اخلاقش بود حجة الاسلام سید مهدی امام جمارانی نقل می کند: یک نفر از کمونیست ها برایم گفت که من از میان شما روحانیون فقط به یک نفر ارادت فوق العاده دارم آن هم آقای دستغیب شیرازی است، پرسیدم: چرا؟ گفت: در زندان انفرادی روی سکوی مخصوص استراحت زندان خوابیده بودم نیمه های شب بود؛ ناگهان درب زندان باز شد . سید پیرمرد ، کوتاه قد و لاغر اندامی را وارد کردند . من سر را بالا کردم . دیدم یک عمامه به سر وارد شد. سرم را زیر لحاف کرده؛ دوباره خوابیدم .
سه شنبه بیست و سوم ارديبهشت 1393
تعداد بازدید: 487

نهی از منکر مردمی

نهی از منکر مردمی آیت حق ، آیة الله شاه آبادی برای امر به معروف و نهی از منکر اهمیت زیادی قائل بود و در انجام این واجب الهی از مردم و اهالی مسجد هم استمداد می جست . چنانکه آورده اند پزشکی که در همسایگی ایشان بود با آوردن معلم موسیقی و وسایل آن، موجبات ناراحتی ایشان و همسایگان را فراهم کرده بود و چون حضرت آیة الله شاه آبادی از او خواست که از این عمل شیطانی دست بردارد ؛ قبول نکرد!
سه شنبه نهم ارديبهشت 1393
تعداد بازدید: 609

هدیه یک شاخه گل به حضرت زهرا

هدیه یک شاخه گل به حضرت زهرا مادر شهیدی می گفت : وقتی فرزند اولم در جبهه بود، پسر کوچک ترم آمد تا اجازه حضور در جبهه را بگیرد. به او گفتم فعلا برادرت هست، تو تکلیفی نداری. هر چه اصرار کرد اجازه ندادم. تا آنکه یک روز صبح وقتی نماز صبح را خواندیم، به او گفتم برو خواهرت را هم بیدار کن تا نمازش قضا نشود. پسرم گفت لازم نیست خواهرم نماز بخواند ! با تعجب پرسیدم چرا ؟ گفت وقتی ما خوانده ایم ، او دیگر تکلیفی ندارد. گفتم این چه حرفی است که می زنی ؟
شنبه بیست و سوم فروردين 1393
تعداد بازدید: 459

نماز باران آیت الله خوانساری

نماز باران آیت الله خوانساری یکی از حوادث مهم که از آثار شهودی آقای خوانساری از نگاه دینی، نماز بارانی است که او آن را اقامه نمود تا تجلی دعا و نماز را در زندگی به گونه ای ملموس آشکار کند . در شهریور 1320 که متفقین در ایران به طور انبوه حضور یافتند. در آن موقع موجی از قحطی و نابسامانی در کشور به راه افتاد. قسمتی از سپاه متفقین در منطقه خاکفرج قم استقرار یافت و بعد از مدتی کنترل شهر در دست آنان قرار گرفت. اشغال هنوز ادامه داشت که ...
چهارشنبه هفتم اسفند 1392
تعداد بازدید: 739

اتکای به خدا در عین تنگدستی

اتکای به خدا در عین تنگدستی شیخ احمد دشتی که مقرب آخوند خراسانی بود نقل می کند : در زمانی که وضع مالی مرحوم آخوند، خوب نبود یک شب که ایشان مجلس درس خصوصی داشت و در آن مجلس شاگردان مبرزی همچو میرزای نائینی ، مرحوم سید ابوالحسن اصفهانی، آقا ضیاء عراقی، شیخ عبد الله گلپایگانی و عده ای دیگر حضور داشتند ؛ وقتی مجلس درس تمام شد ؛ ما دیدیم سید به اتفاق یک نفر دیگر آمدند خدمت ایشان و آن مرد زائر ، مقداری وجوهات در آورد و به آخوند داد و ایشان هم پول ها را گذاشتند زیر تشک .
يکشنبه بیست و هفتم بهمن 1392
تعداد بازدید: 621

آفتاب بی غروب

آفتاب بی غروب با فروکش کردن شعله های نبرد جهانی و اشغال سرزمین های اسلامی از سوی فرانسه و انگلیس، علامه سید محسن امین، به عنوان مرجع مؤمنان منطقه به تأیید، تقویت و هدایت نیروهای استقلال طلب، پرداخت. فرانسویان در نخستین اقدام، پاشیدن بذرهای تفرقه را تنها راه مقابله با مسلمانان یافتند. البته این امر با مهارتی ویژه انجام می شد. برای مثال قانون ضد اسلامی وضع می کردند و چون با مخالفت دانشمندان دینی و مردم روبرو می شدند؛ اهل سنت را از اجرای آن معاف می ساختند. ...
جمعه چهارم بهمن 1392
تعداد بازدید: 601

اخلاص در عمل

اخلاص در عمل منقول است که مرحوم حاجی سبزواری رضوان الله علیه برای عیادت بیماری می رفت و عده ای هم با او بودند. نزدیک منزل بیمار که رسید، برگشت و نرفت . اطرافیان پرسیدند: آقا چرا تا این جا آمدید و حالا بر می گردید ؟ آقا جواب داد: خطوری به قلبم کرد که بیمار وقتی مرا ببیند، از من خوشش خواهد آمد و می گوید که سبزواری، چه انسان والا و بزرگی است که به عیادت من بیمار آمده است.
جمعه یکم آذر 1392
تعداد بازدید: 452
آرشیو Print RSS