سه شنبه 8 بهمن 1398 | Tuesday, 28 January 2020
سرخط خبرها :
 منوی اصلی
 
 
مهمان : 0
اعضا عضو سایت : 46
اعضا آنلاین : 0
امروز : 192
ديروز : 708
ماه : 25500
تعدا مطالب : 33554
كل : 29003477
 
  جستجو
 
 7) سیاحت غرب

سیاحت غرب 7 محیط زیست : آینده زمین و انسان ؛ فریتز وُرهُلْز 1

سیاحت غرب 7 محیط زیست : آینده زمین و انسان ؛ فریتز وُرهُلْز 1 چکیده مشکلات موجود در زمینه محیط زیست جهانى از سه عامل عمده ناشى مى شود: رشد جمعیت، میزان مصرف و فن آورى هاى نوین موجود. اگرچه ظرف سال هاى اخیر کنفرانس هاى منطقه اى و جهانىِ فراوانى براى حل بحران محیط زیست، برگزار شده و مى شود، اما نتایج عملى بسیار ناچیزى دارند. در هر حال، اگر اقدامى عاجل، مؤثر و فراگیر صورت نگیرد باید منتظر نتایج وخیم ترى براى زمین و جوامع انسانى بود.
سه شنبه پنجم شهريور 1392
تعداد بازدید: 996

سیاحت غرب 7 محیط زیست : تجارت جهانى و افزایش دماى زمین ؛ کومر ونکت 1

سیاحت غرب 7 محیط زیست : تجارت جهانى و افزایش دماى زمین ؛ کومر ونکت 1 چکیده گسترش ساز و کارهاى نوین اقتصادى و تجارى در دنیاى امروز، علاوه بر تأثیرات تحمیلى اش بر زندگى اجتماعى، فرهنگى و معیشتى جوامع مختلف، محیط زیست را نیز از آسیب هاى خود بى بهره نگذاشته است. تجارت جهانى که مستلزم حمل و نقل کالاها و فرآورده هاى مختلف به اقصى نقاط کره خاکى است، با افزایش دماى زمین و آلوده ساختن زیست کره همراه شده است
سه شنبه پنجم شهريور 1392
تعداد بازدید: 923

سیاحت غرب 7 علمى : توسل به بیوتکنولوژى براى کدامین مقصد ؟ ؛ آر ـ ولفسون 1

سیاحت غرب 7 علمى : توسل به بیوتکنولوژى براى کدامین مقصد ؟ ؛ آر ـ ولفسون 1 چکیده شرکت هاى عظیم چندملیتى در عصرى جدید که آن را قرن بیوتکنولوژى مى خوانند، با توسل به استدلال هایى چون «بهبود» حیات و مؤلفه هاى شکل دهنده آن، در پى آنند تا به استیلاى مطلق بر طبیعت دست یابند و از این رهگذر و در سایه سنگین تبلیغات رسانه ها، سودهاى هنگفتى عاید خود سازند، و این در حالى است که در این راستا هیچ گونه نگرانى اى از بابت دولت ها نداشته و هیچ مسؤولیتى در قبال پیامدهاى فاجعه بار احتمالى این دستکارى ها برگردن خود احساس نمى کنند.
سه شنبه پنجم شهريور 1392
تعداد بازدید: 945

سیاحت غرب 7 سیاسى : صلح جهانى ؛ از ادعا تا واقعیت ؛ بروس مولکى 1

سیاحت غرب 7 سیاسى : صلح جهانى ؛ از ادعا تا واقعیت ؛ بروس مولکى 1 چکیده ما مردم آمریکا در حالى سالروز میلاد پیامبر صلح و دوستى، مسیح را ارج مى نهیم که دولتمردانمان با همه وجود در تدارک جنگ هستند. آنان در رؤیاى حفظ برترى نظامى خود بر دنیا بوده و هزینه هاى هنگفتى را بر کشور تحمیل مى کنند. برآوردها حکایت از آن دارد که هزینه هاى نظامى دولت آمریکا از سال 2000 تا 2008 بالغ بر 2/3 تریلیون دلار خواهد بود.
يکشنبه سوم شهريور 1392
تعداد بازدید: 861

سیاحت غرب 7 سیاسى : گوانتانامو در بى قانونى مطلق ؛ اَوگوستا کانچیگلیا 1

سیاحت غرب 7 سیاسى : گوانتانامو در بى قانونى مطلق ؛ اَوگوستا کانچیگلیا 1 چکیده از نزدیک به دو سال پیش، بالغ بر 660 نفر، از «دشمنان محارب»، ایالات متحده که در افغانستان یا پاکستان دستگیر شده و یا توسط کشور دیگرى تحویل داده شده اند، در پایگاه نظامى آمریکاـ گوانتاناموى کوبا ـ در انزواى کامل زندانى مى باشند. این عمل که کلیه قوانین بین المللى را نقض مى کند، تنها بر پایه حکمى از رئیس جمهور ایالات متحده استوار است که به بهانه وضعیت جنگى علیه تروریسم، دربند کشیدن این افراد را در واقع توجیه مى کند.
يکشنبه سوم شهريور 1392
تعداد بازدید: 1018

سیاحت غرب 7 اقتصادى : پشت پرده کمک هاى غذایى آمریکا به کشورها ؛ راج پاتل 1

سیاحت غرب 7 اقتصادى : پشت پرده کمک هاى غذایى آمریکا به کشورها ؛ راج پاتل 1 چکیده یکى از راهکارهاى دولت آمریکا براى نابودى استقلال غذایى کشورهاى فقیر، ارسال کمک هاى غذایى به این گونه کشورها است؛ غذاهایى آلوده که دستکارى هاى ژنتیکى در آن ها، ضرورت آزمایش عملى آن ها را به همراه داشته و البته این آزمایشگاه ها جایى جز همین کشورهاى فقیر نیستند. این رفتارهاى به ظاهر بشر دوستانه، چیزى جز بازى با جان مردم فقیر با هدف نیل به مقاصد استعمارى نیست.
يکشنبه سوم شهريور 1392
تعداد بازدید: 893

سیاحت غرب 7 اقتصادى : وام بده و حکومت کن ! ؛ ولفگانگ پومرِهن 1

سیاحت غرب 7 اقتصادى : وام بده و حکومت کن ! ؛ ولفگانگ پومرِهن 1 چکیده یکى از معضلات کنونى کشورهاى فقیر و کشورهاى به اصطلاح در حال توسعه، بدهکارى هاى کلان به کشورهاى ثروتمند و نهادهاى مالى جهانى نظیر صندوق بین المللى پول و بانک جهانى است. این بدهى ها، فشارهاى بسیار سنگینى را بر ملت ها تحمیل مى کند و دست دولت ها را در ارائه بسیارى از خدمات اجتماعى مى بندد.
شنبه دوم شهريور 1392
تعداد بازدید: 1021

سیاحت غرب 7 اقتصادى : سه موج جهانى سازى ؛ واندانا شیوا 1

سیاحت غرب 7 اقتصادى : سه موج جهانى سازى ؛ واندانا شیوا 1 چکیده روند جهانى سازى که به دنبال نفى تنوّع طبیعى، فرهنگى و... و تحمیل فرهنگى واحد بر جهان است، تا کنون سه موج را تجربه کرده است: موج اول استعمار، موج دوم تحمیل الگوى توسعه بر کشورهاى غیرغربى و موج سوم تجارت آزاد است. هم اکنون تحقق جهانى سازى و گسترش نظامى همگون و یکنواخت، نه به مدد دولت هاى ملى، بلکه به کمک قدرت هاى جهانى اى است.
شنبه دوم شهريور 1392
تعداد بازدید: 937

سیاحت غرب 7 اجتماعى : اسرائیلى هاى گرسنه ؛ جوزف اَلگازى 1

سیاحت غرب 7 اجتماعى : اسرائیلى هاى گرسنه ؛ جوزف اَلگازى 1 چکیده : روحیّه جنگجویانه و خشونت گستر رژیم اشغالگر قدس، نه تنها براى فلسطینى هایى که سرزمین شان اشغال شده است، عواقب فاجعه بارى داشته و دارد، بلکه براى خود یهودیان ساکن در قدس نیز که فریب وعده هاى دولت اسرائیل را براى زندگى در جامعه اى مرفّه خوردند و به این سرزمین کوچ کردند نیز ابعاد زیانبارى داشته است.
شنبه دوم شهريور 1392
تعداد بازدید: 912

سیاحت غرب 7 اجتماعى : غرب و گرداب فساد جنسى ؛ نوئل هورنور 3

سیاحت غرب 7 اجتماعى : غرب و گرداب فساد جنسى ؛ نوئل هورنور 3 سیاحت غرب 7 اجتماعى : غرب و گرداب فساد جنسى ؛ نوئل هورنور 3 آگاهى از اقتدار خدا فرهنگ آمریکایى در طول 50 سال گذشته مسلط بوده است. بسیارى از ملت ها خواسته اند که از رفاه و ثروت و پیشرفت آمریکا پیروى کنند و ناراحت کننده این جاست که بسیارى از ملت ها در زمینه رفتارهاى غیراخلاقى نیز از آمریکا پیروى مى کنند. ایالات متحده جهان را در بسیارى از رفتارهاى جنسى رهبرى مى کند.
پنجشنبه سی و یکم مرداد 1392
تعداد بازدید: 1020
آرشیو Print RSS