يکشنبه 17 فروردين 1399 | Sunday, 05 April 2020
 منوی اصلی
 
 
مهمان : 0
اعضا عضو سایت : 46
اعضا آنلاین : 0
امروز : 520
ديروز : 659
ماه : 29083
تعدا مطالب : 33554
كل : 29071671
 
 داستان های آموزنده

ترجيح نماز بر امتحان !

ترجيح نماز بر امتحان ! آقا سيد محسن جَبَل عامِلى از علماي بزرگ شيعه است ، نواده‌ ى برادر مرحوم آقا سيد جواد ، صاحب مفتاح الكرامه است . ايشان در دمشق مدرسه‌اى تأسيس كرده‌اند كه دانش‌ آموزان شيعه در آن مدرسه تحت نظر آن جناب تحصيل مي‌ كنند حاج سيد احمد مصطفوى كه يكى از تُجار قم است، گفت من از خود سيد محسن اَمين شنيدم كه مي‌گفت يكى از تربيت يافتگان مدرسه‌ى ما براى تحصيل علم به آمريكا مسافرت كرد از آنجا نامه‎اى براى من نوشت به اين مضمون كه : ...
چهارشنبه هفتم اسفند 1392
تعداد بازدید: 620

توبه‎ سر دسته‎ راهزنان

توبه‎ سر دسته‎ راهزنان يكى از علماء از كربلا و نجف برمي گشت ولى در راه برگشت در اطراف كرمانشاه و همدان گرفتار دزدان شده و هر چه او و رفقايش داشتند، همه را سارقين غارت نمودند . آن عالم مى گويد : « من كتابي داشتم كه سالها با زحمت و مشقّت زيادى آن را نوشته بودم و چون خيلي مورد علاقه ام بود در سفر و حضر با من همراه بود، اتفاقاً كتاب ياد شده نيز به سرقت رفت، به ناچار به يكى از سارقين گفتم من كتابى در ميان اموالم داشتم كه شما آن را به غارت برده ايد و اگر ممكن است آن را به من برگردانيد زيرا بدرد شما نمى خورد».
چهارشنبه بیستم آذر 1392
تعداد بازدید: 625

چهل روز نماز

چهل روز نماز گوهر شاد همسر شاهرخ ميرزا كه به منطقه‌ اي وسيعى از ايران حكومت مي‌كرد به فكر ساختن مسجدى در كنار بارگاه ملكوتى امام رضا (عليه السلام) افتاد ؛ لذا تمام خانه‌ها و زمين‌ هاى اطراف حرم را خريدارى كرد . ساختمان مسجد شروع شد و گوهرشاد هر چند روز يك بار جهت سركشى به ساختمان،, به محوطه كار مي‌ آمد و دستورات لازم را به معماران و استادكاران مي‌ داد.
جمعه یکم آذر 1392
تعداد بازدید: 518

دست برداشتن از دزدى

دست برداشتن از دزدى روايت شده كه به پيامبر اكرم ـ صلّى الله عليه و آله ـ خبر دادند كه؛ « شخصى روزها نماز مى خواند و شبها دزدى مى كند ». حضرت پيغمبر ـ صلّى الله عليه و آله ـ فرمود: « نماز او باعث ترك دزديش مي شود ».[1] پس از مدتى او را ديدند كه در حال عبادت و در گوشه اى رنجور بود سبب و علت را پرسيدند گفت:
چهارشنبه سیزدهم شهريور 1392
تعداد بازدید: 618

دو ركعت نماز براى خدا

دو ركعت نماز براى خدا روزى دو شتر بزرگ و چاق براى رسول خدا (صلى الله عليه و آله) هديه آوردند.حضرت به اصحاب خود فرمود: آيا كسى هست در ميان شما كه دو ركعت نماز بخواند و در قيام و ركوع و سجود و وضو و خشوع اهتمام به امور دنيا نداشته و در قلب او فكر دنيا نبوده باشد تا من يكى از اين دو شتر را به او بدهم؟ كسي جواب نگفت.
چهارشنبه سیزدهم شهريور 1392
تعداد بازدید: 681

عشق واقعى به خدا

عشق واقعى به خدا در كنار شهرى خاركنى زندگى مي‌كرد كه فقر و فاقه او را به شدت محاصره كرده بود. روزها در بيابان گرم، همراه با زحمت فراوان و بي‌دريغ مشغول خاركنى بوده و پس از به دست آوردن مقداري خار، آن را به پشت خود بار نموده به شهر مي‌آورد و به قيمت كمى مي‌فروخت. روزى در ضمن كار صداى دور شو، كور شو، شنيد، جمعيتى را با آرايش فوق العاده در حركت ديد،
چهارشنبه سیزدهم شهريور 1392
تعداد بازدید: 714

فكر پريشان در نماز

فكر پريشان در نماز سيد هاشم امام جماعت مسجد «سردوزك» بعد از نماز منبر رفتند. در ضمن توصيه به لزوم حضور قلب در نماز فرمودند: روزي پدرم مي‌خواست نماز جماعت بخواند. منهم جزء ‌جماعت بودم ناگاه مردى به هيئت دهاتى وارد شد. از صفوف عبور كرد تا صف اول و پشت سر پدرم قرار گرفت. مؤمنين از اين كه يك نفر دهاتى در صف اول ايستاده ناراحت شدند.
چهارشنبه سیزدهم شهريور 1392
تعداد بازدید: 669

قضا شدن نماز در سفر

قضا شدن نماز در سفر قضا شدن نماز در سفر شخصى خدمت امام صادق عليه السلام رسيد و براى انجام كارى استخاره كرد. از قضاء استخاره بد آمد. ولي اعتنا نكرد، و سفرش را كه براى تجارت بود، آغاز كرد. اتفاقاً در سفر به او خوش گذشت، و سود بسيارى به دست آورد.
جمعه بیست و پنجم مرداد 1392
تعداد بازدید: 692

كاهلى در نماز

كاهلى در نماز كاهلى در نماز ابوبصير گفت: بعد از در گذشت حضرت صادق - عليه السّلام- پيش ام حميده رفتم تا او را در اين مصيبت تسليت بگويم. تا چمشمش به من افتاد شروع به گريه كرد من نيز از حال او به گريه افتادم آنگاه گفت: ابا محمد، اگر حضرت صادق - عليه السّلام- را هنگام مرگ مشاهده مى كردى چيز عجيبى مى ديدي. در آن لحظات آخر چشم باز كرده فرمود: هر كس بين من و او خويشاوندي هست بگوئيد بيايد همه را گرد من جمع كنيد سفارشي دارم.
جمعه بیست و پنجم مرداد 1392
تعداد بازدید: 694

نابينا و نماز جماعت

نابينا و نماز جماعت نابينا و نماز جماعت يك نفر نابينا به حضور پيامبر (صلى الله عليه و آله) رسيد و عرض كرد من نابينا (يا شب كور) هستم صداى اذان جماعت را مي‌شنوم ولى كسى نيست كه دستم را بگيرد و مرا به جماعت برساند. پيامبر (صلى الله عليه و آله) فرمود:
جمعه بیست و پنجم مرداد 1392
تعداد بازدید: 543
آرشیو Print RSS