جمعه 22 فروردين 1399 | Friday, 10 April 2020
سرخط خبرها :
 منوی اصلی
 
 
مهمان : 2
اعضا عضو سایت : 46
اعضا آنلاین : 0
امروز : 177
ديروز : 1153
ماه : 30373
تعدا مطالب : 33554
كل : 29075910
 
  جستجو
 
 4) سیاحت غرب

سیاحت غرب 4 علمى : خدا و علم ؛ لوس فرى

سیاحت غرب 4 علمى : خدا و علم ؛ لوس فرى سیاحت غرب 4 علمى : خدا و علم ؛ لوس فرى چکیده : دیر زمانى، هر کشف تازه علمى، به نظر، شکستى براى خدا رقم مى زد: بیگ بنگ (انفجار عظیم)، آفرینش را هم چون یک حکایت شیرین مطرح مى سازد؛ با قوانین تکامل نیز آدم و حوا را تا سطح قهرمانان قابل لمس و معمولى نقاشى هاى کودکانه تقلیل مى دهند. هر شکستى براى خداوند، شکستى براى کلیسا و کتب مقدس بود، اما امروز چنین برداشتى وجود ندارد. زیرا عالمان و دانش مندان هر چه بیش تر به حل پرسش ها و مسایل مى پردازند، بیش تر به سوى منشأ چیزها، هستى و زندگى هدایت مى شوند،
شنبه نوزدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 1140

سیاحت غرب 4 علمى : هراس هاى دنیاى شکوهمند جدید ؛ گفت و گو با جرمى ریفکین 1

سیاحت غرب 4 علمى : هراس هاى دنیاى شکوهمند جدید ؛ گفت و گو با جرمى ریفکین 1 سیاحت غرب 4 علمى : هراس هاى دنیاى شکوهمند جدید ؛ گفت و گو با جرمى ریفکین 1 چکیده : به اعتقاد آقاى جرمى ریفکین، بشر در حال ورود به دوره و عصرى جدید از دانش و تکنولوژى است. دانش بیوتکنولوژى، رقم زننده این عصر است. شرکت هاى غول آساى چند ملیتى با اتکا به این دانش پولساز، در پى دستکارى و تغییر در طبیعت و خلق موجودات جدید گیاهى و حیوانى و انسانى هستند. این تحولات اگرچه در نگاه اول، غرورآمیز و افتخارآفرین به نظر مى رسد، اما از یک منظر عمیق تر، حاوى تهدیدها و خطرات بالقوه فراوانى براى آینده بشریّت است.
جمعه هیجدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 871

سیاحت غرب 4 اقتصادى : توسعه ، مرده است ؛ لوموند دیپلماتیک

سیاحت غرب 4 اقتصادى : توسعه ، مرده است ؛ لوموند دیپلماتیک سیاحت غرب 4 اقتصادى : توسعه ، مرده است ؛ لوموند دیپلماتیک چکیده : توسعه که همواره به عنوان راه حلى براى مشکلات جنوب مطرح مى شود، در واقع روى دیگر سکه غربى سازى جهان بیش نیست. توسعه چه «پایدار» باشد، چه «درون سیستمى»، تقریبا همواره به گونه اى بى رحمانه، مجرى منطق ویران گر نظام سرمایه دارى است. توسعه به معناى نابرابرى اجتماعى، تخریب محیط زیست و فرهنگ هاست. با وجود این، مى توان راه حل هایى توسعه اى طراحى کرد که تنوع فرهنگى و اجتماعى جهان را نیز مدنظر قرار دهد و بر تجربیات اقتصاد غیربازارى نیز تکیه کند.
جمعه هیجدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 1020

سیاحت غرب 4 سیاسى : آژانس امنیت ملى آمریکا چگونه جهان را شنود مى کند؟،کنفیدانسیل دفانس

سیاحت غرب 4 سیاسى : آژانس امنیت ملى آمریکا چگونه جهان را شنود مى کند؟،کنفیدانسیل دفانس سیاحت غرب 4 سیاسى : آژانس امنیت ملى آمریکا چگونه جهان را شنود مى کند؟،کنفیدانسیل دفانس چکیده : سپتامبر 1998؛ مجلس اروپا متهم مى کند؛ بخش عمده اى از ارتباطات اروپا به وسیله سرویس هاى ویژه آمریکا ره گیرى و کنترل مى شود. آمریکا حدود دویست هزار مأمور مخفى، شمار زیادى ماهواره هاى جاسوسى و بانک هاى اطلاعاتى عظیمى را در اختیار دارد. این کشور، هم چنین کامپیوترهاى مجهز به نرم افزارهاى تجزیه و تحلیل دارد که هر ساله صدهزار ره گیرى اطلاعاتى از انواع مختلف را مورد بررسى قرار مى دهند.
جمعه هیجدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 1007

سیاحت غرب 4 سیاسى : جهان گرایان یهودى ، دیوید داک 1

سیاحت غرب 4 سیاسى : جهان گرایان یهودى ، دیوید داک 1 سیاحت غرب 4 سیاسى : جهان گرایان یهودى ، دیوید داک 1 چکیده : رسانه هاى آمریکا شدیدا تحت سیطره و نفوذ یهودیان صهیونست و نژادپرست است و همین رسانه ها هستند که مبلّغ جهانى سازى و نظم نوین جهانى به شمار مى روند. برترى جویان یهودى تلاش مى کنند فرهنگ، هویّت، اقتصاد و استقلال سیاسى هر کشورى را در جهان تضعیف کنند و تنها یک ملت و نژاد وجود دارد که آن ها درصدد تضعیف آن نیستند و آن ملت یهود است.
پنجشنبه هفدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 1115

سیاحت غرب 4 اجتماعى : آمریکا و بحران ملى مسکن ؛ راندى شاو

سیاحت غرب 4 اجتماعى : آمریکا و بحران ملى مسکن ؛ راندى شاو سیاحت غرب 4 اجتماعى : آمریکا و بحران ملى مسکن ؛ راندى شاو چکیده : سیاست هاى دولتى ایالات متحده مبتنى بر حذف و کاهش خدمات تأمین اجتماعى و... و نیز بى توجهى مسؤولین امر به مسأله مسکن، منجر به بحرانى شدن اوضاع مسکن در ایالات متحده گردیده است. بحران مسکن هم اکنون پا را از اقشار پایین جامعه فراتر گذاشته و گریبان گیر طبقه متوسط گردیده است. در حال حاضر، خانواده هاى بسیارى در ایالات متحده، توان اجاره مسکن را نداشته و در شهر شیکاگو به تنهایى بیش از 50 هزار نفر در خیابان ها زندگى مى کنند. همه این ها در حالى است که خبر این بحران ها مورد بى توجهى رسانه ها قرار مى گیرد.
پنجشنبه هفدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 780

سیاحت غرب 4 اجتماعى خود فروشى کودکان ، جلوه اى شوم از دنیای غرب ؛ اشپیگل

سیاحت غرب 4 اجتماعى خود فروشى کودکان ، جلوه اى شوم از دنیای غرب ؛ اشپیگل سیاحت غرب 4 اجتماعى خود فروشى کودکان ، جلوه اى شوم از ... ؛ اشپیگل چکیده : در منطقه چب در جمهورى چک و در نزدیکى مرز جمهورى فدرال آلمان مرکزى براى عرضه کودکان و دختران نابالغ به عنوان کالایى جنسى شکل گرفته است. مشتریان این کودکان بیشتر آلمانى هایى هستند که براى ماجراجویى هاى جنسى خود هر کارى مى کنند. اینجا چب است، شهر کوچکى در جمهورى چک. از اینجا تا مرز آلمان چیزى در حدود ده کیلومتر فاصله است. اتومبیل هایى با شماره شهربانى آلمانى در کوچه و خیابان هاى این شهر کوچک، تردد مى کنند. در مهم ترین خیابان شهر، دختران نابالغ به دیوار تکیه داده اند.
پنجشنبه هفدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 950

سیاحت غرب 4 فرهنگى : انسان و تکنولوژى ؛ گفتگو با جرى ماندر 1

سیاحت غرب 4 فرهنگى : انسان و تکنولوژى ؛ گفتگو با جرى ماندر 1 سیاحت غرب 4 فرهنگى : انسان و تکنولوژى ؛ گفتگو با جرى ماندر 1 چکیده : ما در محیط جهانى جدیدى زندگى مى کنیم که همه چیز با تکنولوژى پیونده خورده است. تکنولوژى بر انسان، تأثیرات بعضا شگرفى مى گذارد و قادر است در میان افراد و جامعه تغییراتى گوناگون ایجاد کند. برخلاف تصور رایج و شایع، تکنولوژى پدیده اى خنثى نیست، بلکه در شاکله خود واجد جهت گیرى ها و اقتضائات فراوانى است. براى استفاده از یک تکنولوژى، باید قبلاً به مطالعه آثار و پى آمدهاى آن پرداخته تا زیان هاى آن را به حداقل برسانیم.
چهارشنبه شانزدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 1112

سیاحت غرب 4 فرهنگى : جبهه فرهنگى پیچیده سیا در دوران جنگ سرد 1 ؛ فرانسیس ساندرز

سیاحت غرب 4 فرهنگى : جبهه فرهنگى پیچیده سیا در دوران جنگ سرد 1 ؛ فرانسیس ساندرز سیاحت غرب 4 فرهنگى : جبهه فرهنگى پیچیده سیا در دوران جنگ سرد 1 ؛ فرانسیس ساندرز چکیده : در طول جنگ سرد آمریکا و شوروى، سازمان جاسوسى سیا با به استخدام در آوردن تعدادى از روشنفکران، نویسندگان، هنرمندان و... و تأسیس سازمان هاى فرهنگى، مجلات روشنفکرى و اعطاى کمک هاى مالى فراوان به آن ها، سعى در شکل دهى به افکار عمومى کشورهاى اروپایى در جهت برترى «زندگى آمریکایى» داشته است. این دانشمندان، روشنفکران و هنرمندان در حقیقت، نقش «سربازان فرهنگى» آمریکا را در برابر شوروى بازى کرده اند.
چهارشنبه شانزدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 958

آغاز ؛ 4) سیاحت غرب

آغاز ؛ 4) سیاحت غرب مجله غرب شناسی آغاز ؛ 4) سیاحت غرب این شماره سیاحت غرب همچون شماره هاى پیشین شامل پنج بخش فرهنگى ، اجتماعى ، سیاسى ، اقتصادى و علمى است. در بخش فرهنگى، افشاى نقش سیا در بسیج روشنفکران اروپایى و آمریکایى به عنوان سربازان جنگ سرد آمریکا علیه بلوک شرق، محتواى اولین مقاله است. در مقاله «انسان و تکنولوژى» به تأثیرات تکنولوژى بر زندگى فردى و اجتماعى انسان پرداخته شده و نظریه خنثى بودن تکنولوژى مورد نقد قرار گرفته است. در بخش اجتماعى، گزارش تکان دهنده اى از نشریه آلمانى اشپیگل در مورد پدیده زشت خودفروشى کودکان در جمهورى چک و آلمان ارائه شده و طى مقاله اى دیگر به بحران مسکن در آمریکا پرداخته شده ا
چهارشنبه شانزدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 921
آرشیو Print RSS