چهارشنبه 20 فروردين 1399 | Wednesday, 08 April 2020
 منوی اصلی
 
 
مهمان : 2
اعضا عضو سایت : 46
اعضا آنلاین : 0
امروز : 582
ديروز : 890
ماه : 29572
تعدا مطالب : 33554
كل : 29074204
 
  جستجو
 
 3) سیاحت غرب

سیاحت غرب 3 معرّفى کتاب : ویژگى هاى عصر بیوتکنولوژى

سیاحت غرب 3 معرّفى کتاب : ویژگى هاى عصر بیوتکنولوژى سیاحت غرب 3 معرّفى کتاب : ویژگى هاى عصر بیوتکنولوژى چکیده : عصر صنعتى، در حال به پایان رسیدن و در آستانه ورود به عصر بیوتکنولوژى هستیم. عصر جدید برخلاف دوره صنعتى که محور آن فیزیک و شیمى بود، بر محور زیست شناسى و بیولوژى قرار دارد و این عصر با دست کارى هاى دانشمندان زیست شناس در عناصر تشکیل دهنده موجودات زنده و جداسازى، ترکیب و وارد نمودن ژن هاى جدید به موجودات زنده شکل مى گیرد. دست کارى هاى زیستى بر همه عرصه ها و شئون حیات بشرى، تأثیرات شگرفى خواهد گذاشت و اساسا تعریف انسان از حیات و تلقى او از مفهوم زندگى، تغییر خواهد کرد.
چهارشنبه شانزدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 1006

سیاحت غرب 3 علمى : چرا آمریکایى ها خودکشى مى کنند؟ ؛ منبع اینترنت

سیاحت غرب 3 علمى : چرا آمریکایى ها خودکشى مى کنند؟ ؛ منبع اینترنت سیاحت غرب 3 علمى : چرا آمریکایى ها خودکشى مى کنند؟ ؛ منبع اینترنت چکیده : خودکشى به عنوان یک معضل اجتماعى شیوع فراوانى در غرب و کشورهاى متأثر از فرهنگ غرب دارد. متخصصین عوامل متفاوتى را براى این پدیده ذکر کرده اند که از آن میان، فشار روانى و مشکلات ناشى از عدم تعادل فرهنگى جلب توجه مى کند. متن حاضر با مطرح کردن یک نمونه به بررسى آمارهاى خودکشى و علل آن در آمریکا و ژاپن مى پردازد.
سه شنبه پانزدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 871

سیاحت غرب 3 علمى : ختنه ، راهى براى مقابله با ایدز ؛ تحقیقی از اشپیگل

سیاحت غرب 3 علمى : ختنه ، راهى براى مقابله با ایدز ؛ تحقیقی از اشپیگل سیاحت غرب 3 علمى : ختنه ، راهى براى مقابله با ایدز ؛ تحقیقی از اشپیگل چکیده : یک تحقیق جدید ، بیان گر رابطه غیرقابل انکار بین ختنه و کاهش خطر ابتلا به بیمارى مرگ بار ایدز است. طبق برآورد پژوهش گران، احتمال آلودگى به ویروس ایدز براى مردان ختنه نشده، 5/2 تا 8 برابر بیش تر از مردان ختنه شده است. مردان ختنه نشده، زودتر به بیمارى ایدز مبتلا مى شوند؛ به همین دلیل، پزشکان توصیه مى کنند که همه مردان ختنه شوند.
سه شنبه پانزدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 890

سیاحت غرب 3 علمى : تأثیر شرکت هاى تولید دارو بر تجویز پزشکان ؛ پروفسور ویکتور دانیل و بُروس هاردن

سیاحت غرب 3 علمى : تأثیر شرکت هاى تولید دارو بر تجویز پزشکان ؛ پروفسور ویکتور دانیل و بُروس هاردن سیاحت غرب 3 علمى : تأثیر شرکت هاى تولید دارو بر تجویز پزشکان ؛ پروفسور ویکتور دانیل و بُروس هاردن چکیده : شرکت هاى تولید دارو از طرق مختلف، سعى مى کنند مصرف داروهاى خود را افزایش دهند. از این رو نه تنها به پزشکانى که داروى آن ها را به بیماران خود تجویز مى کنند، جوایز و هدایایى مى دهند، بلکه با فشار بر دستگاه هاى قانون گذارى، روند نظارت بر تولید و تجویز دارو به بیمار را مختل مى کنند. مقاله حاضر به بررسى نقش شرکت هاى تولید داروى بیمارى هاى روانى، بر تجویز این داروها به بیمارانى مى پردازد که الزاما نیازمند آن دارو نیستند و گاه این دارو براى آنان شفابخش نیست.
سه شنبه پانزدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 944

سیاحت غرب 3 علمى : سانسور خطرات غذاهاى تغییر یافته ژنتیکى ؛ جو بلیفوس و کارِن چارمن

سیاحت غرب 3 علمى : سانسور خطرات غذاهاى تغییر یافته ژنتیکى ؛ جو بلیفوس و کارِن چارمن سیاحت غرب 3 علمى : سانسور خطرات غذاهاى تغییر یافته ژنتیکى ؛ جو بلیفوس و کارِن چارمن چکیده : یکى از محققین عرصه بیوتکنولوژى، طى آزمایش هاى متعددى، به این نتیجه مى رسد که دست کارى ژنتیکى، باعث بروز تغییراتى ناخواسته در محصولات غذایى مى شود که براى پستان داران خطرناک است. این تحقیق، به همراه 6 تحقیق دیگر از این دست، با مخالفت شرکت هاى فعال در زمینه صنعت بیوتکنولوژى، متوقف و نتایج آن ها از طریق شبکه هاى خبرى سانسور گردید.
دوشنبه چهاردهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 947

سیاحت غرب 3 علمى : مهندسى ژنتیک و پایان ماهیّت آدمى ؛ گفت و گو با بیل مک کیبِن 1

سیاحت غرب 3 علمى : مهندسى ژنتیک و پایان ماهیّت آدمى ؛ گفت و گو با بیل مک کیبِن 1 سیاحت غرب 3 علمى : مهندسى ژنتیک و پایان ماهیّت آدمى ؛ گفت و گو با بیل مک کیبِن 1 چکیده : مهندسى ژنتیک، مرزهاى زیادى را در دست کارى ژن هاى انسانى در نوردیده است و در آستانه کسب توانایى براى ایجاد تغییراتى در ویژگى هاى انسان هاى آتى، براساس تمایل و سفارش والدین و یا هر سفارش دهنده دیگر است. آقاى بیل مک کیبن نویسنده کتاب «بس است: مهندسى ژنتیک و پایان ماهیت آدمى»، بر این باور است که اعمال این گونه تغییرات مى تواند معناى زندگى آدمى و بلکه ماهیت او را به کلى محو و نابود کند و شکافى عظیم میان گذشته و آینده بشریت ایجاد کند. مک کیبن در عین حال، مخالف کاربرد بیوتکنولوژى در امور پزشکى و مداواى بیماران
دوشنبه چهاردهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 901

سیاحت غرب 3 اقتصادى : از حمایت گرایى تا طرفدارى از تجارت آزاد ؛ لوموند دیپلماتیک

سیاحت غرب 3 اقتصادى : از حمایت گرایى تا طرفدارى از تجارت آزاد ؛ لوموند دیپلماتیک سیاحت غرب 3 اقتصادى : از حمایت گرایى تا طرفدارى از تجارت آزاد ؛ لوموند دیپلماتیک چکیده : سیستم تجارت آزاد اکنون به عنوان درمان تمامى دردهاى راه رشد و توسعه مطرح مى شود و کلیه سازمان هاى چند جانبه (صندوق بین المللى پول، سازمان جهانى تجارت، بانک جهانى) و نیز نهادهاى جامعه اروپا به آن استناد مى کنند. با این وجود، تاریخ توسعه اقتصادى نشان مى دهد که این امر، افسانه اى بى اساس بیش نبوده و کشورهاى پیرو راه تجارت آزاد ودر رأس آنان ایالات متحده و بریتانیا، قدرت اقتصادى خود را بر پایه سیاست حمایت گرایانه اى بنا کرده اند که امروز آنرا تخطئه مى کنند.
دوشنبه چهاردهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 1009

سیاحت غرب 3 اجتماعى : هزینه ایجاد یک امپراطورى چیست ؟ ؛ جان زیگلر

سیاحت غرب 3 اجتماعى : هزینه ایجاد یک امپراطورى چیست ؟ ؛ جان زیگلر سیاحت غرب 3 اجتماعى : هزینه ایجاد یک امپراطورى چیست ؟ ؛ جان زیگلر چکیده : هر روز بسیارى از مردم جهان از گرسنگى جان مى دهند، حال آن که این امر ناشى از کمبود مواد غذایى نیست و بسیارى دیگر از مردم جهان، دچار چاقى ناشى از مصرف زیاد کالرى هستند. جهانى شدن اقتصاد و روندى که سازمان هایى چون صندوق بین المللى پول و بانک جهانى در پیش گرفته اند، نه تنها این توزیع نابرابر را اصلاح نمى کند، بلکه بر شدت آن افزوده و اقدامات اندک اصلاحى را نیز خنثى مى سازد. تسلط شرکت هاى بزرگ فراقاره اى بر منابع غذا و اولویت هاى اقتصادى حاکم بر این شرکت ها، منجر به وخیم تر شدن وضع خواهد شد.
يکشنبه سیزدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 889

سیاحت غرب 3 اجتماعى : خشونت جنسى علیه زنان دانشگاهى ؛ مؤسسه ملى عدالت (NIJ)

سیاحت غرب 3 اجتماعى : خشونت جنسى علیه زنان دانشگاهى ؛ مؤسسه ملى عدالت (NIJ) سیاحت غرب 3 اجتماعى : خشونت جنسى علیه زنان دانشگاهى ؛ مؤسسه ملى عدالت (NIJ) و اداره آمار عدالت (BJS) چکیده: مقاله زیر چکیده اى از گزارش تحقیقى و جامعى است که از سوى دو مرکز مهم مؤسسه ملى عدالت (NIJ) و اداره آمار عدالت (BJS) در مورد ماهیت و زمینه خشونت جنسى علیه زنان در ایالات متحده تهیه شده است. یافته هاى این تحقیق، نشان مى دهد که زنان دانشگاهى، على رغم شأن اجتماعى و جایگاه والایى که باید در جامعه داشته باشند، در معرض خشونت جنسى و قربانى شدن در دانشگاه و یا محیط هاى وابسته به آن قرار دارند. شایان ذکر است که در این گونه تحقیقات، روابط جنسى نامشروع مورد بررسى قرار نمى گیرد، بلکه صرفا تجاوز و ر
يکشنبه سیزدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 878

سیاحت غرب 3 فرهنگى : چه کسى رسانه ها را اداره مى کند؟ ؛ دِیْوید دوک

سیاحت غرب 3 فرهنگى : چه کسى رسانه ها را اداره مى کند؟ ؛ دِیْوید دوک سیاحت غرب 3 فرهنگى : چه کسى رسانه ها را اداره مى کند؟ ؛ دِیْوید دوک چکیده : سیطره یهود بر رسانه هاى آمریکا و هم چنین هالیوود، امروز یک امر مسلم و اثبات شده است و حتى برخى از یهودیان، ابایى از اظهار این امر ندارند و این در حالى است که هیچ گروهى نژادگراتر و سازمان دهى شده تر از یهودى ها براى نیل به اهداف و منافع خود نیست. «مطبوعات در وضعیت کنونى آن، به قوى ترین نیرو در جهان غرب تبدیل شده است که حتى از قوه مجریه، مقننه و قضائیه نیز قدرتمندتر مى باشد. انسان مایل است این سؤال را مطرح نماید: این قدرت توسط چه کسى انتخاب شده است و به چه کسى پاسخگو است؟» (الکساندر سولژنیتسین)
يکشنبه سیزدهم مرداد 1392
تعداد بازدید: 916
آرشیو Print RSS