چهارشنبه 13 فروردين 1399 | Wednesday, 01 April 2020
فرهنگ و تاریخ و هنر فرهنگ و تاریخ و هنر | معرفت ديني | تقویم روز ( مناسبتها ) | طرح شجره طیبه صالحین | شبکه اجتماعی
 
 فرهنگ و تاریخ و هنر
 
 سیمای کلام الله مجید
 
 گنجینه كتب مذهبي و فرهنگی
 
  حدیث روز
 
 
مهمان : 0
اعضا عضو سایت : 46
اعضا آنلاین : 0
امروز : 329
ديروز : 618
ماه : 28507
سال جاری : 1069556
تعدا مطالب : 33554
كل : 29068871
 
  جستجو
 
اوقات شرعی 
 
 
 
 بانک مقالات

سند سازي و سند سوزي براي تحريف غدير !

سند سازي و سند سوزي براي تحريف غدير ! سند سازي و سند سوزي براي تحريف غدير ! خليفه الله و خليفه الناس / - خلافت يا « خلافه عن الله » است يا « خلافه عن الرسول » و يا « خلافه عن الناس » يك كسي يا خليفه خداست ، يا خليفه پيغمبر (ص) است و يا خليفه مردم . ما برمي گردانيم اين سه نوع خلافت را به دو نوع خلافت ، چون خلافت از پيغمبر (ص) هم، خلافت از خداست . چون پيغمبر (ص) بدون اذن خدا كسي را به جاي خودش نصب نمي كند. پس ما دو نوع خلافت داريم :
چهارشنبه یکم آبان 1392
تعداد بازدید: 2171

خطبه غدیر و آیات مطرح شده در آن

خطبه غدیر و آیات مطرح شده در آن دل را ولا و حبّ علی با صفا کند ... هر درد را محبت مولا دوا کند . / آن شاهکار خلقت و فرمانروای عشق ... مدحش به آیه آیه قرآن خدا کند . خطبه غدیر و آیات مطرح شده در آن در سال دهم هجرت، بعد از اتمام حج، که آن را به نامهای متعددی خوانده اند، همچون «حجة الوداع» و «حجة البلاغ»، «حجة الکمال»، «حجة التمام» و حجة الاسلام در «غدیر خم» قبل از جحفه که راههای متعددی (همچو) اهل مدینه، مصر، عراق، از آنجا منشعب و جدا می شود، حادثه ای رخ داد که می توانست سعادت ابدی بشریت را تضمین کند
يکشنبه بیست و هشتم مهر 1392
تعداد بازدید: 1600

سیمای امیرالمؤمنین علی (ع) در خطابه غدیر

سیمای امیرالمؤمنین علی (ع) در خطابه غدیر 9ـ امامت علی (ع) باعث کمال دین / راستی دین بی امامت ناقص، و قرآن بی حجّت نامفهوم، و هستی خالی از امام مهدوم و نابود شدنی خواهد بود، در همین راستا پیامبر اکرم(ص) فرمود: «معاشر النّاس انّما اکمل اللّه عزّ وجلّ دینکم بامامته، فمن لم یأتمّ به و بمن یقوم مقامه من ولدی من صلبه یوم القیامة و العرض علی اللّه عزّ و جلّ فاولئک حبطت اعمالهم و فی النار هم خالدون ؛ (12) ای مردم همانا خداوند با امامت او دین شما را کامل نمود
جمعه بیست و ششم مهر 1392
تعداد بازدید: 1313

و اوست امام و راهنمای آشکار ... ؛ قسمتی از خطبه پیامبر اکرم ص در غدیر خم

و اوست امام و راهنمای آشکار ... ؛ قسمتی از خطبه پیامبر اکرم ص در غدیر خم - فرمان الهی / ...ای مردم ! من در ابلاغ آن چه که بر حق ، بر من فرو فرستاده است ، کوتاهی نکرده ام و هم اکنون ، سبب نزول این آیه را برایتان باز خواهم گفت . فرشته وحی - جبرئیل - سه بار بر من فرود آمد و از سوی حق تعالی، پروردگارم ، فرمان داد تا در این مکان، به پا خیزم و سپید و سیاه مردم را رسماً آگاهی دهم که علی بن ابیطالب ، برادر، وصی، جانشین و امام پس از من است که نسبتش به من ، همانند نسبت هارون به موسی است ؛ با این تفاوت که رسالت به من خاتمه یافته است.
جمعه بیست و ششم مهر 1392
تعداد بازدید: 1282

مروری بر خطبه ی غدیر ؛ عهد گرفته شده

مروری بر خطبه ی غدیر ؛ عهد گرفته شده - پیامبر اکرم (ص) در سال پایانی عمر پربرکت خود ـ سال دهم هجرت ـ برای اولین بار ، به طور رسمی ، اعلان حج نمودند تا همه مردم بنا بر استطاعت خود، در این کنگرة بزرگ جهانی حاضر شوند. این حج در تاریخ به «حجّة الوداع» یا «حجّة البلاغ» مشهور شده است . جمعیت حاضر در این کنگره عظیم ، حدود 120هزار نفر بودند . از این تعداد حدود 70 هزار نفر از مدینة النبی به همراه حضرت حرکت کرده بودند . آن حضرت ، چند روز مانده به ذیحجه ، از مدینه خارج شد و پس از احرام بستن در مسجد شجره به طرف مکه حرکت کرد.
پنجشنبه بیست و پنجم مهر 1392
تعداد بازدید: 1485

پیام غدیر

پیام غدیر اینک پیامبر (ص) ، در بازگشت از سفر خانه خداست پیغمبر از رسالت خود، شاد و سربلند دریای بیکرانه قلبش ز موج شوق همواره در تلاطم و همواره در تپش عشق خدا فکنده به جانش شراره ها یاد خدا گرفته از او فرصت و مجال اعمال حج رسیده به پایان، ولی افق چشم انتظار حادثه ها در «غدیر خم » بیدار مانده است ... در پهنه غدیر در زیر شعله های فروزان آفتاب انبوه حاجیان فزونتر ز صد هزار در پهنه وسیع غدیر ایستاده اند.
پنجشنبه بیست و پنجم مهر 1392
تعداد بازدید: 1013

گزیده­ خطبه­ بلیغ پیامبر اعظم ص در مجلس شکوهمند غدیر

گزیده­ خطبه­ بلیغ پیامبر اعظم ص در مجلس شکوهمند غدیر ای مردم ! سوگند به خدا هرگز کسی برایتان نواهی و محرّمات قرآن را روشن نسازد و تفسیر آیاتش را برای شما آشکار نکند ، مگر این کسی که من دستش را گرفته به طرف خود بالا آوردم و اینک بازویش را بلند کرده ­ام و اعلام می­کنم : هر که من مولا و صاحب اختیار اویم این علی مولا و اختیاردار اوست ، او علی پسر ابی­طالب برادر و وصیّ من است ، [کسی است که] توصیه­ ی دوستی و یاری­ اش از جانب خدای عز‍ّوجلّ به من ابلاغ گردیده است .
پنجشنبه بیست و پنجم مهر 1392
تعداد بازدید: 1378

متن کامل خطبه پیامبر اکرم (ص) در غدیر خم

متن کامل خطبه پیامبر اکرم (ص) در غدیر خم 4 - معرفی و بلند کردن امیر المؤمنین (ع) بدست پیامبر (ص) / سپس پیامبر (ص) دستش را بر بازوی علی (ع) زد و آنحضرت را بلند کرد . و این در حالی بود که امیر المؤمنین (ع) از زمانی که پیامبر (ص) بر فراز منبر آمده بود یک پله پائین تر از مکان حضرت ایستاده بود و نسبت به صورت حضرت به طرف راست مایل بود که گویی هر دو در یک مکان ایستاده اند . پس پیامبر (ص) با دستش او را بلند کرد و هر دو دست را به سوی آسمان باز نمود و علی (ع) را از جا بلند نمود تا حدی که پای آنحضرت موازی زانوی پیامبر (ص) رسید . سپس فرمود :
پنجشنبه بیست و پنجم مهر 1392
تعداد بازدید: 1329

مسجد غدیر از دیدگاه بزرگان

مسجد غدیر از دیدگاه بزرگان « غدیر » و « خم » در لغت / - غدیر در لغت برکه آب را گویند و نیز زمین پستی که آب باران و سیلابها در آن جمع شود و تا تابستان باقی نماند . جمع آن، «غُدُر» (دو حرف اوّل مضموم)، «غُدْر» (به ضم اول و سکون دوّم) «اغدرة» و «غدران» است . جوهری گوید: «خُم» غدیر معروفی است که بین مکه و مدینه، در جحفه می باشد.ابن درید (متوفای 321 ه . ق .) گوید : «خُم» غدیر معروفی است و آن همان مکانی است که رسول خدا - ص - در آنجا به ایراد خطبه پرداخت و امیرمؤمنان علی بن ابیطالب - ع - را برتری داد.
چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1392
تعداد بازدید: 1339

گزارشی مختصر از وضعیت کنونی محل غدیر+عکس

گزارشی مختصر از وضعیت کنونی محل غدیر+عکس - آثاری که می تواند یادآور حادثه عظیم غدیرخم باشد و تاکنون باقی است، وادی و برکه ای است نزدیک شهر «رابغ» و نیز یک مسجد و یک برج شش ضلعی در داخل شهر . از مکه تا غدیرخم صدو هشتاد و هفت کیلومتر است. در جاده قدیم مکه به مدینه، هفده کیلومتر بعد از دو راهی«جحفه» به مسجد غدیر می رسیم : مسجد غدیر اکنون در شهر رابغ قرار دارد.
چهارشنبه بیست و چهارم مهر 1392
تعداد بازدید: 1273
آرشیو Print RSS