سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 - 18 شعبان 1440 - 23 آوریل 2019
اوقات شرعی 
 
 آرشیوتقویم روز ( مناسبتها )

کلمه کلیدی
:
 از
 تا 


پیام تبریک به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) (روز دختران)(3718)
شنبه 16 شهریور 92 (173 ه.ق) میلاد كريمه اهل بيت (ع) شفيعه روز جزاء اُختُ الرّضا حضرت معصومه (س) را بر محضر حضرت امام رضا ع و آقایمان حضرت صاحب العصر امام زمان عجّ و مقام عظمای ولایت رهبر فرزانه انقلاب و امت مومن ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض می نمائیم .
پنجشنبه 14 شهريور 1392
پیام شهادت حضرت جعفر بن محمد الصّادق ع امام ششم(1419)
زندگانی امام صادق ع در یک نگاه شهادت امام ششم حضرت جعفر بن محمد الصّادق ع را بر شیعیان جعفری تسلیت و تعزیت عرض می نمائیم اسم مبارک ایشان جعفر و کنیه مشهور آن حضرت ابی عبدالله و لقب مشهور ایشان صادق است . عمر مبارک آن بزرگوار شصت و پنج سال بود . در سال هشتاد و سوم هجرت و بنابر مشهور در هفدهم ربیع الاول که روز ولادت با سعادت رسول اکرم ص است بدنیا آمد و در سال صد و چهل و هشت 25 شوّال المُکرَم به امر منصور دوانیقی مسموم و شهید شد . مدّاومت آن بزرگوار سی و چهار سال بود .
يکشنبه 10 شهريور 1392
30 مرداد ماه روز جهانی مسجد ؛ خانه ‌ای از بهشت(947)
به مناسبت 30 مرداد ماه روز جهانی مسجد ؛ خانه ‌ای از بهشت شده ‌است که از هیاهوی شهر خسته باشی ؟! از آدم‌ها و از حرف ‌هایشان که تمامی ندارد و دلت یک دنیا سکوت بخواهد ، یک دنیا آرامش ! ... شده است که خسته شده باشی از دویدن‌ ها و نرسیدن ‌ها ؟! و دلت بخواهد توقف کنی، بایستی یا بنشینی اما در همین ایستادن و نشستن تو هزار پرواز و معراج نهفته باشد! بخواهی به جایی بروی که دست رد به سینه‌ات نزنند و دست‌های خالی ‌ات را بی ‌منت ، پر کنند! به مکانی قدم بگذاری که هرچه خود را کوچک کنی و بشکنی، قیمتی‌تر شوی جایی که کویر تشنه روحت را برای اولین بار ، با باران آشنا کنی؟
چهارشنبه 30 مرداد 1392
پیام تبریک عید سعید فطر ؛ مبارکباد ، فرا رسیدن عید فطر(9752)
اول ماه شوال المكرم عيد سعيد فطر و وداع با ماه مبارك رمضان عيد صيام آمد و ماه صيام رفت ... لطف تمام آمد و فيض تمام رفت شد عيد فطر و لطف خدا باز تازه شد ... گرد غم گناه ز جان عوام رفت بر سفره رمضان نشستيم و از خوان آسمانى خداوند لقمه هاى راز بر گرفتيم ؛ بال در بال ملايك به ملكوت پرواز كرديم . يك ماه بر سفره خداوند ميهمان بودن ، وجود ما را به خصلت دوستان خداوند آذين بست و اينك به عيد فطر در آمديم . در ماه صيام گرسنگى و تشنگى را تجربه كرديم . دهان ، چشم ، گوش و فكرمان را از شبهه ها برحذر داشتيم . پاكى را در همه اعضا و جوارح خويش جارى و سارى كرديم و پاك شديم . عید از منظر قرآن « عیدها چهار تا است ، فطر و قربان و غدیر و روز جمعه »
يکشنبه 13 مرداد 1392
پیام و اعمال شبهای قدر (لیالی قدر)(1197)
قدر را قدر بدانيم شب قدر، پر ارزش ترين وقت سال است ، سرنوشت آدمى در همين هنگام مشخص مى شود. قرآن در شب قدر نازل شده است ، لذا به بركت نزول قرآن و فرشتگان و روح (1) در اين شب ، جهت سر و سامان دادن به امور بندگان ، قدر و منزلت خاصى دارد؛ از بهترين شب هاى سال است كه مسلمانان اجتماع و اتحاد و برادرى خود را، به نمايش مى گذارند. شبى كه هر كس آن را درك كند و احيا بدارد، گناهانش آمرزيده خواهد شد و زندگى تازه اى خواهد يافت . شبى است پر بركت كه سرنوشت همه موجودات در آن مقدر مى گردد.
پنجشنبه 3 مرداد 1392
پیام تسلیت ضربت خوردن و شهادت مولی الموحدین امام علی (ع)(1328)
زندگانی امام علی ع در یک نگاه (بحث کوتاهی در باره امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب ع) حضرت علی بن ابی طالب ع ، سی سال بعد از عام الفیل ، روز جمعه سیزده رجب در خانه خدا ( کعبه ) متولد شد ، و در سال چهل از هجرت شب نوزدهم ماه رمضان المُبارک ، وقت طلوع فجر با شمشیر ابن ملجم مرادی ضربت خورد و شب بیست و یکم همان ماه به شهادت رسید . بنابراین عمر با برکت حضرت شصت و سه سال بود . ده سال قبل از بعثت و بیست و سه سال در حضور رسول اکرم ص ، و سی سال بعد از رحلت حضرت رسول زندگی کرد . زندگی علی ع �� زندگی پر برکتی بود برای اسلام ؛ بلکه برای بشریت ، و اگر آن بزرگوار نبود ، تاریخ ، تاریخ نبود . گوشه های درخشنده تاریخ ، روزهای عمر امیر المؤمنین ع است .
پنجشنبه 3 مرداد 1392
پیام تبریک و تهنیت میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) / مقدمش مبارک(915)
یگانه ای و نداری شبیه و مانندی / که بی بدیل ترین جلوه خداوندی ... امشب تجلی حسن ازلی است که در چهره دلگشای چهارمین معصوم ، حسن بن علی (ع) نمایان می‌شود و با آمدنش، جان‌ها را صفایی دیگر می ‌بخشد. ماه میهمانی خدا به نیمه رسیده است؛ ماهی که فرشتگان، دسته دسته بین زمین و آسمان در رفت و آمدند و هاله‌های نور اهل ایمان را بالا می‌برند، و هوا عطرآگین بال آنهاست. ناگهان، صدای هلهله‌ای به گوش می‌رسد. صدای تسبیح؛ صدای شور و نشاط عرشیان. نوری متولد می‌شود که از عرش تا فرش ر می‌گسترد و جلوه حضور این نور آسمانی، در خاندان وحی رخ می‌نماید.
سه شنبه 1 مرداد 1392
ارمغان سایت فرهنگی و مذهبی لیلة القدر به مناسبت 9 سالگی ليلة القدر(2863)
سایت لیلة القدر 9 ساله شد با تقديم شاخه گلي ؛ جهت آشنايي كاربران عزيز با سايت ليلة القدر ارمغان زير تقديم مي گردد : بسم‌ الله‌ الرّحمن‌ الرّحيم‌ حمد لا يزالي‌ و سپاس‌ نامتناهي‌ مختصّ خداوند عزّوجلّ است‌ كه‌ بر اساس‌ حكمت‌ بالغة‌ خود، عالم‌ آفرينش‌ را از كَتم‌ عَدَم‌ بوجود آورد؛ و به‌ لباس‌ هستي‌ ملبّس‌ نمود. و از ميان‌ آن‌ عوالم‌، بني‌ آدم‌ را به‌ جامعيّت‌ منطق‌ عقل‌ و احساس‌ برگزيد ؛ و بر اين‌ اساس‌ به‌ شرف‌ تكليف‌ متعهّد و مسئول‌ نمود.
يکشنبه 30 تير 1392
بازيگران 18 تير 1378 چه کساني بودند ؟ 23 تير ماه ، برگي ديگر از حضور بي نظير مردم + تصاوير(831)
مروري کوتاه بر گذر تاريخ بازيگران 18 تير 1378 چه کساني بودند ؟ 23 تير ماه ، برگي ديگر از حضور بي نظير مردم + تصاوير اين روزها تقويم روي ميز مرور حوادث و خاطراتي تلخ است که نگاهي گذرا به آنها ما را در برابر وقايع سال 1378 و کوي دانشگاه قرار مي ‌دهد. اين روزها تقويم روي ميز مرور خاطراتي تلخ است که نگاهي گذرا به اين حوادث سپري شده ما را در برابر وقايع سال 1378 و کوي دانشگاه قرار مي ‌دهد. گزارش پيش رو با مروري کوتاه اما جامع از حوادث کوي دانشگاه 1378 در صدد است رصدي کلي را نسبت به عملکرد و سرانجام برخي عوامل اصلي و پشت پرده اين حوادث داشته باشد. مجلس پنجم در اوايل سال سوم دوره نمايندگي يعني آغاز سال يک هزار و سيصد هفتاد و هشت طرح اصلاح قانون مطبوعات را به ميان آورد كه اين تصميم به بهانه تهديد آزادي مطبوعات و تعارض آن با اصول "قانون اساسي"، با مخالفت صريح وزير ارشاد به عنوان موضع رسمي دولت خاتمي روبرو شد.
يکشنبه 23 تير 1392