سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 - 18 شعبان 1440 - 23 آوریل 2019
اوقات شرعی 
 
 آرشیوتقویم روز ( مناسبتها )

کلمه کلیدی
:
 از
 تا 


پیام تبریک و گرامیداشت هفته بسیج(4926)
هفته بسیج بر مردان بی ادعا و فاتحان خیبر و عاشقان آزادگی و پیشگامان رهایی و ای بسیجیان بر طنین قدم هایتان مبارک ! در باران آزادی / سلام ای بسیجیان ! نام شما بر زبانم چشمه ای کاشته است به سوی دریا . نجابت و بی ادعایی شما در ساختن پل های پشت سر ، نوید ساختن پل های رو به رو را می دهد . برای گذشتن از خود و حادثه ، توفان ، نفس نداشت تا صلابت دریایی تان را بشکند . شما که بی هیچ اندیشه هر لحظه برگشت ، پا در مسیر دوست گذاشتید ، بار ظلمت را چه زیبا از دوش زمانه برداشتید تا امروز ، نم نم باران آزادگی ، سپیده دم عظمتتان را نظاره کند . پرواز شما تا آسمان آبی هفتم مبارک باد !
چهارشنبه 29 آبان 1392
پیام تسلیت محرم (سال 92) شهادت امام حسین ع در روز عاشورا (3982)
گر وصال تو جان بود خریدارم یا حسین ع / محرم حسینی و شهادت حضرت امام حسین (ع) و 72 تن از یاران و اصحاب در روز عاشورا را به شیعیان علوی و حسینی تسلیت و تعزیت می گوئیم . زندگانی حضرت ابی عبدالله الحسین سیدالشهداء ع / نام آن بزرگوار حسین است و این اسم ، انتخاب پروردگار عالم است . مشهورترین کنیه ایشان ابی عبدالله است ، و مشهورترین القاب ایشان سیدالشهدا و المظلوم و الشهید است . عمر پر برکت آن حضرت پنجاه و هفت سال است .
پنجشنبه 16 آبان 1392
پیام گرامیداشت سالروز یوم الله 13 آبان 1358 ؛ روز مبارزه با استكبار جهانى(1363)
یاد و خاطره سالروز یوم الله 13 آبان ماه 1358 بر تمامی دانش آموزان و دانشجویان و حماسه سازان فتح الفتوح ( لانه شیطان بزرگ آمریکا ) گرامی باد / 13 آبان 1358 تسخير لانه جاسوسى آمریکا ، روز مبارزه با استكبار جهانى / بـا پـيروزى انقلاب اسلامى ، باران توطئه ها باريدن گرفت . شيطان بزرگ با دخالتهاى آشكار و پنهان سعى در ايجاد جريانهاى انحرافى در نـهـضـت داشـت تـا آنـكـه بـذر رهـنـمـودهـاى بـاغـبـان پـيـر و هـوشـيـار نـهضت در ضمير پاك فرزندان دلير امت جوانه زد و در قلب خزان در 13 آبان سـال 1358، بـه شـكـوفـه نـشـسـت .
جمعه 10 آبان 1392
پیام تبریک و تهنیت ولادت حضرت امام علی النقی الهادی (ع)(1339)
29 مهر برابر با 15 ذیحجه ، میلاد با سعادت حضرت امام علی النقی الهادی (ع) بر عموم شیعیان مبارک باد زندگانی امام دهم حضرت عَلِیّ بن مُحَمَّد الهادی ، اَبَا الحَسَنِ الثَّالِث ع اسم آن بزرگوار علی و کنیه مشهور ایشان اَبُوالحسن الثالث 1 و اِبنُ الّضا است و لقب مشهور آن بزرگوار نقی و هادی است . عمر شریف آن بزرگوار چهل سال بود . در دوم رَجَب المُرَجَّب سال 214 از هجرت متولد شد و سال 254 سوم رَجب المُرجّب به دست مُعتزّ عباسی العنه الله مسموم و شهید گردید . مدت امامت آن بزرگوار سی و سه سال است . هفت ساله بودند که حضرت جواد از دنیا رفت و امامت به ایشان منتقل شد .
چهارشنبه 24 مهر 1392
پیام تبریک عید سعید قربان عید بندگی و عبودیت(1658)
مبارک باد عید قربان ، نماد بزرگ ترین جشن رهایی انسان از وسوسه های ابلیس / عید سعید قربان / خوشا به قربان گاه عشق رفتن / خوشا سر به سودای معبود سپردن و فرمان بردن از حضرت دوست ! / خوشا شیطان درون خویش را به بند کشیدن و از هر چه غیر دوست ، چشم پوشیدن! / خوشا لحظه قربانی کردن بت های ظاهر و باطن به پای عشق و هم سفر شدن با راهیان کوی دلدار! / خوشا گرگ های خشم و غضب را از دیار دل خویش راندن! /
دوشنبه 22 مهر 1392
پیام شهادت حضرت امام محمد باقر ع یادگار کربلا و شاهد خاک و خون عاشورا(960)
زندگانی امام پنجم ع حضرت محمّد بن علی ؛ باقِرُ العُلُوم (ع) اسم مبارک آن بزرگوار محمد ، و لقب مشهور او باقر است که حضرت رسول ع آن حضرت را طی روایاتی به این لقب ملّقب فرمود . کنیه مشهور آن حضرت ، ابی جعفر و عمر مبارک ایشان مثل عمر پدر بزرگوارو جد بزرگوارشان حسین ع پنجاه و هفت سال بود . در اول رجب المرّجب سال پنجاه و هفت ه . ق ، متولد شد و در سال 114 از هجرت بدست ابراهیم بن ولید و بدستور هشام بن عبدالملک مسموم و شهید گردید . سه ساله بود که حماسه کربلا واقع شد و آن بزرگوار کربلا را مشاهده فرمود .
شنبه 20 مهر 1392
پیام تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمة الزهرا (س) ؛ روز ازدواج(3372)
15 مهر ماه سال 1392 ؛ سالروز ازدواج امام علی ع و فاطمة الزهرا س (روز ازدواج) بر تمام شیعیان بخصوص تازه دامادان و نوعروسان مبارکباد / یگانه بانوی اسلام ( حضرت فاطمه زهرا س ) ازدواج می کند : تمایلات جنسی در هر فردی در زمان مخصوصی بروز می کند و گاهی بر اثر نبودن تربیتهای صحیح و فراهم بودن وسائل ارضاء غریزه جنسی ، جوان در لب پرتگاه قرار می گیرد و آنچه نباید بشود ؛ و رخ ندهد ، می شود و رخ می دهد . بهترین وسیله برای حفظ عفت عمومی ازدواج است ، اسلام نیز به حکم فطرت ؛ زن و مرد را موظف فرموده که در شرائط مخصوصی ازدواج کنند و سخنانی در این باره بعنوان های مختلف گفته که اینک برخی از آنها ذیلاً ترجمه می شود .
پنجشنبه 11 مهر 1392
پیام تسلیت شهادت حضرت امام جواد ع(1331)
14 مهر ماه سال 92 سالروز ؛ شهادت حضرت امام محمد تقی جوادالأئمه (ع ) را بر عموم شیعیان تسلیت و تعزیت عرض می نمائیم / زندگانی امام جَوادُ الاَئمّةِ (ع) امام نهم در یک نگاه / اسم آن بزرگوار محمّد است و کنیه مشهور او اَبا جَعفَرِ الثّانی و اِبنُ الرِّضا ، و لقب مشهور ایشان جواد و تقی است . عمر مبارک ایشان بیست و پنج سال است ، و پس از زهرای مرضیّه کسی در میان اهل بیت دیده نمی شود که عمری چنین کوتاه داشته باشد . تولّد آن بزرگوار ، شب جمعه دهم ماه رجب سال 195 هجری در مدینه واقع شد و شهادت آن بزرگوار به دستور معتصم عباسی ( برادر مأمون الرشید ) بدست اُمُّ الفضل زن امام جواد و دختر مأمون عباسی در آخر ذی القعده سال 220 هجری واقع شد .
چهارشنبه 10 مهر 1392
پیام گرامیداشت هفته دفاع مقدس (پیوند دو فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس)(8094)
هوالشهید / جانا هنر اهل وفا را مبر از یاد ... جان بازی مردان خدا را مبر از یـاد / آیین جوانمردی شیرا ن سلحشور ... سرهای زتن مانده جدا را مبر از یاد / سلام خاص عاشقان و ثنای پر اخلاص عارفان ؛ ارزانی جانهای پاک و روانهای تابناکی باد که با اجسام چاک چاک ، در بادیه خون و جاده جنون ، نهایت ایثار دینی و غایت اقتدار ملی را برای ابدیت تاریخ به ودیعت نهادند و برگ برگ صحیفه وزین شوق و صفحه صفحه جریده متین شهادت را به خون مطهر و وجود منور خویش ، آذین بستند.
سه شنبه 26 شهريور 1392
پیام تبریک و تهنیت میلاد حضرت ثامن الائمه امام هشتم علی بن موسی الرضا ع(1392)
زندگانی امام رضا ع در یک نگاه / بحث کوتاهی در باره ثامِنُ الأَئمّه ؛ عَلِیّ بنِ مُوسَی الرِّضا ع امام هشتم - اسم آن بزرگوار علی و کنیه او اَبُوالحَسَنِ الثَّانی و لقب مشهور او رضا است . عمر مبارک آن حضرت پنجاه و پنج سال بود . در یازده ذی القعده سال 148 هجری بدنیا آمد و در سال 203 هجری در آخر ماه صفر بدست مأمون عباسی مسموم و شهید شد . مدت امامت آن بزرگوار بیست سال بود ، که تقریباً هفده سال آن را در مدینه ، مَلجَأ عوام و مُنجی انام و معلّم علما و مرّوج دین بود . سه سال آخر ، او را از مدینه جبراً به طوس بردند و در طوس تا توانست از حریم دین حراست کرد تا سر انجام بدست مأمون شهید شد .
سه شنبه 19 شهريور 1392