شنبه 5 بهمن 1398 | Saturday, 25 January 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
 اخبار
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

سيد حسن نصرالله بار ديگر موازنه قدرت را در منطقه به هم زد(خبر ويژه)

سيد حسن نصرالله بار ديگر موازنه قدرت را در منطقه به هم زد(خبر ويژه) سيد حسن نصرالله بار ديگر موازنه قدرت را در منطقه به هم زد(خبر ويژه) «پيروزي ارتش سوريه در القصير به کمک حزب‌الله تأثير قابل توجهي در سراسر خاورميانه و موازنه قدرت آن خواهد داشت». راديو آمريکايي فردا، با انتشار اين تحليل اعلام کرد: اتحاد راهبردي طرفداران بشار اسد در يک ژئوپولتيک پيچيده،‌از عوامل راهگشا در جنگ سوريه است. نقش کنوني سيدحسن نصرالله که يک بازيگر غيردولتي در کسوت يک مبارز برجسته و شخصيت سياسي ��ست، جنگ سوريه را به يک مرحله جديد وارد کرده است. از جمله دلايل بسيار مهم پيروزي نتيجه‌بخش حزب‌الله در شهر غربي قصير و همچنين شکست شورشيان، را بايد موج اخير حمايت عمومي از سيد حسن نصرالله- همچنين نظاميان، نيروهاي اطلاعاتي،‌و مشاوران امنيتي- او دانست. پيروزي حزب‌الله در جنگ قصير، باعث برجسته شدن عوامل سياسي شد که درگيري‌هاي سوريه را به مرحله‌اي نامتعارف و متمايز وارد کرده است.
سه شنبه 28 خرداد 1392

قربانيان و معرکه‌ آرايان واقعي (يادداشت روز)

قربانيان و معرکه‌ آرايان واقعي (يادداشت روز) قربانيان و معرکه‌ آرايان واقعي (يادداشت روز) تحولات منطقه که ريشه‌هاي مشخصي دارد و عوامل اصلي انگيزشي آن که اسلام‌خواهي و استيلاستيزي است، کاملا روشن است، اين روزها با تشديد فعاليت‌هاي تروريستي که متاسفانه به نام دين انجام مي‌شود و باعث درگيري‌هاي شديد ميان مسلمانان شده، با ابهامات و پرسش‌هاي جدي مواجه گرديده است. واقعيت اين است که در منطقه شمال آفريقا و خاورميانه، غرب منفورترين مجموعه به حساب مي‌آيد که بنام تمدن و توسعه، دارايي‌ها و حتي شخصيت مردم در اين منطقه را تاراج کرده است.
سه شنبه 28 خرداد 1392

حکمت در تراز امام خامنه‌اي (يادداشت روز)

حکمت در تراز امام خامنه‌اي (يادداشت روز) حکمت در تراز امام خامنه‌اي (يادداشت روز) «جمهوري اسلامي ايران» پيروز بزرگ انتخابات 24 خرداد 1392 بود. به اين عبارت بايد فراتر از کليشه‌ها نگريست. جمهوري اسلامي در ظرف شريفي به نام ايران و به اعتبار اراده مداوم جمهور خود که مانند جريان خون در رگ‌هاي نظام سياسي است، قوام و دوام يافته است. در واقع جمهوري اسلامي و جمهور ايران مانند تار و پود به هم تنيده‌اند، هرچند که تلاش پيگيري از سوي بدخواهان ملت ايران در طول دهه‌ها صورت گرفت تا جمهوري ايراني و جمهوري اسلامي معارض و مقابل هم جلوه کند.
دوشنبه 27 خرداد 1392

بازتاب گسترده نشست خبري روحاني در رسانه هاي بين المللي

بازتاب گسترده نشست خبري روحاني در رسانه هاي بين المللي بازتاب گسترده نشست خبري روحاني در رسانه هاي بين المللي نشست خبري رئيس‌جمهور منتخب ايران بازتاب گسترده‌اي در شبکه‌هاي تلويزيوني جهان داشت و بيشتر شبکه‌هاي خبري با قطع برنامه‌هاي عادي خود به پخش مستقيم آن پرداختند. اولين نشست خبري حسن روحاني رئيس جمهور منتخب کشورمان بازتاب گسترده‌اي در شبکه تلويزيوني جهان داشت. بسياري از شبکه‌هاي خبري با قطع برنامه‌هاي خود، اين نشست خبري را به طور زنده پخش کردند.
دوشنبه 27 خرداد 1392

احترام متقابل و منافع متقابل مبنای روابط ایران با جهان

احترام متقابل و منافع متقابل مبنای روابط ایران با جهان احترام متقابل و منافع متقابل مبنای روابط ایران با جهان آمریکا باید حق هسته ای ایران را به رسمیت بشناسد رئیس جمهور منتخب مردم گفت: آمریکا باید ضمن مداخله نکردن در امور ایران و به رسمیت شناختن حقوق هسته ای ، سیاست زور را کنار بگذارد. به گزارش واحد مرکزی خبر، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی گفت : همه باید بدانند دولت آینده از حقوق حقه ملت ایران هرگز کوتاه نخواهد آمد و بر این مبنا ما آماده هستیم تنش ها کاهش پیدا کند.
دوشنبه 27 خرداد 1392

اولين پيام تلويزيوني رئيس‌جمهور منتخب

اولين پيام تلويزيوني رئيس‌جمهور منتخب اولين پيام تلويزيوني رئيس‌جمهور منتخب دست همه اعتدال‌گرايان ، اصلاح‌طلبان و اصولگرايان را به گرمي مي‌فشارم حجت‌الاسلام حسن روحاني رئيس‌جمهور منتخب مردم در پيام تقدير خود از ملت ايران که از سيماي جمهوري اسلامي ايران پخش شد، از رهبر معظم انقلاب و آحاد مردم ايران براي کمک به خلق حماسه سياسي قدرداني کرد. وي در پيام خود آورده است؛ حماسه حضور و مشارکت موثر و معنادارتان در انتخابات در راه انجام وظايف ديني و ملي و در پاسخ به نداي رهبري معظم انقلاب بر شما مبارک باد.
دوشنبه 27 خرداد 1392

مشاركت حداكثری یا كنترل‌ شده ؟

مشاركت حداكثری یا كنترل‌ شده ؟ مشاركت حداكثری یا كنترل‌ شده ؟ در فضای سیاسی كشور پس از رحلت امام رحمه ‌الله، دو نگاه درباره‌ی مشاركت در انتخابات وجود داشته است؛ نگاه حداكثری و نگاه كنترل‌شده. دراین باره با دكتر احمد توكلی به گفت‌وگو نشستیم. او دو دوره نامزد ریاست جمهوری بوده و بارها در قالب نامزد انتخابات مجلس حضور مردم برایش مهم بوده است. به مشاركت در انتخابات توجه داشته و با دیدگاه‌های تصمیم‌سازان و سیاست‌گذاران انتخابات از نزدیك آشناست. با او كه اكنون در سمت نمایندگی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی قرار دارد ضمن بررسی خاستگاه این دو نگاه، مشی رهبر انقلاب اسلامی در رابطه با انتخابات را مورد توجه قرار دادیم.
يکشنبه 26 خرداد 1392

واکنش‌ ها و پيام‌ هاي تبريک جهاني به نتيجه انتخابات ايران

واکنش‌ ها و پيام‌ هاي تبريک جهاني به نتيجه انتخابات ايران واکنش‌ ها و پيام‌ هاي تبريک جهاني به نتيجه انتخابات ايران بدنبال اعلام نتيجه رسمي انتخابات رياست جمهوري ايران و انتخاب "حسن روحاني" بعنوان رئيس جمهوري منتخب ملت ايران کشورها و شخصيت هاي مختلف بين المللي بدان واکنش نشان دادند.
يکشنبه 26 خرداد 1392

همراهان ناهمراه !

همراهان ناهمراه ! همراهان ناهمراه ! (يادداشت روز) پيروزي آقاي دکتر حسن روحاني در انتخابات پرشور و حماسي اخير، بلافاصله بعد از اعلام نتيجه انتخابات با تحليل‌ها و گمانه‌زني‌هاي فراوان و متفاوتي در داخل و خارج کشور روبرو شد. بيشترين حجم اين تفسيرها به دو موضوع؛ «احتمال تغييرات جدي در سياست‌هاي کلان نظام» و «نقش و تاثير اين انتخاب بر آرايش سياسي احزاب و جريانات داخلي» اختصاص داشت که هنوز هم ادامه دارد. يادداشت پيش روي اشاره‌اي گذرا به نکات ياد شده دارد.
يکشنبه 26 خرداد 1392

بازتاب انتخاب روحاني در رسانه‌ها و محافل سياسي جهان

بازتاب انتخاب روحاني در رسانه‌ها و محافل سياسي جهان بازتاب انتخاب روحاني در رسانه‌ها و محافل سياسي جهان در پي اعلام نتيجه رسمي انتخابات رياست‌جمهوري در کشورمان و انتخاب حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني به عنوان منتخب مردم، اين موضوع در صدر رسانه‌ها و محافل سياسي جهان بازتاب گسترده‌اي به دنبال داشت. بان‌کي‌مون دبير کل سازمان ملل طي بيانيه‌اي با اشاره به استقبال پرشور و گسترده مردم ايران در انتخابات اخير و تبريک به حسن روحاني تأکيد کرد که قصد دارد همچنان با مقامات ايران و رئيس‌جمهور منتخب درباره مسايل مهم مورد نظر جامعه بين‌المللي و رفاه ملت ايران در تعامل باشد.
يکشنبه 26 خرداد 1392