دوشنبه 28 بهمن 1398 | Monday, 17 February 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
 اخبار
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

مهدي عصاره خلقت است (امام زمان به اعمال ما اشراف دارد)

مهدي عصاره خلقت است (امام زمان به اعمال ما اشراف دارد) حجت الاسلام هاشمي نژاد مهدي عصاره خلقت است (امام زمان به اعمال ما اشراف دارد) سيدبن طاووس مي فرمايد : در سرداب مقدس سامراء حضرت بقيه الله (عج) را ديدم كه رو به قبله نشسته و با خدا اينگونه مناجات مي كنند : «الَلهُمَ إنَ شِيعَتَنا مِنَا خُلِقُوا مِن فاضِلِ طِينَتِنا و عُجِنُوا بِماءِ ولايَتِنَا ؛ شيعيان ما از ما هستند ، از زيادي گ ل ما خلق شده اند ، گلشان با آب ولايت ما عجين شده است.»
پنجشنبه 30 خرداد 1392

مسئوليت‌ هاي انسان از ديدگاه امام زمان (عج)

مسئوليت‌ هاي انسان از ديدگاه امام زمان (عج) مسئوليت‌ هاي انسان از ديدگاه امام زمان (عج) هرچند که براي حضرت آدم(ع) تنها يک چيز به عنوان ميوه درخت ممنوع،حرام بود ولي پس از هبوط به دنيا، امور ديگری حرام شد که بايد آن محرمات را می شناخت و از انها اجتناب میکرد. بنابر اين ، بزرگ‌ ترين خطري که انسان را در برابر اطاعت از خداوند تهديد مي‌ کند ، عدم شناخت محرماتي است که موجب عصيان، دوري و گناه مي‌شود. هر انساني در قبال خدا، خود و جامعه مسئوليت‌هايي دارد که اگر آن‌ها را به درستي انجام ندهد خود و ديگران را در خطر قرار مي‌دهد. امام زمان(عج) در دعاي معروف توفيق الطاعه به بخش‌هاي مهم و اصلي اين مسئوليت‌ها و خطرات توجه داده است.
پنجشنبه 30 خرداد 1392

زیاده روی و اسراف رئیس ‌جمهور دوست‌ داشتنی

زیاده روی و اسراف رئیس ‌جمهور دوست‌ داشتنی به بهانه هدایای میلیونی رئیس‌ جمهور به ورزشکاران زیاده روی و اسراف رئیس ‌جمهور دوست‌ داشتنی آقای احمدی نژاد ! کجا برای تشویق ورزش مجوز واردات خودرو می ‌دهند؟ پوشیدن پیراهن تیم ملی افتخاری است که نصیب هر ورزشکاری نمی ‌شود، این روز‌ها بدعتی از سوی دولتمردان باب شده است که در مذاق مردم چندان خ��ش نیست و آن مجوز واردات خودرو برای قدردانی از ملی‌پوشان است. تیم ملی فوتبال ایران امسال موفق شد به جام جهانی 2014 فوتبال برزیل راه یابد و میلیون‌ها نفر ایرانی را خوشحال کند ؛ یادمان نمی ‌رود همین چهار سال پیش بود که از جام جهانی بازماندیم و تیم ملی فوتبال آن زمان نتوانست خواسته همین میلیون ‌ها نفر انسان را محقق کند، چند روزی چه حسرتی در میان جوانان موج می‌ زد.
پنجشنبه 30 خرداد 1392

اسامي اعضاي منتخب شوراها در 30 مرکز استان

اسامي اعضاي منتخب شوراها در 30 مرکز استان اسامي اعضاي منتخب شوراها در 30 مرکز استان با پايان شمارش آراي نامزدهاي چهارمين دوره انتخابات شوراي شهر شهرستان‌هاي کشور، شوراهاي شهري اعضاي جديد خود را شناخت. انتخابات پرشور رياست جمهوري مانع از حضور چشمگير مردم در انتخابات شوراهاي اسلامي نشده بود. مردم بر اين باور بودند که با حضور در انتخابات شوراها، امور شهر را به ميل خود مديريت مي‌کنند.
چهارشنبه 29 خرداد 1392

تلاش يکي از سران فتنه براي مصادره رأي مردم

تلاش يکي از سران فتنه براي مصادره رأي مردم تلاش يکي از سران فتنه براي مصادره رأي مردم (خبر ويژه) تقلاي يکي از سران ورشکسته فتنه سبز براي خروج از موضع اتهام و مصادره حماسه ملت ايران آغاز شد. خاتمي در حالي که 5 روز درباره انتخابات رياست جمهوري سکوت کرده بود، ديروز در ديدار عده‌اي از اعضاي انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه تهران گفت: آقاي روحاني شخصيت شناخته شده،‌ توانا، خوب، امتحان داده، مورد احترام و داراي مواضع روشن است که ما هم همين را مي‌خواهيم. اگر يکي از کساني که اصلاح امور را مي‌خواست اما اصولگرا بود و مي‌دانستيم اهداف ما را پيگيري مي‌کند؛ از او هم حمايت مي‌کرديم. زيرا ما گفتمان‌مان را مي‌خواهيم، ما مي‌خواهيم مملکتمان نجات يابد، ما مي‌خواهيم کشورمان در دنيا جايگاه خود را پيدا کند و جايگاه مردم ما در جهان ارتقاء يابد.
چهارشنبه 29 خرداد 1392

حلوا (گفت و شنود)

حلوا (گفت و شنود) حلوا (گفت و شنود) گفت: اصلاح‌ طلبان بدجوري از دست رئيس جمهور جديد عصباني هستند. گفتم: چرا؟! گفت: براي اين که دکتر روحاني حاضر نيست از حمايت جبهه اصلاحات به عنوان يکي از عوامل موفقيت خود نام ببرد.
چهارشنبه 29 خرداد 1392

رسوايي مدعيان حقوق بشر!

رسوايي مدعيان حقوق بشر! رسوايي مدعيان حقوق بشر! (يادداشت روز) بازار تحليل‌ها درباره انتخابات 24 خرداد و حماسه کم‌نظير ملت ايران در فضاي رسانه‌اي و تحليلي کشورهاي غربي داغ است. از شنبه گذشته که نتيجه رسمي انتخابات اعلام شد مراکز رسانه‌اي و مطالعاتي غرب حجم انبوهي از گزارش‌ها، تحليل‌ها و يادداشت‌ها را به موضوع انتخابات اخير کشورمان اختصاص داده‌اند.
چهارشنبه 29 خرداد 1392

کوپه (گفت و شنود)

کوپه (گفت و شنود) کوپه (گفت و شنود کیهانی ) گفت: راديو آمريکا گفته است؛ کنفرانس خبري روحاني رئيس‌جمهور جديد ايران نا اميد کننده بود. گفتم: مگر انتظار داشتند براي آنها اميدآفرين باشد؟! گفت: مي‌گويد دکتر روحاني در مصاحبه خود همان حرف‌ها و نظرات آيت‌الله خامنه‌اي را تکرار کرد و نشان داد که سياست‌هاي ايران تغييري نکرده است.
چهارشنبه 29 خرداد 1392

ماجراي تقابل ديرين ر��حان�� با افراطيون مدعي اصلاحات(خبر ويژه)

ماجراي تقابل ديرين ر��حان�� با افراطيون مدعي اصلاحات(خبر ويژه) ماجراي تقابل ديرين روحاني با افراطيون مدعي اصلاحات(خبر ويژه) نوع تعامل جريان‌هاي افراط‌گرا با نامزد پيروز انتخابات داستان جالبي دارد. حسن روحاني در حالي نامزد انتخابات شد که افراطيون مدعي اصلاحات به دلايل برخي سوابق در گذشته، روي خوشي به او نشان نمي‌دادند. وي در سال 1378 آشوبگران خياباني را «اوباش» و «حقيرتر و پست‌تر از آن که بتوانند براندازي کنند» توصيف کرده بود. او همچنين چند روز بعد از فتنه‌انگيزي فتنه‌گران در 25 بهمن 1389 ضمن سخناني در نشست مجلس خبرگان رهبري تصريح کرد: اقدام فتنه‌گران در روز 25 بهمن به بهانه حمايت از مردم تونس و مصر اقدامي خطرناک و حساب شده براي سوءاستفاده دشمنان بود که توسط رهبري معظم و با حضور حماسي مردم خنثي شد.
سه شنبه 28 خرداد 1392

چرا خاتمي حاضر نيست به منتخب مردم تبريک بگويد ؟

چرا خاتمي حاضر نيست به منتخب مردم تبريک بگويد ؟ چرا خاتمي حاضر نيست به منتخب مردم تبريک بگويد ؟ (خبر ويژه) با سپري شدن 5 روز از اعلام نتيجه نهايي انتخابات رياست‌ جمهوري و پيروزي حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني، دبيرکل و رئيس‌شوراي مرکزي مجمع روحانيون دراين ‌باره سکوت کرده و حاضر نيستند پيام تبريک خطاب به رئيس‌جمهور منتخب صادر کنند. موسوي خوئيني‌ ها پيش از انتخابات علنا خواستار تحريم اين جشن‌ ملي شد و سکوت او طبيعي است اما خاتمي که از عارف حمايت مي‌کرد، سرانجام مجبور شده بود به اعتبار آراي پايين نامزد اصلاح‌طلبان در نظرسنجي‌ها و با توصيه مشاوران خود از روحاني اعلام حمايت کند.
سه شنبه 28 خرداد 1392