سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 - 18 شعبان 1440 - 23 آوریل 2019
اوقات شرعی 
 
 آرشیواخبار

کلمه کلیدی
:
 از
 تا 


رسوايي مدعيان حقوق بشر! (350)
رسوايي مدعيان حقوق بشر! (يادداشت روز) بازار تحليل‌ها درباره انتخابات 24 خرداد و حماسه کم‌نظير ملت ايران در فضاي رسانه‌اي و تحليلي کشورهاي غربي داغ است. از شنبه گذشته که نتيجه رسمي انتخابات اعلام شد مراکز رسانه‌اي و مطالعاتي غرب حجم انبوهي از گزارش‌ها، تحليل‌ها و يادداشت‌ها را به موضوع انتخابات اخير کشورمان اختصاص داده‌اند.
چهارشنبه 29 خرداد 1392
کوپه (گفت و شنود)(319)
کوپه (گفت و شنود کیهانی ) گفت: راديو آمريکا گفته است؛ کنفرانس خبري روحاني رئيس‌جمهور جديد ايران نا اميد کننده بود. گفتم: مگر انتظار داشتند براي آنها اميدآفرين باشد؟! گفت: مي‌گويد دکتر روحاني در مصاحبه خود همان حرف‌ها و نظرات آيت‌الله خامنه‌اي را تکرار کرد و نشان داد که سياست‌هاي ايران تغييري نکرده است.
چهارشنبه 29 خرداد 1392
ماجراي تقابل ديرين ر��حان�� با افراطيون مدعي اصلاحات(خبر ويژه)(506)
ماجراي تقابل ديرين روحاني با افراطيون مدعي اصلاحات(خبر ويژه) نوع تعامل جريان‌هاي افراط‌گرا با نامزد پيروز انتخابات داستان جالبي دارد. حسن روحاني در حالي نامزد انتخابات شد که افراطيون مدعي اصلاحات به دلايل برخي سوابق در گذشته، روي خوشي به او نشان نمي‌دادند. وي در سال 1378 آشوبگران خياباني را «اوباش» و «حقيرتر و پست‌تر از آن که بتوانند براندازي کنند» توصيف کرده بود. او همچنين چند روز بعد از فتنه‌انگيزي فتنه‌گران در 25 بهمن 1389 ضمن سخناني در نشست مجلس خبرگان رهبري تصريح کرد: اقدام فتنه‌گران در روز 25 بهمن به بهانه حمايت از مردم تونس و مصر اقدامي خطرناک و حساب شده براي سوءاستفاده دشمنان بود که توسط رهبري معظم و با حضور حماسي مردم خنثي شد.
دوشنبه 27 خرداد 1392
چرا خاتمي حاضر نيست به منتخب مردم تبريک بگويد ؟ (319)
چرا خاتمي حاضر نيست به منتخب مردم تبريک بگويد ؟ (خبر ويژه) با سپري شدن 5 روز از اعلام نتيجه نهايي انتخابات رياست‌ جمهوري و پيروزي حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني، دبيرکل و رئيس‌شوراي مرکزي مجمع روحانيون دراين ‌باره سکوت کرده و حاضر نيستند پيام تبريک خطاب به رئيس‌جمهور منتخب صادر کنند. موسوي خوئيني‌ ها پيش از انتخابات علنا خواستار تحريم اين جشن‌ ملي شد و سکوت او طبيعي است اما خاتمي که از عارف حمايت مي‌کرد، سرانجام مجبور شده بود به اعتبار آراي پايين نامزد اصلاح‌طلبان در نظرسنجي‌ها و با توصيه مشاوران خود از روحاني اعلام حمايت کند.
دوشنبه 27 خرداد 1392
سيد حسن نصرالله بار ديگر موازنه قدرت را در منطقه به هم زد(خبر ويژه)(313)
سيد حسن نصرالله بار ديگر موازنه قدرت را در منطقه به هم زد(خبر ويژه) «پيروزي ارتش سوريه در القصير به کمک حزب‌الله تأثير قابل توجهي در سراسر خاورميانه و موازنه قدرت آن خواهد داشت». راديو آمريکايي فردا، با انتشار اين تحليل اعلام کرد: اتحاد راهبردي طرفداران بشار اسد در يک ژئوپولتيک پيچيده،‌از عوامل راهگشا در جنگ سوريه است. نقش کنوني سيدحسن نصرالله که يک بازيگر غيردولتي در کسوت يک مبارز برجسته و شخصيت سياسي ��ست، جنگ سوريه را به يک مرحله جديد وارد کرده است. از جمله دلايل بسيار مهم پيروزي نتيجه‌بخش حزب‌الله در شهر غربي قصير و همچنين شکست شورشيان، را بايد موج اخير حمايت عمومي از سيد حسن نصرالله- همچنين نظاميان، نيروهاي اطلاعاتي،‌و مشاوران امنيتي- او دانست. پيروزي حزب‌الله در جنگ قصير، باعث برجسته شدن عوامل سياسي شد که درگيري‌هاي سوريه را به مرحله‌اي نامتعارف و متمايز وارد کرده است.
دوشنبه 27 خرداد 1392
قربانيان و معرکه‌ آرايان واقعي (يادداشت روز)(345)
قربانيان و معرکه‌ آرايان واقعي (يادداشت روز) تحولات منطقه که ريشه‌هاي مشخصي دارد و عوامل اصلي انگيزشي آن که اسلام‌خواهي و استيلاستيزي است، کاملا روشن است، اين روزها با تشديد فعاليت‌هاي تروريستي که متاسفانه به نام دين انجام مي‌شود و باعث درگيري‌هاي شديد ميان مسلمانان شده، با ابهامات و پرسش‌هاي جدي مواجه گرديده است. واقعيت اين است که در منطقه شمال آفريقا و خاورميانه، غرب منفورترين مجموعه به حساب مي‌آيد که بنام تمدن و توسعه، دارايي‌ها و حتي شخصيت مردم در اين منطقه را تاراج کرده است.
دوشنبه 27 خرداد 1392
حکمت در تراز امام خامنه‌اي (يادداشت روز)(329)
حکمت در تراز امام خامنه‌اي (يادداشت روز) «جمهوري اسلامي ايران» پيروز بزرگ انتخابات 24 خرداد 1392 بود. به اين عبارت بايد فراتر از کليشه‌ها نگريست. جمهوري اسلامي در ظرف شريفي به نام ايران و به اعتبار اراده مداوم جمهور خود که مانند جريان خون در رگ‌هاي نظام سياسي است، قوام و دوام يافته است. در واقع جمهوري اسلامي و جمهور ايران مانند تار و پود به هم تنيده‌اند، هرچند که تلاش پيگيري از سوي بدخواهان ملت ايران در طول دهه‌ها صورت گرفت تا جمهوري ايراني و جمهوري اسلامي معارض و مقابل هم جلوه کند.
دوشنبه 27 خرداد 1392
بازتاب گسترده نشست خبري روحاني در رسانه هاي بين المللي(265)
بازتاب گسترده نشست خبري روحاني در رسانه هاي بين المللي نشست خبري رئيس‌جمهور منتخب ايران بازتاب گسترده‌اي در شبکه‌هاي تلويزيوني جهان داشت و بيشتر شبکه‌هاي خبري با قطع برنامه‌هاي عادي خود به پخش مستقيم آن پرداختند. اولين نشست خبري حسن روحاني رئيس جمهور منتخب کشورمان بازتاب گسترده‌اي در شبکه تلويزيوني جهان داشت. بسياري از شبکه‌هاي خبري با قطع برنامه‌هاي خود، اين نشست خبري را به طور زنده پخش کردند.
دوشنبه 27 خرداد 1392
احترام متقابل و منافع متقابل مبنای روابط ایران با جهان(268)
احترام متقابل و منافع متقابل مبنای روابط ایران با جهان آمریکا باید حق هسته ای ایران را به رسمیت بشناسد رئیس جمهور منتخب مردم گفت: آمریکا باید ضمن مداخله نکردن در امور ایران و به رسمیت شناختن حقوق هسته ای ، سیاست زور را کنار بگذارد. به گزارش واحد مرکزی خبر، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی گفت : همه باید بدانند دولت آینده از حقوق حقه ملت ایران هرگز کوتاه نخواهد آمد و بر این مبنا ما آماده هستیم تنش ها کاهش پیدا کند.
دوشنبه 27 خرداد 1392
اولين پيام تلويزيوني رئيس‌جمهور منتخب(326)
اولين پيام تلويزيوني رئيس‌جمهور منتخب دست همه اعتدال‌گرايان ، اصلاح‌طلبان و اصولگرايان را به گرمي مي‌فشارم حجت‌الاسلام حسن روحاني رئيس‌جمهور منتخب مردم در پيام تقدير خود از ملت ايران که از سيماي جمهوري اسلامي ايران پخش شد، از رهبر معظم انقلاب و آحاد مردم ايران براي کمک به خلق حماسه سياسي قدرداني کرد. وي در پيام خود آورده است؛ حماسه حضور و مشارکت موثر و معنادارتان در انتخابات در راه انجام وظايف ديني و ملي و در پاسخ به نداي رهبري معظم انقلاب بر شما مبارک باد.
دوشنبه 27 خرداد 1392