پنجشنبه 10 بهمن 1398 | Thursday, 30 January 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 7 بهمن 1389     |     کد : 8144

رویش عاشوراییان ، ریزش فتنه‌ گران

رویش عاشوراییان ، ریزش فتنه‌ گران

رویش عاشوراییان ، ریزش فتنه‌ گران
رویش عاشوراییان ، ریزش فتنه‌ گران
حضور ده‌ها میلیونی ملت ایران و بویژه قیام 3‌میلیونی مردم پایتخت علیه آشوبگران و سردمداران فتنه، چنان اثرگذار بود که حتی موجب شد، طراحان دروغ تقلب دستپاچه شده و با فرستادن سیگنال‌هایی برای مسؤولان نظام از آنها بخواهند با اغماض از کنار 200 روز تنش‌آفرینی بگذرند.

این حضور پرشور و شعور که در تاریخ 31 ساله انقلاب اسلامی بی‌نظیر بود، پیام‌های بسیاری برای کسانی داشت که 7 ماه کشور را گرفتار داغ نرسیدن‌شان به «ریاست» کردند. راهپیمایی عظیم 9 دی، نشان داد، ولی‌فقیه به قدری محبوبیت دارند که حتی بدون اشاره معظم‌له، میلیون‌ها ایرانی شیعه در اعتراض به هتک حرمت حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام و ولایت در روز عاشورا، تنها 3 روز بعد به خیابان‌ها می‌ریزند و ضمن تجدید بیعت با حضرت امام حسین‌(ع) و ولایت فقیه – که در دوران غیبت کبری، ملجأ و مأمن شیعیان است- خواستار ریشه‌کنی فتنه‌گرانی می‌شوند که تصور کرده بودند با حمایت آمریکا، اسرائیل و انگلیس می‌توانند بر این ملت عاشورایی تسلط یابند.

2- حماسه نهم دی‌ بار دیگر نشان داد، به‌‌رغم حیله‌ها و نیرنگ‌های معاویه‌ها و عمروعاص‌ها و عمر بن سعدهای دوران، ملت ایران بیدار است و اگر تاکنون‌ دست به ریشه فتنه نبرده تا آن را برای همیشه درآورد، تنها به دلیل آن است که گوش به فرمان رهبر مدبر خود دارد.

3- جهان استکبار‌ ظرف سال‌های اخیر پی برده است دیگر باید فقط به فکر تعامل و احترام به جمهوری اسلامی باشد، ولی متاسفانه عده‌ای از فتنه‌گران‌ بویژه شخص مغلوب انتخابات ریاست جمهوری‌ با عملکرد ناصواب خویش کاری کردند که به مدت 7 ماه آمریکا، اروپا و اسرائیل نامشروع تصورکنند می‌شود باز هم در فکر تغییر این نظام الهی بود. گناهی که سردمدار دروغ تقلب مرتکب شد، معصیت بسیار بزرگی است که باید نسبت به آن پاسخگو باشد، هرچند مردم در نهم دی‌ بار دیگر غرب را مجبور به پذیرش استحکام و غیرقابل تغییر بودن نظام دینی جمهوری اسلامی کردند.

4- گرچه دشمنان خارجی و دنباله‌های زنجیره‌ای داخلی آنها ظرف 20 روز گذشته، سعی کردند با عدم پوشش تصویری و خبری واقعی این حضور تاریخی، آن را کمرنگ جلوه دهند، اما بیانیه شماره 17 سردمدار گریز از «رقابت سیاسی» و عقب‌نشینی وی از مواضع ناحقش، بار دیگر اهمیت حضور مردم در صحنه دفاع از ارزش‌ها و مخالفت‌شان با هتک حرمت مقدسات را هویدا کرد.

5- می‌توان گفت، کسانی که در راهپیمایی بی‌سابقه 9 دی حضور داشتند و با شعارهای خویش خطاب به 4 فرد اصلی بحران‌های پس از انتخابات، خواستار دست برداشتن آنها از تنش‌آفرینی و همچنین برخورد عادلانه و قانونی

قوه‌ قضائیه با عاملان فتنه بودند، همان 40 میلیون نفری بودند که با حضور آگاهانه خویش در پای صندوق‌های رای، نظام را بیمه کردند؛ 40 میلیون نفری که این بار خواستار بازگشت کامل امنیت به زندگی‌شان و پایان خشونت‌های 7 ماهه مدعیان ضدیت با خشونت بودند.

6- حضور تیپ‌های مختلف مردم اعم از پیر و جوان و کودک و بزرگ در راهپیمایی 9 دی، بصیرت این ملت را به همگان نشان داد. مردم با هر تز سیاسی(حتی هواداران سابق میرحسین موسوی که در انتخابات، وی را به‌عنوان یکی از کاندیداهای مورد تایید نظام برگزیده بودند)، آمدند تا ثابت کنند، تا زمانی افراد را قبول دارند و پای آنها می‌ایستند که در عمل ـ و نه در شعار ـ در خط امام و ولایت فقیه و پایبند به نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند. مردم دیده بودند،‌کسانی با وجود داعیه‌داری خط امام و اسلام، برخلاف منویات ولی فقیه گام برمی‌دارند، همان‌ها که گروهک‌ها و منافقین کوردل را آنقدر با بیانیه‌های ساختارشکنانه‌شان، پررو کردند که تصور کردند بعد از مرگ سیاسی‌شان، زمان احیا فرارسیده و دیدیم ضدانقلاب و منافقین و سلطنت‌طلب‌ها و عناصر خداجوی(!) موسوی، در روز عاشورا آن کردند که دل هر مسلمانی را خون کرد. حضور حماسی و عظیم ملت در 9 دی، گروهک‌ها و منافقین و رؤسا و حامیان استکباری‌شان را «خَرفَهم» کرد که هرگز جایی در این کشور ندارند.

7- یکی از نکاتی که مغفول مانده، اشاره به این موضوع است که 9 دی، چهارشنبه و روزی غیرتعطیل بود ولی فقط در تهران که پایتخت کشور است، 3 میلیون انسان خداجوی واقعی- نه از نوع خداجویان هتاک نسبت به حضرت اباعبدالله(ع) - به میدان آمدند تا فتنه‌گران را سرجای خود بنشانند.
آن هتاکان حرمت‌شکن که تعدادشان به هزار نفر هم نمی‌رسد، روز 9 دی در کدام سوراخ خزیده بودند؟ ای کاش حرمت‌شکنان روز عاشورا، 9 دی نیز با همان شعارها می‌آمدند تا می‌دیدند مردم خداجوی واقعی، چطور آنها را تا جهنم بدرقه می‌کنند.

8- «ماهاتیرمحمد»، نخست‌وزیر پیشین مالزی که معمار اقتصاد این کشور لقب گرفته است و در دنیای سیاست، فردی «منصف» به شمار می‌رود،‌ در مقاله‌ای در روزنامه«هندو» درباره راهپیمایی عظیم 9 دی ایرانیان در وفاداری به نظام جمهوری اسلامی نوشته است:«سیاست ایالات متحده نسبت به ایران، در پی آشوب‌های پس از انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، مجددا به سوی تغییر رژیم حاکم بر تهران بازگشته بود، اما تظاهرات گسترده 30 دسامبر[9دی] نشان داد، پایه و اساس اجتماعی انقلاب اسلامی ایران،‌ همچنان پابرجاست و رژیم ایران، هرگونه حمله احتمالی آمریکا را خنثی خواهد کرد». این مقاله ماهاتیر محمد را خوب است فتنه‌گران هم بخوانند و تحلیل کنند.

9- راهپیمایی ده‌ها میلیونی مردم در روز 9 دی، بار دیگر میزان علاقه ملت به آرمان‌های اسلامی را نشان داد و ثابت کرد، وقتی اهل بیت رسالت، حضرت امام، رهبر حکیم انقلاب، نظام جمهوری اسلامی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه مورد تعرض عده‌ای از خدا بی‌خبر که تحت تاثیر ضدانقلاب و اپوزیسیون داخلی و فتنه‌گران عاشق ریاست قرار گیرد، باید منتظر خروش عظیم ملت بود، زیرا مردم تحمل بی‌احترامی به مقدسات خود را ندارند.

10- و در پایان، حماسه 9 دی نشان داد، ملت در همه صحنه‌ها، آنجا که لازم باشد، حضوری عظیم و همه‌جانبه و بابصیرت خواهد داشت و اگر تاکنون با آشوبگران، مماشات شد و صبری 7 ماهه را پیشه کرد،‌ دیگر با توجه به توهین به امام مظلوم(ع) که مقدس‌ترین گوهر شیعیان است، صبرش لبریز شده است. حضور ده‌ها میلیونی مردم به آن کسی که مسؤولان‌ را به آشوب‌های خیابانی و آتشفشان تهدید کرد، ثابت کرد، آتشفشان خشم ولایتمداران بسیار پرگدازه‌تر و سوزاننده‌تر است؛ کافی است رهبرشان، اشاره‌ای کوچک کند، آن وقت رویش و خیزش عظیم عاشوراییان و ریزش ناگهانی آشوبگران را خواهید دید! آن موقع آیا حاضرید خون بدهید؟! ما که آماده‌ایم...
محمدمهدی تقوی
وطن امروز


نوشته شده در   پنجشنبه 7 بهمن 1389    
PDF چاپ چاپ