دوشنبه 7 بهمن 1398 | Monday, 27 January 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 22 آبان 1389     |     کد : 5452

زن و تربيت فرزند

زن و تربيت فرزند

زن و تربيت فرزند
يكى از نقش هاى زيبائى كه زن مى تواند به خوبى اجرا نمايد مسئله تربيت فرزند، گل دامان پاك او است .
اگر چه تربيت و مسائل آن بايستى در اختيار مرد باشد و دين ، تربيت را به عهده مرد گذاشته اما مى توان گفت كه منظور ملاكهاى اساسى تربيت بوده است اين زن است كه با عطوفت و مهربانى ايام و روزهاى كودك را حس ‍ كرده و با او به سر مى برد. اوست كه به فرزند خيلى چيزها را مى تواند بياموزد.
لذا انجام اين نقش در غياب پدر، به عهده مادر مهربان و عطوف بوده بايستى صورت پذيرد تا گل بوستان آنها به نيكى رنگ ثمر و نتيجه را ببيند و موجب افتخار آنها گردد.
براى اينكه نقش تربيتى زن بيشتر روشن شود مى توانيد به كتاب ((چگونه فرزند نابغه داشته باشيم ؟))(3) مراجعه نمائيد. در آنجا پيرامون اين موضوع مباحثى را آورده ايم كه همه خوانندگان را به دقت وا مى دارد از آنكه بگذريم ما در ذيل يكسرى از ملاكهاى لازم جهت صحت تربيت فرزند را حضورتان معرفى مى نمائيم تا با استفاده از آنها بهتر در راه تربيت فرزند موفق بوده باشيد.
1- مادر و پدر هر دو بايد در تربيت فرزند سهيم باشند والا فرزند از لحاظ منطقى يا عاطفى ممكن است ضعيف شده و آثار ضعف آن در رده هاى مختلف سنى ظاهر شود.
2- ابزار مادر در تربيت ، مهربانى ، حوصله و دقت در رفتار.
3- ابزار پدر در تربيت ، منطق ، مهربانى ، حوصله در رفتار مى باشد.
4- نظافت و تميزى فرزند از امورى كه پدر را نسبت به فرزند خوشبين مى كند لذا مادر محترم نبايستى از اين مطلب غفلت بنمايد.
5- امور مورد انتظار شوهر در تربيت فرزند نبايستى از ذهن مادر فراموش ‍ شود و الا ناهنجارى و اوقات تلخى حاصل از مواخذه ممكن است ضرر بيشترى به مادر، پدر و فرزند برساند.
مادر با تمام تلاش سعى كند امور مورد انتظار در رابطه با تربيت فرزند را بانجام برساند پدر هم در مقابل اين اعمال محبت هاى مادر را بى پاسخ نخواهد گذاشت و جبران لازم را خواهد نمود.
باز هم توصيه مى كنيم براى تربيت فرزند و يافتن راهكارهاى آن به كتاب چگونه فرزند نابغه داشته باشيم مراجعه و حداقل يكبار آن را بخوانيد تا با اصول اساسى و ارزشى كودك آشنا، و بتوانيد ميوه زندگى خودتان را صحيح تر تربيت بنمائيد.
يقينا با تربيت صحيح جايگاه شما نزد همسرتان بهتر خواهد شد.


نوشته شده در   شنبه 22 آبان 1389    
PDF چاپ چاپ