چهارشنبه 2 بهمن 1398 | Wednesday, 22 January 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 22 آبان 1389     |     کد : 5441

چگونه بهترين همسر باشم ؟

چگونه بهترين همسر باشم ؟

مقدمه : چگونه بهترين همسر باشم ؟
نويسنده : محسن كاظمى
تقديم به بهترين و ارزنده ترين بانوى عالم حضرت فاطمه زهرا (عليها السلام )
آشنايى و معرفت به جايگاه انسانى از يك طرف و از طرف ديگر توجه به وظايف و تكاليف او مى تواند كمك شايانى در جهت تكميل ابعاد روحى و روانى بوده باشد.
بديهى است كه معرفت مقدمه اى براى نيل به حقيقت و كمال مى باشد و روشهاى صحيح و مشروع به اين پيوست خود مى تواند به سلامت مسير و سرعت نيل به مقصود كمك فراوانى نمايد.
آنچه در اين اوراق گردآورى و تنظيم گشته به راهكارهاى سالم و ارزنده همسردارى اشاره دارد تا مسير زندگى و خانواده از معرفت بيشتر و سلامت افزونترى برخوردار بوده و مشكلات ناشى از عدم توجه كه ناخواسته گريبان گير جامعه اسلامى ما هم شده مرتفع و زوجهاى جوان بتواند با توافق بيشتر به وظيفه اصلى و اساسى خود كه كمال جوئى و كمال پرورى است اقدام نمايند انشاء الله .
والسلام
واحد مطالعات اسلامى مركز فرهنگى قدر
مقدمه مؤلف
زن يكى از زيباترين مظاهر لطف و رحمت الهى است كه با خلقتش آسايش ‍ و آرامش به عالم هستى اهداء گشته است .
و در پى اين آرامش و سكونت ، مبنا و راهكار راهوار كمال در صحنه وجود نقش بسته است .
زن با بهترين نقش و اساسى ترين جايگاه پا در عرصه گيتى نهاد تا متانت و طماءنينه كه سرمايه و هستى مردان است را مفهوم بخشيده و مرد را ناخودآگاه تا بسوى بالاترين ارزشها و كمالات همراهى نمايد و با اين افتخار بهشت را به بهترين بودن خويش زينت داده و افتخار آنرا داشته باشد كه به كلمات مباهات آميز نبى الله الاعظم و ائمه معصومين (عليهم السلام ) آمده تا بفرمايند: بهشت زير پاى مادران است و قدر و منزلت زن و مادر را از بهشت هم بالاتر ببرند.
چه فخر و افتخارى بالاتر از اينكه حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها هم يك زن بوده و حضرت نبى اكرم (صلى الله عليه وآله ) اشرف خلايق و بالاترين و ارزشمندترين موجود و خلق بارها و بارها خود را فدائى حضرت فاطمه سلام الله عليها بخواند و مگر نه اينست كه كلام پيامبر (صلى الله عليه وآله ) كلام خداست .
و مگر نه اينست كه در آن خطاب الهى علت خلقت را به او برمى گرداند و مى فرمايد: لو لا فاطمه لما خلقتكما يعنى اگر نبود فاطمه نه تو اى پيغمبر و نه على اميرمومنين (عليه السلام ) را خلق نمى كردم.
آنقدر در فزونى مقام و جايگاه او بخاطر وجود مبارك حضرت فاطمه زهرا (عليها السلام ) گفته هاى قدسى موجود است كه مردان را مبتلا به يك رشك و غبطه مى كند كه خوشا به حال زنان با آن مقام رفيع .
با آرزوى آنكه بيشتر و بهتر جايگاه ارزشمند زن را شناخته و بتوانيم حق او را اداء نماييم .
آنچه در اين اوراق گرد آورى شده شامل نكات زيبا و دلپذيرى است كه اولا شما را به معرفت و آشنائى بيشتر نسبت به خود راهنمائى مى كند، ثانيا باارائه ى يكسرى از دستورالعملهاى ساده به زندگى شما شيرينى بيشترى داده و كانون پر از لطف شما را با رنگ زيباى خوشبختى گرمتر مى نمايد.
والسلام / محسن كاظمى


نوشته شده در   شنبه 22 آبان 1389    
PDF چاپ چاپ