يکشنبه 6 بهمن 1398 | Sunday, 26 January 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 22 آبان 1389     |     کد : 5440

توجه و الطفات به ... تا زندگى شيرين تر شود

توجه و الطفات به ... تا زندگى شيرين تر شود

توجه و الطفات به ... تا زندگى شيرين تر شود
1- از توجه و احترام به والدين همسر دريغ ننمائيد. هر چه شما بيشتر به آنها محبت كنيد آنها به فرزند خود و عروس خود بيشتر علاقمند و زندگى با آنها و كنار آنها دلپذيرتر مى گردد.
2- توجه به مطالعه و اختصاص ساعاتى از روز به مطالعه به زندگى شما يك انضباط علمى و ارزشى مى دهد و شما و زندگى شما را از ديگر زندگى هاى متمايز مى كند.
3- راههاى جلب رضايت همسر خود را كه به صورت اختصاصى است شناسائى نمائيد. هنر يك زن در اينست كه به اين راه ها توجه بيشترى نموده و آنها را از اول زندگى خوب شناسائى نمايد تا بتواند همسر خود را دائما خشنود و راضى نگه دارد.
4- توجه بيشتر به عبادات و رعايت حد و حدود آن ، تا به زندگى خود يك زيبائى معنوى بيشترى داده باشيد.
5- توجه به الفاظى كه در هنگام گفتگو با همسر و فرزندان بكار مى بريد. تا مى توانيد از الفاظ و كلمات ارزشمند و مثبت استفاده نمائيد تا همسر شما به عقل و ارزش عقلى شما بيشتر توجه كند.
6- توجه به جاذبه هاى ظاهرى خود در نزد شوهر، ترتيب ظاهر متناسب و مورد پسند همسر تا خاطر او را بيشتر به خود جلب كرده باشيد.
7- چنانچه در طبخ غذا زحمت مى كشيد سعى كنيد نظر او را بعد از ميل غذا از او بخواهيد و عيوب آنرا در دفعات بعدى رفع نمائيد تا به حسن سليقه شما اطمينان پيدا كرده و دست پخت شما را دوست داشته باشد.
8- توجه به گفتارها و انجام سريع دستوراتى كه در مواقع خاص دارد تا احترام شما نزد او به حقيقت بپيوندد و او شما را قلبا دوست داشته باشد چرا كه محبت بوسيله اطاعت ، قلبى و عميق مى گردد!!
9- شنونده خوبى براى حرفهاى همسر خود باشيد تا او هم شنونده خوبى براى حرفهاى شما باشد.
10- هميشه با شرايط او سخن بگوئيد نه با شرايط خود تا او بيشتر حس ‍ كند كه دركش مى كنيد.
در مجموع با اميد آنكه توانسته باشيم گوشه اى از انتظارات را در مقابل همسران مهربان بيان كرده باشيم . تقاضامنديم در مطالعه اين كتاب با همه جوانب آن دقت نمائيد تا زندگى شما مملو از آرامش و محبت واقعى بوده باشد و ثمرات زيباى آن فرزندانى صالح و سالم و پشتيبانان ارزشهاى دينى و اسلامى در طول دوران تاريخ باشند.
در پايان ، چنانچه از مطالعه اين كتاب بهره مند شديد به ديگران هم براى رسيدن به آرامش بيشتر و سلامت خانوادگى توصيه نمائيد.
والسلام


نوشته شده در   شنبه 22 آبان 1389    
PDF چاپ چاپ