جمعه 4 بهمن 1398 | Friday, 24 January 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 8 مهر 1389     |     کد : 3806

سناريوي قتل ندا آقا سلطان

سناريوي قتل ندا آقا سلطان

سناريوي قتل ندا آقا سلطان
در همين ايام فيلمي مستند از حادثه به قتل رسيدن خانمي به نام " ندا آقا سلطان " در صدر برنامه هاي رسانه هاي تصويري ضد انقلاب و بالاخص شبكه بي . بي . سي فارسي قرار گرفت . اين حادثه در روز 30 خرداد در حوالي خيابان امير آباد تهران در برابر دور بين هايي كه از قبل پيش بيني شده بود ، صورت گرفته و تصاوير آن توسط فردي به نام " دكتر آرش حجازي " كه خود در صحنه حاضر بوده و بلافاصله بعد از ماجرا بطور مشكوكي به خارج از كشور گريخته است ، در اختيار اين شبكه هاي بيگانه قرار گرفته بود . [1]
وي مدعي شده كه ضارب ندا فردي بسيجي است كه آنها وي را دستگير و خلع سلاح و پس از گرفتن كارت شناسايي او را رها كردند .
با وجود اينكه مراجع اطلاعاتي و نيز پزشكي قانوني ، قتل خانم آقا سلطان را " مشكوك " و " بيشتر به يك سناريوي از قبل طراحي شده " گزارش كرده اند اما شبكه هاي خبري با ميانداري تلويزيون هاي لس آنجلسي در اقدامي كاملاً هماهنگ ، فيلم كشته شدن نامبرده را همراه با ارائه تفاسير به طور مكرر پخش كردند و در آن ، نوك اتهامات خود را متوجه نظام نمودند .


شبكه تلويزيوني " بي . بي . سي " در گزارشي تحت عنوان " ندا خواهان آزادي بود " به تاريخ اول تير ماه با انتشار تصاويري از لحظه مرگ ندا آقا سلطان ، او را به عنوان " نمادي از كشته شدگان درگيري هاي پس از انتخابات رياست جمهوري در ايران " دانست كه تنها ‹‹ هدفش وطنش بود و برايش اهميت داشت كه در اين راه قدم بردارد ›› [2]
رسانه هاي نوشتاري انگليس نيز عمده گزارشات و نوشته هاي خود را در تاريخ 23 ژوئن به كشته شدن ندا آقا سلطان اختصاص دادند . روزنامه " تايمز " در صفحه اول خود سه عكس مختلف از ندا آقا سلطان چاپ كرد و در صفحات اول خود سه عكس مختلف از ندا آقا سلطان چاپ كرد و در صفحات داخلي به شرح ماجراي اصابت گلوله به ندا پرداخت .
" جو جُوزف " از مقاله نويسان روزنامه تايمز نيز موضوع خود را به چهره ندا و تبديل شدن اين تصوير به " نماد تظاهرات و اعتراض هاي ايران " اختصاص داد و نوشت ‹‹ معمولاً در جريان هر شورش يا درگيري ، يكي از تصوير هاي مربوط به اين واقعه ، تبديل به تمثيلي مي شود كه بازگو كننده شرح آن واقعه است مانند جواني كه در ميدان تيانان من در پكن در مقابل تانك ارتش ايستاد ››
روزنامه " اينديپندنت " هم مانند اكثر روزنامه هاي آن روز بريتانيا ضمن انتشار عكس هايي از ندا آقا سلطان ، در بخش خبرهاي جهاني در يادداشتي به قلم " رابرت فيسك " نوشت : ‹‹ با روشن كردن چراغ هاي اتومبيل ها و به دست گرفتن شمع ، نمي توان جمهوري اسلامي را سرنگون كرد ››.
روزنامه " ديلي تلگراف " در گزارش روز چهارشنبه 24 ژوئن در گزارشي به ندا آقا سلطان لقب " فرشته آزادي " داد . [3]
بررسي دقيق فيلم و عكس هاي اين واقعه دقيقاً گوياي يك برنامه از قبل طراحي شده مي باشد ، كه مي توان با عنايت به شواهد تا حدودي آن را اثبات نمود :
1-حركت افراد مجاور ندا بعد از تيراندازي بسيار مشكوك و غير عادي است ، زيرا طبيعتاً بعد از صداي تير انسان اگر از قبل آماده نباشد خود را به زمين مي اندازد ، كه در اين صحنه اين طور نشد .
2-فيلمبرداري مناسب تبليغاتي از اين واقعه بسيار حساب شده بوده و نمي تواند اتفاقي باشد.
3-دادن تنفس مصنوعي به فرد تير خورده از شاهكارهاي پزشكي مي باشد كه تنها باعث هر چه سريعتر به گردش انداختن خون و مرگ مضروب مي شود كه كاملا عمدي در جهت كشتن اوست .
اينكه چطور آقاي دكتر ! حجازي كه اتفاقاً ! در آن صحنه حاضر است از اين مساله بي اطلاع است نيز از مسائل ابهام آميز اين حادثه مي باشد.
4-گلوله متعلق به اسلحه اي با كاليبر كوچك است كه تنها از فاصله كم مي تواند موثر باشد ، بنابراين ضارب بايد بين افراد اطراف ندا باشد كه گلوله موثر و به محل مورد نظر اصابت كرده است .
5-فرد ضارب بايد كاملاً پشت سر ندا بوده باشد كه مستقيم بتواند به قلب بزند و الا به افراد ديگر اصابت مي نمود و يا منحرف مي شد .
6-محل شلوغي بسيار دور بوده و نمي توانسته تير از راه دور باشد.
7-حضور اتفاقي ! دكتر حجازي در صحنه ، از دست داشتن وي در اين حادثه حكايت دارد و به احتمال قوي گلوله توسط وي و يا يكي از همكارانش شليك شده است و دادن تنفس مصنوعي به كسي كه قلبش توسط گلوله شكافته شده مي تواند موجب حتمي شدن قتل وي گردد . خروج فوري دكتر حجازي از ايران جهت جلوگيري از بازپرسي و كشف همين موضوع بوده است.
پي نوشت
[1] آرش حجازي ، دانشجوي در حال تحصيل در انگلستان ، در حركتي مشكوك دو روز بعد از آغاز درگيري ها در تهران وارد كشور شده و فرداي قتل آقا سلطان سريعاً به انگلستان بر مي گردد .
[2] مصاحبه بي . بي . سي با كاسپين ماكان ، 1 / 4 / 88
[3] امير حسين كبيري ، " قتل ندا آقا سلطان و پرواز پرنده ثار " ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ، 14 / 4 / 88 ، كد خبر : 569855لينكهاي مرتبط
http://www.lailatolgadr.net/images/stories/danlodkadeh1/emam%20khomini01.gifامام و "ولایت فقیه " موضع گیری های امام خميني ره صوتي جهت دانلود
قسمت هشتم مستند شاخص پاسخ امام به شبهات درباره حکومت اسلامی در کتاب کشف اسرار؛ آغاز سلسله درسهای امام درباره ولایت فقیه در بهمن 1348؛ دفاع از اصل ولایت فقیه توسط شهید آیت الله دستغیب؛ اهداف واقعی مخالفان ولایت فقیه؛ خنثی شدن توطئه انحلال مجلس خبرگان.
مقدمه
گفتار اول : تهديد نرم و جنگ نرم
گفتار دوم : چيستي كودتاي مخملين
گفتار سوم: سيماي واقعي فتنه گران در قرآن و نهج البلاغه
گفتار چهارم: حضرت امام خميني ره و مواجهه با جريانهاي انحرافي
مقدمه و معناي فتنه
شرايط فتنه و آزمون سخت نخبگان
زمينه ها و ريشه هاي ظهور فتنه گران
راه امام ، راه نجات کشور
آمریکا و بر اندازی جمهوری اسلامی


دانلود فيلم ؛ پشت پرده قتل ندا آقا سلطان
« دروغ بودن فیلم قتل ندا آقا سلطان »
http://www.lailatolgadr.net/images/stories/ketabkhaneh1/m90k.gifورود به صفحه دانلود فيلم ؛ پشت پرده ی قتل ندا آقا سلطان
دروغ بودن فیلم قتل ندا آقا سلطان


نوشته شده در   پنجشنبه 8 مهر 1389    
PDF چاپ چاپ