جمعه 22 فروردين 1399 | Friday, 10 April 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : جمعه 28 مهر 1396     |     کد : 37961

مجموعه 7 سبک زندگی : نکته های کوچک زندگی : از سخنان حضرت محمّد (ص )

اينك چند سخن از كلام و كلمات آن سرور عالم : 1 - بهترين چيزى كه به مردم داده شد ؛ زبانى است شكرگزار ، تنى است صابر و شكيبا و دلى است ذكر كننده و به ياد خدا. 2 - حقا كه شما هرگز نمى توانيد به مردمان به مال خود برسيد و آنها را راضى كنيد، پس سعى كنيد به اخلاق خوش خود به آنها برسيد و از آنها دلجويى نماييد. 3 - بدترين مردم آن كس است كه عذرى را نپذيرد و لغزشى را نبخشايد. 4 - نهنده دانش در نااهلش مانند آويزنده گوهر و مرواريد است بر گردن خوكان . ...

مجموعه 7 سبک زندگی : نکته های کوچک زندگی : از سخنان حضرت محمّد (ص )
اينك چند سخن از كلام و كلمات آن سرور عالم :
1 - بهترين چيزى كه به مردم داده شد ؛ زبانى است شكرگزار ، تنى است صابر و شكيبا و دلى است ذكر كننده و به ياد خدا.
2 - حقا كه شما هرگز نمى توانيد به مردمان به مال خود برسيد و آنها را راضى كنيد، پس سعى كنيد به اخلاق خوش خود به آنها برسيد و از آنها دلجويى نماييد.
3 - بدترين مردم آن كس است كه عذرى را نپذيرد و لغزشى را نبخشايد.
4 - نهنده دانش در نااهلش مانند آويزنده گوهر و مرواريد است بر گردن خوكان .
5 - بالاترين و بهترين دو چيزى كه در يك نفر فراهم مى آيد حلم است و علم .
6 - اميد مايه رحمت امت من است ، اگر نور اميد در دلها نبود هيچ مادرى فرزند خود را شير نمى داد و هيچ باغبانى نهالى نمى كاشت .
7 - كسى كه به بازار مى رود و تحفه اى براى خانواده خود مى خرد همچون كسى است كه مى خواهد به نيازمندانى كمك كند و هنگامى كه مى خواهد تحفه را تقسيم كند نخست بايد به دخترش و سپس آن را به پسرش بدهد.
8 - آيا شما را با خبر نسازم به كارى كه اگر انجام دهيد شيطان به اندازه فاصله مغرب از مشرق از شما دور مى شود؟ گفتند چرا. فرمود: روزه ، شيطان را روسياه مى كند و صدقه كمر او را مى شكند و دوستى فقط به خاطر خدا و مداومت بر عمل صالح ، ريشه او را قطع مى كند. استغفار و توبه رگ گردن شيطان را قطع مى سازد، براى هر چيزى زكات است و زكات جسم روزه است .


نوشته شده در   جمعه 28 مهر 1396    
PDF چاپ چاپ