چهارشنبه 9 بهمن 1398 | Wednesday, 29 January 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 7 مهر 1389     |     کد : 3795

چرا كودتاي مخملي در ايران شكست خورد

چرا كودتاي مخملي در ايران شكست خورد

چرا كودتاي مخملي در ايران شكست خورد
فایل خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت رهبر انقلاب با مدت 01:38:20 را می توانید با توجه به پهنای باند اینترنت خود از یکی از سه لینک مستقیم زیر دریافت کنید :
کيفيت پایین 16K و حجم 11.27 مگابايت
کيفيت متوسط 24K و حجم 16.92 مگابايت
کيفيت بالا 32K و حجم 22.53 مگابايت
نماز جمعه مورخ ( 29 / 3 / 88 ) كه توسط مقام معظم رهبري اقامه شد در تاريخ بي نظير بود . اين نماز پس از اقدامات تفرقه افكنانه موسوي و طرفدارانش و رسانه هاي بيگانه اقدامي به واقع وحدت بخش بود . حضور بي سابقه چند ميليوني مردم تهران خدشه هاي وارد شده به مناسبات برخي از مردم با نظام را ترميم كرد و با اين نماز نظام از بعد مردمي به يكپارچگي رسيد و مسايل اصلي حل و فصل شد . فرمايشات روشنگرانه مقام معظم رهبري در خطبه هاي نماز جمعه موجب باز شدن چشم مردم بر روي فتنه اي شد كه دشمن با استفاده از عناصر داخلي به آن دامن زده بود .
پس از اين نماز وحدت بخش هنوز بودند خواص و نخبگاني كه از خود سرسختي نشان مي دادند و به درستي نمي توانستند وقايع اتفاق افتاده را تحليل كنند . آنها در فضايي گرفتار شده بودند كه تبليغات موسوي فراهم كرده بود و به درستي نمي تونستند وقايع اتفاق افتاده را تحليل كنند . اين گروه از خواص و نخبگان كار را به آنجا رساندند كه در موضعگيري و سخن گفتن مواضع دشمن را داشتند و سخن طرف مقابل را بر زبان جاري مي كردند .
ناتواني بخشي از خواص در شناخت جبهه خودي و جبهه دشمن كار را به آنجا رساند كه مقام معظم رهبري فرمودند برخي از خواص مردود شدند . علت مردودي برخي از خواص در كلام و مواضعشان بود و برخي ديگر در عدم موضع و سكوتشان . شايد چيزي كه دوست و دشمن آن را جست و جو مي كردند شكست " كودتاي مخملي " در ايران بود .
در مقايسه " كودتاي مخملي " ساير كشورها با ايران معلوم مي شود كه فشار و هجمه كودتاگران در " كودتاي مخملي " ايران بيش از ساير كشورها بود با اين حال اين كودتا در ديگر كشورها و حداقل در بيشتر آنها پيروز شد اما در ايران با شكست مواجه گرديد .
علت را بايد در سه عامل جست و جو كرد : 1 – رهبري . 2 – مردم . 3 – سپاه و بسيج .


1 – رهبري
مقام معظم رهبري با جايگاه قانوني ورود مسئولانه به موضوع در نماز جمعه نشان دادند كه مسايل اساسي در نظام اسلامي به نامزدهاي رياست جمهوري و سران قوا ختم نمي شود و در خصوص اين مسايل حرف آخر را رهبري مي زند .
همين كه مردم مي دانستند در بالا دست سران قوا و نامزدهاي انتخابات رهبري قرار دارد و پايين دستي ها نمي توانند تعيين كننده باشند و به دنبال آن مقام معظم رهبري وارد صحنه شدند و با سامان دادن به اوضاع درهم بر هم شده هر چيزي را در جايگاه خود قرار دادند و اين امكان را براي مردم فراهم كردند تا صحنه را به درستي بنگرند ، اين مسئله باعث گرديد تا امور جاري در آشوب ها با ارشاد و راهنمايي مقام معظم رهبري تحليل شود و هنگامي كه معظم له در نماز جمعه موضع گرفتند كه تسليم بدعت نمي شند و قدمي عقب نمي نشينند مردم متوجه شدند كه موضوع از چه قرار است و دشمن هم پي برد كه از آن به بعد حركت براي آنها چقدر مشكل است آشوبگران هم ناچار شدند با سرعت تمام توان خود را به صحنه بياورند كه به سرعت سركوب شدند .


2 – مردم
مردم اگر چه در آغاز طرح بحث تقلب از سوي موسوي و تجمعات غير قانوني در وضعيت بلا تكليف به سر مي بردند زيرا كسي كه مورد قبول آنها باشد موضوع را براي آنها به درستي تحليل نمي كرد و به محض شنيدن سخنان مقام معظم رهبري در نماز جمعه و پي بردن به عمق توطئه و اينكه دشمن موذيانه اقدام به فتنه انگيزي كرده از بلا تكليفي خارج شدند و با جانبداري كردن از نظام عرصه را براي آشوبگران و رهبران آنها تنگ كردند .
موضع گيري هوشمندانه مردم و آشكار ساختن رفتاري معنا دار و جانبداري از نظام تمام اميد آشوبگران را تبديل به ياس كرد و آنها فهميدند كه خيلي زود بايد دست از آشوبگري بردارند و صحنه را ترك كنند .


3 – سپاه و بسيج
سپاه و بسيج به عنوان اصلي ترين بازوان رهبري با ورود سنجيده و حساب شده به مباحث پيش از انتخاب حين انتخابات و پس از آن نشان دادند از بصيرت و هوش سرشاري برخوردارند .
اين نيروها آنچنان با اعتقاد خط دشمن و عملكرد بازيخوردگان داخلي را تشخيص داده بودند كه در اوج فعاليت پرچم تبليغات داخلي و خارجي كه موجب زمين گير شدن بخشي از خواص و نخبگان شده بود در خصوص وظيفه و رسالت خود آني و كمتر از آني دچار شك و ترديد نشدند و جانانه وارد صحنه شدند و تا پايان دادن به اين غائله شيطاني از پاي ننشستند .
اين افتخار بزرگ براي بسيجيان و پاسداران ثبت شد كه دشمن با به كارگيري تمام توانش نتوانست حقيقت را از چشم پاسداران و بسيجيان پنهان دارد و نتوانست براي لحظه اي آنها را از انجام ماموريت خويش باز دارد .
بسيج به عنوان روح مقاومت و حمايت از نظام اسلامي در درگيري آشوب ها """ 13 شهيد """ سرو قامت براي اعاده آرامش به جامعه و مشت كوبيدن بر دهان دشمن تقديم نظام اسلامي كرد و نشان داد هنوز روح سلحشوري در اين پيكره فعال ملت زنده است و هر زماني كه نظام اسلامي اعلام نياز كند مشتاقانه پاسخ مثبت مي دهد .
با وجود اين سه عامل هيچ " كودتاي مخملي " نمي تواند در ايران اسلامي پيروز شود .


لينكهاي مرتبط
http://www.lailatolgadr.net/images/stories/danlodkadeh1/emam%20khomini01.gifامام و "ولایت فقیه " موضع گیری های امام خميني ره صوتي جهت دانلود
قسمت هشتم مستند شاخص پاسخ امام به شبهات درباره حکومت اسلامی در کتاب کشف اسرار؛ آغاز سلسله درسهای امام درباره ولایت فقیه در بهمن 1348؛ دفاع از اصل ولایت فقیه توسط شهید آیت الله دستغیب؛ اهداف واقعی مخالفان ولایت فقیه؛ خنثی شدن توطئه انحلال مجلس خبرگان.

مقدمه
گفتار اول : تهديد نرم و جنگ نرم
گفتار دوم : چيستي كودتاي مخملين
گفتار سوم: سيماي واقعي فتنه گران در قرآن و نهج البلاغه
گفتار چهارم: حضرت امام خميني ره و مواجهه با جريانهاي انحرافي
مقدمه و معناي فتنه
شرايط فتنه و آزمون سخت نخبگان
زمينه ها و ريشه هاي ظهور فتنه گران
راه امام ، راه نجات کشور
آمریکا و بر اندازی جمهوری اسلامی


نوشته شده در   چهارشنبه 7 مهر 1389    
PDF چاپ چاپ