چهارشنبه 9 بهمن 1398 | Wednesday, 29 January 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 7 مهر 1389     |     کد : 3789

استفاده از رنگ سبز به عنوان نماد

استفاده از رنگ سبز به عنوان نماد

استفاده از رنگ سبز به عنوان نماد
تجربه " كودتاي مخملي " در ديگر كشورها نشان داده بود ، چنانچه رهبران كودتا بتوانند از چيزي به عنوان نماد استفاده كنند در ايجاد همبستگي ، همراهي ، همسويي ، هم انگيختگي و بسيج هواداران بسيار مؤثر خواهد بود . موسوي كه از انتخابات سال 76 مطلع بود و به خاطر داشت كه سيادت خاتمي تا چه ميزان به آراي وي كمك كرد ، به اين موضوع روي آورد و با انداختن شال سبز رنگ بر گردن در مجالس و محافل حضور پيدا مي كرد تا رنگ سبز را به عنوان نماد تبليغات خود معرفي كند و جا بيندازد . ادامه حركت آن گونه اي شد كه او مي خواست . با استفاده گسترده از رنگ سبز توسط هواداران موسوي اين رنگ به عنوان نماد حركت انتخاباتي موسوي شناخته شد .
پس از آن بود كه هواداران وي هنگام حضور در مجالس تبليغاتي موسوي به شكل پر حجم از رنگ سبز استفاده مي كردند و طرفداران وي در سطح شهر با مچ بندهاي سبزي كه به دست خود بسته بودند و همچنين پارچه هاي سبزي كه به ماشين هاي خود آويخته بودند شناخته مي شدند .
طرفداران احمدي نژاد هم بيكار ننشستند و از مچ بندهاي به رنگ پرچم ايران استفاده مي كردند اما استفاده از رنگ سبز به عنوان نماد تبليغاتي گسترده تر بود . اگر چه پاي اين مسئله به شهرهاي بزرگ هم باز شده بود اما اين تهران بود كه از شدت وحدت برخوردار بود . از آن به بعد بود كه بيشتر هواداران موسوي با رنگ سبزي كه به همراه داشتند شناخته مي شدند .لينكهاي مرتبط :
http://www.lailatolgadr.net/images/stories/danlodkadeh1/emam%20khomini01.gifامام و "ولایت فقیه " موضع گیری های امام خميني ره صوتي جهت دانلود
قسمت هشتم مستند شاخص پاسخ امام به شبهات درباره حکومت اسلامی در کتاب کشف اسرار؛ آغاز سلسله درسهای امام درباره ولایت فقیه در بهمن 1348؛ دفاع از اصل ولایت فقیه توسط شهید آیت الله دستغیب؛ اهداف واقعی مخالفان ولایت فقیه؛ خنثی شدن توطئه انحلال مجلس خبرگان.

مقدمه
گفتار اول : تهديد نرم و جنگ نرم
گفتار دوم : چيستي كودتاي مخملين
گفتار سوم: سيماي واقعي فتنه گران در قرآن و نهج البلاغه
گفتار چهارم: حضرت امام خميني ره و مواجهه با جريانهاي انحرافي
مقدمه و معناي فتنه
شرايط فتنه و آزمون سخت نخبگان
زمينه ها و ريشه هاي ظهور فتنه گران
راه امام ، راه نجات کشور
آمریکا و بر اندازی جمهوری اسلامی


نوشته شده در   چهارشنبه 7 مهر 1389    
PDF چاپ چاپ