شنبه 3 اسفند 1398 | Saturday, 22 February 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 21 دي 1395     |     کد : 36208

سخنان حضرت امام صادق علیه‏السلام

حضرت صادق علیه‏السلام فرمود : در حکمت آل داود علیه‏السلام آمده که : سزاوار است مرد عاقل به خود مشغول باشد، و زبان خود را نگهدارد، و مردمان زمانش را بشناسد. و نیز حضرت صادق علیه‏السلام فرمود : احسان و نیکی باید در باره افراد با فضیلت انجام بگیرد تا قدر و قیمت احسان معلوم شود، نماز موجب تقرب هر پرهیزکاری است که بخواهد خود را به خداوند نزدیک کند، حج جهاد مردان ضعیف است، هر چیزی زکواتی دارد و زکواة بدن روزه داشتن است، جهاد زن در شوهرداری اوست، روزی خود را با دادن صدقه فرود آورید. ...

سخنان حضرت امام صادق علیه‏السلام
حضرت صادق علیه‏السلام فرمود : در حکمت آل داود علیه‏السلام آمده که : سزاوار است مرد عاقل به خود مشغول باشد، و زبان خود را نگهدارد، و مردمان زمانش را بشناسد.
و نیز حضرت صادق علیه‏السلام فرمود :
احسان و نیکی باید در باره افراد با فضیلت انجام بگیرد تا قدر و قیمت احسان معلوم شود، نماز موجب تقرب هر پرهیزکاری است که بخواهد خود را به خداوند نزدیک کند، حج جهاد مردان ضعیف است، هر چیزی زکواتی دارد و زکواة بدن روزه داشتن است، جهاد زن در شوهرداری اوست، روزی خود را با دادن صدقه فرود آورید.
هر کس یقین به آخرت داشته باشد بذل و بخشش می‏کند، خداوند وسائل زندگی را به اندازه خرج می‏فرستد، ثروت خود را با دادن زکواة حفظ کنید، تدبیر در زندگی نصف زندگی است، افراد میانه‏رو هرگز فقیر نمی‏شوند، کمی عیالات یکی از آسانی‏ها است، کسیکه مردم را بطرف خدا دعوت می کند و خود کار حق انجام نمی‏دهد مانند تیراندازی است که زه نداشته باشد.
محبت و دوستی نصف عقل است، غم و اندوه پیری است، خداوند متعال به اندازه مصیبت به انسان صبر می‏دهد، هر کسی در هنگام رسیدن مصیبت و ناراحتی دست بر زانو بزند و اظهار جزع و فزع کند اجرش کاسته میگردد، هر کسی پدر و مادرش را محزون کند آنها را عاق کرده است.
حضرت صادق علیه‏السلام فرمود: خداوند اخلاق را بین شما قسمت کرده همان طور که روزی را بین شما تقسیم فرموده است.


نوشته شده در   سه شنبه 21 دي 1395    
PDF چاپ چاپ