دوشنبه 18 آذر 1398 | Monday, 09 December 2019
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : جمعه 18 بهمن 1392     |     کد : 26898

پیام تبریک میلاد امام یازدهم حضرت اَبُو مُحَمَّد حَسَنِ بن عَلِیٍّ العَسکری (ع)

میلاد با سعادت امام یازدهم حضرت اَبُو مُحَمَّد حَسَنِ بن عَلِیٍّ العَسکری (ع) بر محضر مبارک آقا امام زمان (عجّ) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای و ملت مسلمان بخصوص شیعیان مبارکباد / اسم آن بزرگوار حسن و کنیه مشهورش اَبا محمّد و اِبنُ الرّضا ، و مشهورترین القاب آن بزرگوار عسکری است . ولادت با سعادت آن بزرگوار ، هشتم ربیع الثّانی سال 232 از هجرت و شهادت آن بزرگوار هشتم ربیعُ الأَوَّل سال 260 از هجرت بدست معتمد عبّاسی اتفاق افتاده است . ...

پیام تبریک میلاد امام یازدهم حضرت اَبُو مُحَمَّد حَسَنِ بن عَلِیٍّ العَسکری (ع)
میلاد با سعادت امام یازدهم حضرت اَبُو مُحَمَّد حَسَنِ بن عَلِیٍّ العَسکری (ع) بر محضر مبارک آقا امام زمان (عجّ) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای و ملت مسلمان بخصوص شیعیان مبارکباد

بحث کوتاهی در باره امام یازدهم حضرت اَبُو مُحَمَّد حَسَنِ بن عَلِیٍّ العَسکری (ع) (زندگانی امام عسکری ع در یک نگاه)
اسم آن بزرگوار حسن و کنیه مشهورش اَبا محمّد و اِبنُ الرّضا ، و مشهورترین القاب آن بزرگوار عسکری است . ولادت با سعادت آن بزرگوار ، هشتم ربیع الثّانی سال 232 از هجرت و شهادت آن بزرگوار هشتم ربیعُ الأَوَّل سال 260 از هجرت بدست معتمد عبّاسی اتفاق افتاده است . بنابراین عمر آن بزرگوار بیست و هشت سال ، و مدت امامت وی شش سال بود .
این نکته مایه تأَسف است که حضرت عسکری ع تقریباً تمام عمر را یا در زندان و یا در تبعید بسر برد . دو سه ساله بود که با حضرت هادی ع به تبعیدگاه آمد و مدت بیست سال همراه آن حضرت یا زندان و یا تبعید بود و بعد تا شهادت خود آن حضرت هم که تقریباً شش سال بود یا در زندان و یا در تبعید یا مراقبت شدید قرار داشت . از این جهت ، اصحاب نمی توانستند خدمت ایشان برسند و مجبور بودند که مسایل خود را در میانه راه از ایشان سئوال کنند .
راوی می گوید :
 می خواستم از حضرت عسکری ع بپرسم که حکم عَرقِ جُنب از حرام چیست ؟ مانع بودند که خدمت آقا برسم و بمن گفتند : امروز خلیفه حضرت را خواسته ، تو می توانی مسأله ات را میانه راه سئوال کنی . می گوید : میانه راه ایستادم و چون حضرت دیر کردند ، کنار کوچه خسته شدم و بخواب رفتم . متوجه شدم کسی چوبدستی به شانه من نهاده است . بیدار شدم ، دیدم حضرت عسکری سوار بر قاطری است . بمن فرمودند : « لا تُصَلِّ فِیهِ » یعنی ، نماز در عرق جنب از حرام نخوان .
چون حضرت تحت نظر بودند ، نتوانستم بیشتر از این با ایشان گفتگو کنم !
معجزات حضرت عسکری به این مسایل محدود نمی شود . مورخین برای آن حضرت معجزات بسیاری نقل کرده اند و از آن جمله قضیه اَبیِ الأَدیان است که صدوق ره نقل فرموده است .
اَبیِ الأَدیان می گوید : »»» ادامه مطلب

مطالب مرتبط با حضرت امام حسن عسکری (ع)
زندگانی امام عسکری نقل از منتهی الآمال
 مطالب متنوع
چهل حدیث از امام عسکری (ع)
بانک اشعار امام عسکری (ع)
...


نوشته شده در   جمعه 18 بهمن 1392    
PDF چاپ چاپ