يکشنبه 6 بهمن 1398 | Sunday, 26 January 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 8 مهر 1391     |     کد : 17819

لواط

لواط

لواط
لواط - قرآن
- ((و لوط را (فرستاديم ) هنگامى كه به قوم خود گفت :آيا آن كار زشت را مرتكب مى شويد كه هيچ كـس ازجـهـانيان در آن بر شما پيشى نگرفته است ؟
شما از روى شهوت به جاى زنان با مردان در مى آميزيد, آرى شماگروهى تجاوزكاريد)).
ـ پيامبر خدا(ص ): بيشترين چيزى كه براى امتم از آن مى ترسم , عمل قوم لوط است .
ـ اگر ديديد كسى كار قوم لوط را مى كند,كننده و دهنده را بكشيد.
ـ هركس در نزديكى با مردهامداومت ورزد, نميرد تا آن كه مردان را به خوددعوت كند.
ـ امـام عـلى (ع ): هركس با ميل و رغبت اجازه دهد كه با او بازى شود, خداوند شهوت زنان را در او قرار دهد.
علت تحريم لواط
ـ امام رضا(ع ): علت تحريم روى آوردن مردان به مردان و زنان به زنان , يكى ساختار وجودى زنان و سـرشـت وجـودى مـردان اسـت (كه هر يك براى جنس مخالف آفريده شده است ) و ديگر اين كه روى آوردن مـردان بـه مردان و زنان به زنان سبب از بين رفتن نسل (بشر) و برهم خوردن نظم و تدبير (جامعه ) و نابودى دنياست .
ـ امـام صـادق (ع ) ـ در پـاسـخ بـه پـرسـش زنـديـق از عـلت تحريم لواط ـ : به خاطر اين كه اگر غـلامـبـارگـى حلال بود, در آن صورت مردها از زن ها بى نياز مى شدند و اين موجب از بين رفتن نسل و بى شوهر ماندن زن هامى شد و در تجويز لواط مفاسد بسيارى بود.
زنديق پرسيد: چرا نزديكى كردن باحيوانات , حرام شده است ؟
حـضـرت فـرمود: خداوند خوش نداشته كه مرد آب خود را هدر دهد و با غير همنوع خود, نزديكى كند.
اگر اين كار را اجازه مى داد, هر مردى يك ماده الاغ مى بست و هم از آن سوارى مى گرفت و هم با آن نـزديـكى مى كرد و دراين كار مفاسد بسيارى بود لذا خداوندپشت هاى اين حيوانات (سوارى و بـاركـشى از آن ها) را بر مردم حلال كرده وفرجهايشان را برايشان حرام فرموده است وبراى مردها زن ها را آفريد تا با آنان همدم شوند و به آن ها آرامش گيرند و زنان جايگاه شهوات مردان و مادران فرزندان ايشان باشند.
ـ امـام عـلـى (ع ): خداوند ايمان را براى پاك كردن از لوث شرك واجب فرمود وترك لواط را از بهر افزايش نسل .
لواط كننده
ـ پـيامبر خدا(ص ): هان ! لعنت خدا وفرشتگان و مردم همگى بر كسى كه خودارضايى كند و بر هر كسى كه به غلامبارگى روى آورد.
ـ هـر فردى از امت من كار قوم لوط راانجام دهد و بر اين كار بميرد, مهلت داده مى شود تا در لحد گـذاشته شود زمانى كه درلحد گذاشته شد, بيش از سه روز نمى پايد كه زمين او را به ميان قوم هلاك شده لوط پرت مى كندو روز قيامت با آن ها محشور مى شود.
ـ مـيمون لبان : نزد امام صادق (ع ) بودم كه در حضور ايشان آياتى از سوره هود خوانده شد چون به ايـن آيـه رسيده شد: ((و سنگهايى از (نوع ) سنگ گلهاى لايه لايه بر آنان بارانديم (سنگهايى ) كه نزد پروردگارت نشان زده بود و آن از ستمگران دورنيست )), حضرت فرمود: هر كس بر عمل لواط مـداومت ورزد و توبه نكرده بميرد,خداوند يكى از آن سنگها را بر او بزند كه مرگش در آن باشد و هيچ كس آن را نبيند.
لواط دهنده
ـ امام صادق (ع ): خداى متعال , شهوت مؤمن را در كمر او قرار داده است و شهوت كافر را در مقعد او.
ـ در شيعيان ما هر خصلتى باشد, سه خصلت در آن ها نيست : در ميان آن ها كسى كه دست گدايى دراز كـنـد, وجود ندارد درميان آن ها بخيل , وجود ندارد و در بين آن هاكسى كه لواط دهد, يافت نمى شود.
ـ خداوند نشستن بر استبرق بهشت را بردبرهاى نكاح شده حرام كرده است .


نوشته شده در   شنبه 8 مهر 1391    
PDF چاپ چاپ