يکشنبه 26 آبان 1398 | Sunday, 17 November 2019
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 3 بهمن 1390     |     کد : 14365

تاریخی ترین سند مبارزاتی امام خمینی(ره)

تاریخی ترین سند مبارزاتی امام خمینی(ره)

رهبري انقلاب اسلامي
رهبري انقلاب اسلامي- تاریخی ترین سند مبارزاتی امام خمینی(ره)
- برای آشنایی با شخصیت مبارزاتی و سیاسی امام، صفحات تاریخ زندگی ایشان را ورق زدیم و اولین و تاریخی ترین سند مبارزات را یافتیم. امید است مورد تفكر و تدبر خوانندگان گرامی واقع شود.
بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله تعالی: قل انما اعظكم بواحده ان تقوموا لله مثنی و فرادا[1]
خدای تعالی در این كلام شریف، از سر منزل تاریخ طبیعت تا منتهای سیر انسانیت را بیان كرده و بهترین موعظه هایی است كه خدای عالم از میانه تمام مواعظ انتخاب فرموده و این یك كلمه را پیشنهاد بشر فرموده، این كلمه تنها راه اصلاح دو جهان است. قیام برای خداست كه ابراهیم خلیل الرحمن را به منزل خلت رسانده و از جلوه های گوناگون عالم طبیعت رهانده.
خلیل آسا در علم الیقین زن
ندای لا احب الافلین زن
قیام لله است كه موسی كلیم را با یك عصا به فرعونیان چیره كرد و تمام تخت و تاج آن ها را به باد فنا داد و نیز او را به میقات محبوب رساند و به مقام صعق و صحر كشاند. قیام برای خداست كه خاتم النبین ـ صلّی الله علیه و آله و سلّم ـ را یك تنه بر تمام عادات و عقاید جاهلیت غلبه داد و بت ها را از خانه خدا بر انداخت و به جای آن توحید و تقوا را گذاشت و نیز آن ذات مقدس را به مقام قاب قوسین او ادنی رساند. خود خواهی و ترك قیام برای خدا ما را به این روزگار سیاه رسانده و همه جهانیان را بر ما چیره كرده و كشور های اسلامی را زیر نفوذ دیگران در آورده. قیام برای منافع شخصی است كه روح وحدت و برادری را در ملت اسلامی خفه كرده. قیام برای نفسش است كه بیش از ده میلیون جمعیت شیعه را به طوری از هم متفرق و جدا كرده كه طعمه مشتی شهوترست پشت میز نشین شدند. قیام برای شخص است كه یك نفر مازندرانی[2] بی سواد را بر یك گروه چندین میلیونی چیره می كند كه حرث و نسل آن ها را دستخوش شهوات خود كند. قیام برای نفع شخصی است كه الان هم چند نفر كودك خیابانگرد را در تمام كشور بر اموال و نفوس و اعراض مسلمانان حكومت داده. قیام برای نفس اماره است كه مدارس علم و دانش را تسلیم مشتی كودك ساده كرده و مراكز علم قرآن را مركز فحشا كرده. قیام برای خود است كه موقوفات مدارس و محافل دین را به رایگان تسلیم مشتی هرزه گرد بی شرف كرده و نفس از هیچ كس در نمی آید. قیام برای نفس است كه چادر عفت را از سر زن های عفیف مسلمان برداشت و الان هم این امر خلاف دین و قانون در مملكت جاری است و كسی علیه آن سخنی نمی گوید. قیام برای نفعهای شخصی است كه روزنامه ها كه كالای پخش فساد اخلاق است، امروز هم همان نقشه ها را كه از مغز خشك رضاخان بی شرف تراوش كرده تعقیب می كنند و در میان توده پخش می كنند.
قیام برای خود است كه مجال بر بعضی از این وكلای قاچاق داده كه در پارلمان بر علیه دین و روحانیت هر چه می خواهد بگوید و كسی نفس نكشد. هان ای روحانیون اسلامی ! ای دیدنداران خدا خواه! ای خدا خواهان حق پرست! ای حق پرستان شرافتمند! ای شرافتمندان وطنخواه! ای وطنخواهان با ناموس! موعظت خدای جهان را بخوانید و یگانه راه اصلاحی را كه پیشنهاد فرموده بپذیرید و ترك نفع های شخصی كرده تا به همه سعادت های دو جهان نائل شوید و با زندگانی شرافتمندانه دو عالم دست در آغوش شوید ان لله فی ایام دهركم نفحات الا فتعرضوا لها. امروز روزی است كه نسیم روحانی الهی وزیدن گرفته و برای قیام اصلاحی بهترین روز است، اگر مجال را از دست بدهید و قیام برای خدا نكنید و مراسم دینی را عودت ندهید، فرداست كه مشتی هرزه گرد شهوتران بر شما چیره شوند و تمام آیین و شرف شما را دستخوش اغراض باطله خود كنند. امروز شما ها در پیش گاه خدای عالم چه عذری دارید؟ همه دیدید كتاب های یك نفر تبریزی[3] بی سرو پا را كه تمام آیین شما ها را دستخوش ناسزا كرد و در مركز تشیع به امام صادق و امام غایب ـ روحی له الفداء ـ آن همه جسارت ها كرد و هیچ كلمه از شما ها صادر نشد. امروز چه عذری در محكمه خدا دارید؟ این چه ضعف و بیچارگی است كه شما ها را فراگرفته ؟ ای آقای محترم كه این صفحات را جمع آوری نمودید و به نظر علمای بلاد و گویندگان رساندید، خوب است یك كتابی هم فراهم آورید كه جمع تفرقه آنان را كند و همه آنان را در مقاصد اسلامی همراه كرده، از همه امضا می گرفتید كه اگر در یك گوشه مملكت به دین جسارتی می شد، همه یك دل و یك جهت[4] از تمام كشور قیام می كردند. و من یخرج من بیته مهاجرا الی الله و رسوله ثم یدركه الموت فقد وقع اجره علی الله[5]
[1]. آیه 46، سوره مباركه سبا.
[2]. منظور رضا شاه پهلوی مخلوع است.
[3]. منظور احمد كسروی است.
[4]. عبارت اصلاح شده است.
[5]. صحیفه نور / ج1/ ص 24 و 25 و 26.
سيد روح الله خميني- 11 جمادي الاولي 1363


نوشته شده در   دوشنبه 3 بهمن 1390    
PDF چاپ چاپ