يکشنبه 6 بهمن 1398 | Sunday, 26 January 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 11 خرداد 1390     |     کد : 10524

جلسة ستاد جويبار ، موسوي در شب انتخابات

جلسة ستاد جويبار ، موسوي در شب انتخابات

جلسة ستاد جويبار ، موسوي در شب انتخابات (21/3/88)
جلسة ستاد جويبار موسوي در شب انتخابات (21/3/88)

عصر روز پنج ‌شنبه عوامل ستاد انتخاباتي تهران جلسه ‌اي در ساختمان جويبار (نزديك وزارت كشور) برگزار نمودند. در اين جلسه همة اعضاء در صحبت ‌هاي خود نسبت به پيروزي آقاي ميرحسين موسوي اظهار اطمينان نمودند و در خاتمه اين جلسه، مجيد نيري بر روي كاغذ مي ‌نويسد كه: « جلسة ما تحت شنود است ؛ فردا به شدت تقلب خواهد شد و ما بايد ممانعت كنيم، هر طور كه هست فردا شب در مقابل وزارت كشور تجمع خواهيم داشت .»
در اين جلسه مسئولين ستاد هاي موسوي در مناطق تهران موظف شدند حداقل 30 نفر را جمعه شب در مقابل ستاد جويبار اعزام كنند.
همچنين روز جمعه ساعت 15 نيز جلسة آخرين هماهنگي‌ ها در ستاد جويبار برگزار مي‌ گردد.
ایجاد سازمان رای
میردامادی : سرگروه ها تعدادي از افراد شوراي مركزي بودند كه تمايل به اينكار داشتند (اسامي را ذكر كرده) كاري كه به نام سازمان رأي شناخته شد تنها جذب افرادي بوده است كه هركدام در روز انتخابات مي توانند چند رأي را با خود همراه كنند . ايده اوليه كار را خود من مطرح كردم ... بحث هاي اوليه آن از شكست در انتخابات شوراي دوم بود ... آن زمان انتخابات شوراي سوم در سال 1385 كه بحث مجدد و جدي تر مطرح شد . سازمان رأي از حزب بوده ولي همكاري با آن مشروط به عضويت در حزب نبود چون قصد داشت بر روي اصلاح طلبان بطور عام كار كند . در مورد لايه ها ، لايه اول آن جمعي بودند كه درا نتخابات شوراها فعال بودند ولي به تدريج ريزش پيدا كرد و پس از انتخابات مجلس هم بازكاهش انگيزه وجود داشت و ريزش داشت ... تحت عناويني مثل طرح سنبله كه هركس بايد هفت نفر را جذب كند يا طرح بصيرت كه هركس بايد دو نفر را جذب كند ...
حذف نظارت استصوابي شوراي نگهبان
موسوي خوئيني ها 26/3/88 در ديدار با حاضري (منبع خبر ش) : در قدم اول بايد انتخابات ابطال سپس شوراي نگهبان به علت تخلفات عوض شود
موسوي خوئيني ها 88/11/4 ( ش ) : شوراي نگهبان از حدود وظايف خود خارج شده  .... مشكل اين است كه اين آقايان كه در اين مسندها و نهادها نشسته اند از مسير منحرف شده اند ، اميدوارم كه بر گردند اگر بر نگشتند بايد كنار بروند.
تاج زاده : شوراي نگهبان ، شوراي قتلهاي زنجيره اي است نه شوراي نگهبان قانون اساسي . شوراي نگهبان كوچتر از آن است كه صلاحيت خاتمي را براي  انتخابات رياست جمهوري دهم رد كند. (م )
صدور بیانیه های تحریک آمیز
رمضان زاده : بيانيه مشاركت نتيجه همان جلسه 23/3/88 مي باشد من هم در آن جلسه خواهان صدور بيانيه اعتراضي بوده ام عدم پيروزي آقاي موسوي براي من غير قابل قبول بود . (ب)
مجید انصاری : ما باید در نیمه شعبان یک بیانیه بدهیم و در آن دولت را نا مشروع اعلام نمائیم . مباحث نماز جمعه را نیز ذکر کنیم تا بتوانیم مردم را تحریک کنیم . (شنود 28/4/88 )
مورخ (11/5/88) :‌ بيانيه به گونه اي باشد كه دفاع از افراد باشد ، بايد همه اين كارها و بازداشت ها و دادگاهها اعتباري ندارد و عقايد افراد همان است كه در خارج از زندان گفته اند . بيانيه بايد بنحوي مطرح شود كه اعتبار ساقط شود .
مجید انصاری مورخ (11/5/88) : پیشنهاد من این است که با توجه به نزدیک شدن به ماه رمضان ، مجمع یک بیانیه جامعی تهیه کند و مواضع خودش را در آن بیانیه بیاورد .
خاتمی مورخ (23/3/88) : ما باید امشب یک بیانیه بدهیم مبنی بر این باشد که ما این نتیجه را نمی پذیریم و پیشنهاد ابطال انتخابات را مطرح کنیم. ما دیگر نمی توانیم به هیچ دلیلی مردم را در صحنه بیاوریم. چرا دیگر از مردم بخواهیم که رای دهند و باید حرفهایمان را به مردم بزنیم.
محتشمی پور مورخ (8/4/88) : می بایست بیانیه جدیدی داد و در آن درخواست کرد که عاملان کشتارها چه از نیروهای مسلح و یا لباس شخصی ها محاکمه شوند. و یک تیم تحقیق زیر نظر مراجع قم کار کارشناسی کند.
موسوی لاری مورخ (28/4/88) : موسوی لاری پیشنهاد می دهد در انتهای بیانیه اینگونه بیان شود : ای ملت شریف ایران به انتخابات مخدوش و به دولت برآمده از آن صحه نگذاریم و در این راه گام نخست باید پیشنهادهای آیت الله هاشمی تلقی شود.
موسوی خوئینی ها مورخ (16/3/88) : به نظر من باید متنی ملایم (خطاب به رهبری) بنویسیم و در ابتدای آن یک زیارت جامعه (کنایه) بخوانیم و از علاقمندی به ایشان بنویسیم و اشاره کنیم که کاری که رئیس جمهور (بحث هاشمی در مناظره) انجام داد در شان ریاست جمهوری کشور نیست.
مجید انصاری در مورخ (21/4/88) : متنی با این محتوا قابل توجه دوستانی که به راهپیمایی و تجمع نیازمندند، حماسه ای دیگر در راه است ، نماز جمعه 26 تیر ماه به امامت آقای هاشمی در تهران موج سبز به پا خاست.
سيد محمد خاتمي به همراه مجيد انصاري متن تند و تحریک آمیز بيانية شماره سه مجمع روحانیون مبارز را تهیه و تنظیم كردند اين بيانيه به علت عبارات تند و اصطلاحات توهين ‌آميز فضاي رسانه ‌اي را ملتهب‌تر و بستري براي اقدامات آشوبگرانه شد
اقدام مجيد انصاري : ارسال بیانیه تند شماره سه مجمع روحانيون به شبکه بی‌ بی ‌سی فارسی به منظور انتشار به شکل زیر نویس با ادعای اینکه با توجه به اینکه شبکه ‌های داخلی و سایت‌ ها فیلتر هستند باید از شبکه‌ های خارجی بهره جست . (اعترافات محمد علي ابطحي)
NGO  های خارجی
کیان تاج بخش : زمانی که آقای خاتمی در نیویورک بود موفق شدم جلسه خصوصی شام با حضور آقای سروس تدارک ببینم . آقایان ظریف ، ریختر و نایر هم بودند . ایشان چیزی در مورد صحبت های انجام شده نگفت . (بازجویی ص 25 )
سفارتخانه ها و رسانه های بیگانه
م ز : این متهم که در اغتشاشات حضور داشته ، متهم به اخذ ماهیانه 600 تا 4000 دلار از سرویس آمریکا در قبال ارسال گزارش جامع هفتگی از اهداف و عملکرد ایران تحت پوشش دفتر سازمان ملل تهران می باشد. وی با شروع مباحث مربوط به انتخابات با ستاد موسوی شروع به همکاری کرده و ضمن ارائه مشاوره تبلیغاتی و برگزاری نشست های سیاسی ، اقدام به ارسال محموله های تبلیغاتی به شهرستان ها می نموده است . (واجا)
ت ا : این متهم با سرویس انگلستان و امارات همکاری داشته و ماهیانه مبلغ 2000 تا 4000 دلار دریافت داشته است . وی از تاریخ 3/3/88 با فردی به نام احسان عبده تبریزی که دانشجوی دکترای تاریخ در انگلستان است مکالمه داشته و احسان از وی درخواست راه اندازی هسته ای به نام مقاومت را داشته تا از آن طریق بتوانند نسبت به ابطال انتخابات اقدام نمایند . (واجا)
واجا : سفارت انگليس از تمام كاركنان محلي دعوت كرد تا به صورت فعال در صحنه نا آرامي ها و اغتشاشات خياباني تهران حاضر شده و نسبت به جمع آوري خبر و نيز تهيه عكس و فيلم اقدام نمايند .
خانواده هاي كارمندان سفارت انگليس از 10 روز گذشته (در مقطع نا آرامي ها) جمهوري اسلامي ايران را بدليل نا امني ترك كرده اند.
سفارت انگليس از ساير نمايندگي هاي خارجي غربي در خواست كرده تا در هنگام فرار تظاهر كنندگان ، با بازگذاشتن درب سفارت به آنها پناه بدهند.
سفارت انگليس از مراكز نمايندگي هاي خارجي درخواست دارو و براي مجروحين كرده بود.
ساير كشورهاي خارجي نيز عوامل خود را در اغتشاشات اخير كشور به منظور جمع آوري اخبار و هدايت اغتشاشات فعال نموده بودند.)نوشته شده در   چهارشنبه 11 خرداد 1390    
PDF چاپ چاپ