يکشنبه 29 دي 1398 | Sunday, 19 January 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 11 خرداد 1390     |     کد : 10518

بازگشت به قدرت

بازگشت به قدرت

بازگشت به قدرت
بازگشت به قدرت

بهزاد نبوي : اخرين راه ادامه اصلاحات و تلاش براي تبديل وضع موجود به وضع مطلوب از طريق انتخابات است و تا وقتي اين را ه باز باشد راهي مناسبتر از آن مطلوب نيست. (ب)
بهزاد نبوي : اگر نتوانيم به قدرت بازگرديم براي هميشه از تاريخ سياسي كشور حذف مي شويم و اين بار بايد هر كاري كه لازم است بايد انجام دهيم. (ب)
امين زاده : موضوع سهم خواهي بيشتر از قدرت نبوده است بلكه تلاش براي حضور بيشتر در قدرت است و هميشه تأكيد كرده ام راه حضور بيشتر در قدرت همراهي با جامعه در حوزه سياسي است. (ب)
ابطحي : آقاي خاتمي خيلي اصرار داشت كه مخالفت رهبري را در ظاهر نداشته باشد تا بتواند قدرت را بگيرد و اگر هر كسي غير از يك اصولگرا قدرت را مي گرفت بنا به تحليل خاتمي پايان اقتدار رهبري بود به همين دليل همه تلاش را مي كرد كه قدرت توسط اصلاح طلبان گرفته شود (ب)
موسوی خوئینی ها به نقل از تاجزاده در مورخ (6/2/88) : عده ای از افراد و مرحوم نائینی در حضور آخوند خراسانی از وی می خواهند با توجه به پیروان زیادش اقدام به تشکیل حکومت دینی کند اما آخوند با 6 دلیل مخالفت می کند که این کار به صلاح نیست. برخی ازآن دلایل عبارتند از:
اگر ما این کار را بکنیم دیگران هم به فکر تشکیل حکومت دینی می افتند. آنوقت دیگر این حکومت های دینی هستند که با نام دین با یکدیگر می جنگند.
نا الان ملجاد و پناه مردم از دست حکومت هستیم، اما وقتی خودمان حکومت تشکیل دهیم ، مردم از دسشت ما به چه کسی پناه ببرند.
این بچه ها و اطرافیان ما زیر عبای ما رفته و پنهان می شوند و هر بلایی سر مردم می آورند و کسی هم نمی تواند به داد مردم برسد.
موسوی خوئینی ها  در ادامه می گوید : ... مثل این است که گویا ایشان یک دوره ای مثل ج . ا را تا آخر گذرانده و آمده این نظر را داده است.
موسوی خوئینی ها (26/8/87) : تجربه نشان داده است که مردم می خواهند به کسی رای بدهند که نمادی از تقابل با حکومت در او وجود داشته باشد.
موسوی خوئینی ها مورخ (19/12/87) : با این وضعیت که بر سر ما آمده است یک راه این است که پایمان را کنار بکشیم که راه خوبی نیست . در نتیجه ما باید حضور داشته باشیم و نیروها و گروههایمان را نگه داریم که اینکار فایده دیگری هم دارد که طرف مقابل خیالش راحت نشود که اصلاح طلبان از صحنه بیرون رفتند. آنها باید فکر کنند که اگر هنوز یک نیروی تاثیر گذار نیست که بیاید اوضاع را متحول کند اما یک نیروی مزاحم هست که نمی گذارد آنها هم کاری بکنند در نتیجه ما باید گروه های دارای جمعیت مان را تشویق بیشتری بکنیم.
علیرضا رجایی : (جلسه مشارکت مرداد 87 ) اصل حضور در قدرت یک اصل ضروری است و استراتژی ما شرکت در انتخابات است.نوشته شده در   چهارشنبه 11 خرداد 1390    
PDF چاپ چاپ