شنبه 5 بهمن 1398 | Saturday, 25 January 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 11 خرداد 1390     |     کد : 10517

حذف احمدی نژاد به هر قیمت

حذف احمدی نژاد به هر قیمت

حذف احمدی نژاد به هر قیمت
حذف احمدی نژاد به هر قیمت

حسین مرعشی : در جلسه ای که با آقای هاشمی داشتیم ، ایشان به ما تکلیف کرد که باید زیر بیرق موسوی بروید. امسال من یک جهاد و رسالت دارم ، وآن هم برداشتن احمدی نژاد است . (واجا)
ابطحي : دوسال پيش كه تازه كار تبليغات انتخابات آغاز شد شعار مشترك هاشمي و خاتمي اين بود كه احمدي نژاد همان رهبري است اين را در جلسات مجمع روحانيون دوشنبه هاي دفتر خاتمي و مجمع تشخيص مي گفتند . هدف در اين مرحله اين بود كه اثبات كنند احمدي نژاد و رهبري داراي يك محتوا هستند و فشار بر احمدي نژاد به معناي فشار به رهبري تلقي مي شود .
ابطحي : بحث اين انتخابات كه ازدو سال پيش كليد خورد به دو دليل مي توانست حذف و يا كم اثر كردن رهبري را در خود داشته باشد يكي به اين دليل كه احمدي نژاد بارها مورد حمايت رهبري قرار گرفته اند وديگر اينكه تطابق شعار هاي احمد نژاد با رهبري به همين دليل حذف احمدي نژاد به معناي حذف عملي رهبري تلقي مي شد. (بازجویی)
ابطحی : مسئله شبکه پشتیبانان قدرتمند داخلی هم در حمایت خارجی ها و گروه ها مؤثر بود . ترکیب آدم هایی مثل هاشمی رفسنجانی ، خاتمی ، حسن خمینی ، ناطق نوری ، هاشمی شاهرودی ، آقازاده ، دکتر روحانی و افرادی از این قبیل این پیام ها را به خارجی ها و گروهک ها می داد که امکان جابجایی قدرت توسط آقای موسوی وجود دارد و خیلی از آنها که به دلیل انتقام از نظام و یا رهبری علاقمند به تغییر احمدی نژاد بودند از این پشتیبانان قدرتمند به طمع افتادند . (بازجویی صفحه 125-124)
ابطحی : آقای خاتمی بر این باور بود که اگر در این انتخابات احمدی نژاد سقوط کند ، عملاً رهبری حذف می شود. اگر به هر قیمتی و به هر شکلی اصلاحات دوباره به حوزه سیاسی و اجرایی کشور باز گردد ، دیگر رهبری اقتداری در جامعه نخواهند داشت . (بازجویی صفحه116-117
ابطحی : آقای هاشمی رفسنجانی و مهدی از قول پدرش به سختی معتقد بودند که آقا همچنان طرفدار احمدی نژاد است ولی باید آنقدر فشار آورد که یا آقا از احمدی نژاد دست بکشند و یا فضا به گونه ای باشد که آقا جرأت نکنند از احمدی نژاد حمایت نمایند . (باز جویی صفحه 101)
مزروعي : تسخير جامعه مدني در ايران از گرفتن دولت نيست و بهم گره خورده و اين دولت عين غول روي همه چيز دست انداخته و تا دست اين غول را يك مقدار بالا نياورديد ايجاد نكنيد امكان تسخير جامعه مدني وجود ندارد (مرداد87 دفتر سياسي جبهه مشاركت)
ابطحی : مصطفی در مورد امور احمدی نژاد به صورت افراطی باور داشت که آقای خامنه ای حامی احمدی نژاد هستند و باید به همین دلیل بر احمدی نژاد فشار آورد . ور روی نقاطی که نشانه ی حمایت آقای احمدی نژاد است فشار آورد . متأسفانه مصطفی تاج زاده در هر ماجرایی علاقمند بود و باور داشت که پشت آن مقام رهبری ایستاده است . (باز جویی صفحه 201)
ابطحی : بیت هاشمی رفسنجانی از خودش تا فرزندانش و همسرش فشار اصلی را داشتند که احمدی نژاد رأی نیاورد . نظریه هاشمی این بودکه هر کس که می تواند احمدی نژاد را به زمین بزند باید مورد حمایت قرار گیرد . هیچ شرطی هم نداشت . تمام سرمایه مالی این کار را هم متقبل شده بود . (باز جویی)
ابطحی : یکی از نظریه پردازان جدی سقوط احمدی نژاد و رأی آوردن کسی به جای او دکتر روحانی بود . طرح اینکه یا پیروزی و جشن و روکم کنی جدی احمدی نژاد یا اعلام تقلب و ایجاد اغتشاش برای کشاندن انتخابات به دو مرحله ای بودن در دستور کارشان قرار داشت. (باز جویی صفحه 126)
ابطحی : هدف اصلی هاشمی رفسنجانی در این انتخابات این بود که به هر قیمتی که شده باعث تغییر آقای احمدی نژاد شود. به همین دلیل از بیش از یکسال پیش ، از سوی فرزندش مهدی ، مسئله انتخابات کلید خورد. (باز جویی صفحه 233)
ابطحی : حذف احمدی نژاد این یک هدف استراتژیک وی [هاشمی] از یکی دو سال قبل است. ( باز جویی صفحه 101)
ابطحی : دوشنبه آقای خاتمی در همان ایام این طرح را مطرح کرد که ما فردی بنام مهندس موسوی که کاندیداست و ما را هم تحویل نمی گیرد و تحقیر می کند نباید کاری داشته باشیم ما به این باید فکر کنیم که یک کاندیدایی را می خواهیم رئیس جمهور کنیم که پس از ریاست جمهوری او بساط احمدی نژاد را جمع کند و رهبری کاملاً منزوی می شود و ما می توانیم در آن فضا نفس بکشیم. (باز جویی صفحه 198)
تاج زاده : (در گفتگو با ابطحی) اگر هیچکدام (کروبی و موسوی) قبول نکردند که به نفع دیگری کنار بروند مهم نیست. ما فقط اگر بتوانیم احمدی نژاد را از صحنه خارج کنیم ، کار خوبی کرده ایم . تنها کار مهم این است که ما باید احمدی نژاد را از سر راه خود برداریم . (واجا)
تاج زاده : (11/1/88) اگر امروز انتخابات برگزار شود موسوی باخته است. ما اگر نتوانیم فضا را به هم زنیم باخته ایم و اگر بنا را بر این بگذاریم که یک اصلاح طلب پیروز شود به جایی نمی رسیم مگر اینکه شعارمان تغییر احمدی نژاد باشد. باید از موسوی با هدف تغییر احمدی نژاد حمایت کنیم . (واجا)
مورخ (28/8/87) :‌ آنطوري كه من شنيده ام آقاي هاشمي هم مي خواهد آقاي احمدي نژاد به هر شكلي بيفتد.
مجيد انصاري مورخ (19/8/87) :‌ آقاي خاتمي در جلسه اي مي گفت : « من از حيث سياسي نمي گويم ، اما ادامه دولت آقاي احمدي نژاد با اين سياست هاي اقتصادي و اين مديريت، قطعاً به فرو پاشي نظام اقتصادي و مديريت كشور مي انجامد »
بهزاد نبوی مورخ (14/10/87) : احمدی نژاد که عددی نیست. آن کس و آنجایی و آن مرکزی را باید تحت فشار بگذاریم که اصلی ترین نقش را دارد.
موسوی خوئینی ها مورخ (26/8/87) : این یارو (احمدی نژاد) نمی فهمد که ما خودمان یک رضا خان (رهبری) . آن یکی ما را کافی است و او نمی تواند رضا خان دوم باشد.
موسوی خوئینی ها مورخ (26/2/88) : مهم این است احمدی نژاد نباشد، حالا اگر شمر هم شده مشکلی نیست.
مجید انصاری مورخ (16/3/88) : .... احمدی نژاد یک مناظره با محسن رضایی دارد که من می خواهم با رضایی صحبت کنم و بگویم شما تا حالا چهره خوبی از خود نشان داده ای و اگر احمدی نژاد خواست شما را وارد بحث های کلی کند ، بگو که بابا شما مردم را با این صحبت ها خسته کردن ، جنابعالی مسئول دولت هستی و به عنوان یک شهروند و نه کاندیدای ریاست جمهوری باید پاسخ دهی.
موسوی خوئینی ها در مورخ (14/2/88) : ما نسبت به میر حسین انتقاد شدیدی داریم ولی چکار کنیم که دیگر کسی را نداریم. چون در درجه اول اصل بر آن است که احمدی نژاد نباشد.
تاج زاده : (فروردین 88 ) آقای موسوی برای ما نامزد تغییر است. همه معتقدیم آقای احمدی نژاد باید تغییر کند. (واجا)
حسین مرعشی : تنها چیزی که برای ما اهمیت دارد فقط رای نیاوردن احمدی نژاد است. ما آماده ایم از هر کسی که پتانسیل رای آوری داشته باشد حمایت کنیم مشروط بر اینکه احمدی نژاد رای نیاورد. (واجا)


نوشته شده در   چهارشنبه 11 خرداد 1390    
PDF چاپ چاپ