دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 - 17 شعبان 1440 - 22 آوریل 2019
اوقات شرعی 
 
نشنال اینترست : نبرد گرازهای آمریکایی با لشکر زنبورهای ایرانی در تنگه هرمز !
کد مطلب:36588
تاریخ مطلب:دوشنبه 16 اسفند 1395
نشریه تخصصی نشنال اینترست نوشت : «در حالی که ایران با قایق های تندرو حمله به ناوهای آمریکایی در خلیج فارس و تنگه هرمز را تمرین می‌کند، ارتش ایالات متحده هم در مانورهایش با استفاده از جنگنده A-10 (موسوم به گُراز) نبرد با این قایق‌های خطرناک سپاه پاسداران را شبیه‌سازی می‌کند.» بر پایه این گزارش، ارتش آمریکا در سواحل فلوریدا رزمایشی را با به‌کارگیری ۳۵ قایق تندرو مجهز به مسلسل همراه با حملات هلیکوپترها و جنگنده‌ها برای شبیه سازی این برخورد محتمل دریایی انجام داد. ...
مقابله با قایق‌ های تندرو سپاه شبیه‌ سازی شد
نشنال اینترست : نبرد گرازهای آمریکایی با لشکر زنبورهای ایرانی در تنگه هرمز !

نشریه تخصصی نشنال اینترست نوشت : «در حالی که ایران با قایق های تندرو حمله به ناوهای آمریکایی در خلیج فارس و تنگه هرمز را تمرین می‌کند، ارتش ایالات متحده هم در مانورهایش با استفاده از جنگنده A-10 (موسوم به گُراز) نبرد با این قایق‌های خطرناک سپاه پاسداران را شبیه‌سازی می‌کند.»
بر پایه این گزارش، ارتش آمریکا در سواحل فلوریدا رزمایشی را با به‌کارگیری ۳۵ قایق تندرو مجهز به مسلسل همراه با حملات هلیکوپترها و جنگنده‌ها برای شبیه سازی این برخورد محتمل دریایی انجام داد.
آمریکایی‌ها نام رزمایش خود را "حمله چکشی" گذاشته بودند.
نشنال اینترست در توصیف تاکتیک هجومی شناورهای کوچک ایرانی، آن‌ها را به «لشکر پرتعداد زنبورها» تشبیه کرده است که هدف را احاطه می‌کنند و با ضربات بی‌پایان از پا می‌اندازند.
منبع یادشده در انتها خاطرنشان کرده است: آمریکایی‌ها به‌شدت از مزاحمت‌های گاه و بیگاه قایق‌های تندرو سپاه پاسداران برای شناورهای خود در منطقه خلیج فارس احساس نگرانی می‌کنند.
منبع : جام نیـوز
برای مشاهده سایر مطالب مرتبط ،مطلب مورد نظر خود را از لیست کشویی زیر انتخاب نموده و دکمه مشاهده را کلیک نمایید
نوشته شده در   دوشنبه 16 اسفند 1395  ساعت  23   توسط   حسین شاهد خطیبی
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید