سه شنبه 4 تير 1398 | Tuesday, 25 June 2019
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 16 اسفند 1395     |     کد : 36588

نشنال اینترست : نبرد گرازهای آمریکایی با لشکر زنبورهای ایرانی در تنگه هرمز !

نشریه تخصصی نشنال اینترست نوشت : «در حالی که ایران با قایق های تندرو حمله به ناوهای آمریکایی در خلیج فارس و تنگه هرمز را تمرین می‌کند، ارتش ایالات متحده هم در مانورهایش با استفاده از جنگنده A-10 (موسوم به گُراز) نبرد با این قایق‌های خطرناک سپاه پاسداران را شبیه‌سازی می‌کند.» بر پایه این گزارش، ارتش آمریکا در سواحل فلوریدا رزمایشی را با به‌کارگیری ۳۵ قایق تندرو مجهز به مسلسل همراه با حملات هلیکوپترها و جنگنده‌ها برای شبیه سازی این برخورد محتمل دریایی انجام داد. ...

مقابله با قایق‌ های تندرو سپاه شبیه‌ سازی شد
نشنال اینترست : نبرد گرازهای آمریکایی با لشکر زنبورهای ایرانی در تنگه هرمز !

نشریه تخصصی نشنال اینترست نوشت : «در حالی که ایران با قایق های تندرو حمله به ناوهای آمریکایی در خلیج فارس و تنگه هرمز را تمرین می‌کند، ارتش ایالات متحده هم در مانورهایش با استفاده از جنگنده A-10 (موسوم به گُراز) نبرد با این قایق‌های خطرناک سپاه پاسداران را شبیه‌سازی می‌کند.»
بر پایه این گزارش، ارتش آمریکا در سواحل فلوریدا رزمایشی را با به‌کارگیری ۳۵ قایق تندرو مجهز به مسلسل همراه با حملات هلیکوپترها و جنگنده‌ها برای شبیه سازی این برخورد محتمل دریایی انجام داد.
آمریکایی‌ها نام رزمایش خود را "حمله چکشی" گذاشته بودند.
نشنال اینترست در توصیف تاکتیک هجومی شناورهای کوچک ایرانی، آن‌ها را به «لشکر پرتعداد زنبورها» تشبیه کرده است که هدف را احاطه می‌کنند و با ضربات بی‌پایان از پا می‌اندازند.
منبع یادشده در انتها خاطرنشان کرده است: آمریکایی‌ها به‌شدت از مزاحمت‌های گاه و بیگاه قایق‌های تندرو سپاه پاسداران برای شناورهای خود در منطقه خلیج فارس احساس نگرانی می‌کنند.
منبع : جام نیـوز


نوشته شده در   دوشنبه 16 اسفند 1395    
PDF چاپ چاپ