شنبه 10 اسفند 1398 | Saturday, 29 February 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 17 بهمن 1391     |     کد : 22332

شهیدی از نسل عاشورا که بعد از یک هفته زنده شد ! + عکس

شهیدی از نسل عاشورا که بعد از یک هفته زنده شد ! + عکس

شهیدی از نسل عاشورا که بعد از یک هفته زنده شد ! + عکس
شهید زنده جانباز 70 درصد سردار جعفر عبدالحسین زاده-  آشنایی با شهید زنده جانباز 70 درصد سردار جعفر عبدالحسین زاده
- زندگینامه
- سردار جعفر عبدالحسین زاده در تاریخ 1343 در شهرستان اورمیه در خانواده ای مذهبی و نظامی متولد شد از زمان کودکی بدلیل ارتشی بودن پدرش در شهرستانهای مختلف ایران ساکن بودند اولین شهرستان سکونت خرمشهر بود که بعد از چندین سال سکونت بعلت ماموریت پدر مجبور شد همراه خانواده به شهر دیگری منتقل شوند و از آنجا هم به شهرستان مرند منتقل شدند در زمان انقلاب با توجه به سن کوچکش در تظاهرات ضد دولتی شرکت میکرد و بعد از پیروزی انقلاب بعضویت بسیج در آمده و بعنوان نیروی فعال در یکی از مساجد مرند فعالیت شبانه روزی خود را در حال تحصیل شروع کرد و در سال 59 با شروع جنگ تحمیلی وارد سپاه پاسداران شده و پس از گذراندن آموزشهای نظامی برای اولین بار به سوسنگرد اعزام شد و رشادتهایی که از خود نشان داد بنا به تشخیص فرماندهان آنزمان به دوره تخصصی تخریب انتخاب شده و به دانشکده افسری رفت و در دوره عالی تخریب با رتبه عالی از دانشکده فارغ التحصیل شد . و پس از چندین روز استراحت و ازدواج با دختر دائیش مجددا به جبهه های جنگ اعزام شد اینبار بعنوان معاون گردان تخریب (سردار شهید اکبر جوادی) انتخاب و مشغول فعالیت شدند .
این رزمنده بزرگوار در عملیاتهای مطلع الفجر و مسلم بن عقیل مجروح شده که با ترخیص از بیمارستان بجای استراحت در منزل عازم جبهه های حق علیه باطل شد که در عملیات والفجر 4 که بعنوان فرمانده گردان تخریب فعالیت میکرد بر اثر انفجار مین مجروح و یک پای خود را به انقلاب اسلامی هدیه داد نحوه مجروحیت ایشان در میدان مین بر اثر شهادت بچه های تخریب که در حال باز کردن معبر بودند و لو رفتن عملیات , درگیری شروع میشود و گردانهای خط شکن منتظر باز شدن معبر بودند تا با عبور از آن بخط دشمن بزنند که جعفر می بیند حدود 4 یا 5 متر از معبر باز نشده بنابراین خود را به روی مینها انداخته و به نیروهای خط شکن اعلام میکند از روی من عبور کنید خود را پل عبور رزمندگان کرد بنا به مصلحت الهی با یک انفجار فقط یک پایش قطع میشود و بر اثر این ایثارگری و شجاعت رزمندگان اسلام از آن معبر عبور کرده و ارتفاعات الاغلو آزاد میشود .
این رزمنده ایثارگر پس از ترخیص از بیمارستان پس از عروسی دو سه ماه استراحت کرده و مجدداً به جبهه ها برگشت و بعنوان معاون تیپ تخریب مشغول بکار شد که در عملیات والفجر 8 بر اثر انفجار گلوله توپخانه دشمن در منطقه کارخانه نمک فاو مجروح و یک چشمش را از دست داد در این مجروحیت بعلت اصابت ترکش به مغز یک هفته در سردخانه اهواز در میان شهداء بود که در این مدت یکی از برادران متوجه زنده بودن نامبرده میشود و سریع پزشکان را خبر داده و به بیمارستان منتقل و یک چشمش را از دست میدهد .
قابل توجه است که این شهید زنده در منطقه بانه سردشت در بمباران شیمایی مصدوم شده بود که با توجه به این مجروحیتها حضور در جبهه ها را برای خودش افتخار میدانست و میگفت جهاد از هیچکس ساقط نیست ما باید حسینی باشیم و مثل شهدای کربلا جان خود را فدای اسلام و مذهب تشیع کنیم. میگفت الگوی من مسلم ازدی شهید یکپای کربلا است ؛ مسلم از مجاهدان و رزمندگان جنگ جمل بود که یکپایش قطع شده با اینحال شبانه از کوفه خارج و لنگ لنگان خود را در کربلا به امام حسین ع رساند و روز عاشورا در حمله اول با مقاومت جانانه جان خویش را فدای امامت و ولایت کرد .
لازم به توضیح است که برادر این جانباز 70 درصد شهید صادق عبدالحسین زاده نیز در یکی از عملیاتها بر اثر اصابت ترکش و موج انفجار از ناحیه سر و یک پا مجروح و پایش را از دست داده بود که در سال 80 بر اثر تحمل سالها درد و رنج بشهادت میرسند . روحش شاد و راهشان پر رهرو باد
گفتگو با شهید زنده جانباز هفتاد درصد سردار جعفر عبدالحسین زاده
شهید زنده جانباز 70 درصد سردار جعفر عبدالحسین زادههم شیمیایی و هم قطع یک پا و یک چشم هستم . ولی عشق من یک عشق دیگری است
همسرم هر روز با قاشق غذا در دهانم می ریزد از طرفی هر روز دنبال اکسیژن من است ، و نمی دانم  چطور از او تقدیر کنم . اگر روی زمین هم شده بخوابد می خوابد و از من پرستاری میکند.
حالا گوش کن ! من هر ماه 5 روز باید در بیمارستان بقیه الله بستری باشم. آنقدر سرم تراپی و عمل جراحی کرده ام که رگ سالمی برایم نمانده.  چندین بار برای پیدا کردن رگ کددان نمودند وآخرسر باعث عفونت یکی از ترکش های مانده در بازویم شد که داشت به قطع دستم از بازو منجر می شد ولی به عنایت خدا و دعاهای همسرم و همت و یاری دکترها ترکش را عمل کرده و بیرون آوردند و عفونت زدایی کرده و بازویم را خوب کردند.
وقتی به هوش آمدم بعد از رفتن به اغما ،  هیچی نمی دانستم . می پرسیدم اینجا کجاست  و همسرم می گفت : بیمارستان هستی .  گفتم : در تهرانم ؟ گفت : نه در ارومیه هستی . همسرم ببین چقدر مرا دوست دارد که کلیه  پرستاران از آمدن به اتاق من بخاطر عفونت و بوی آن فرار می کردند و در اتاق ، ایزوله بودم . فقط همسرم اتاق را ترک نمی کرد. پس  ما کاری  نکردیم. فقط از خدا می خواهم  که  زود بروم تا بیشتر از این شرمنده زحمات این فرشته  صبور نباشم !
تجدید دیدار اتفاقی پس از چندین سال با گمنام گمنامان
شهید زنده جانباز 70 درصد سردار جعفر عبدالحسین زادهسال 66 یا 67 با تصمیم فرماندهان سپاه ماموریتی به اینجانب محول شد که فرماندهی پادگان علی بن ابیطالب مرند را بعهده بگیرم تصمیم این بود که حدود یکماه با فرمانده قبلی کار کنیم تا به امورات پادگان توجیح و آشنا شوم چند روز از حضورم در پادگان میگذشت که یک روز نزدیک ظهر وقتی جلو ستاد فرماندهی از ماشین پیاده شدم تا به دفتر کارم بروم متوجه شدم یکنفر کنار درخت سروی افتاده و بیهوش است وقتی نزدیک شدم دیدم سردار جعفر عبدالحسین زاده است که بیهوش افتاده بچه ها را صدا زده و سعی کردم به بهداری منتقل کنم که یکی از برادران گفت ایشون معتاد است ایشون همیشه چندین بار همچین بیهوش افتاده و غش میکند .
گفتم فعلا جای این حرفها نیست جان یکنفر در خطر است سریع به بهداری منتقل شود خودم هم به بهداری رفته و سفارشی به پزشکان کردم اما همان سخن اعتیاد را بمن گفتند عجیب ناراحت و عصبانی بودم بهر حال دستور انتقال به بیمارستان شهر صادر شد و بنده که شناخت کافی از این شخص داشتم . تصمیم گرفتم جلسه ای تشکیل تا نامبرده را معرفی کنم . پس از چند روز جلسه تشکیل شد از یک یک برادران پرسیدم آیا ایشان را می شناسید بدون استثناء هیچکس از جانبازی و رزمنده بودن نامبرده اطلاعی نداشتند فقط میدانستند که پاسداری است معتاد و غش کننده که فرمانده قبلی هم تصمیم داشتند از پادگان اخراجش کنند اما ایشان با تواضعی مثال زدنی خود را معرفی نمیکرد با مظلومیت تمام مجروحیت خود را پنهان کرده بود و اتهام اعتیاد را با جان و دل قبول کرده بود وقتی بنده از ایشان پرسیدم چرا خودت را معرفی نکرده ای سرش را پائین انداخت و گونه هایش سرخ شد گفت م��روحیت من برای خداست نمیخواهم بغیر از خدا کسی از مجروحیت من با خبر شود .
شهید زنده جانباز 70 درصد سردار جعفر عبدالحسین زادهبهر حال بنده در آن جلسه شروع به صحبت کرده چنین گفتم برادر سردار جعفر عبدالحسین زاده رزمنده ایست ایثارگر که بیش از 70 ماه حضور در جبهه با سه بار مجروحیت یک پا و یک چشم را از دست داده و ریه ها شیمیایی و مغز نیز بعلت موج انفجار و اصابت ترکش آسیب دیده چنانکه بمدت یکهفته در سردخانه بعنوان شهید نگه داشته شده است آیا میدانید مغز ایشون بعلت اصابت ترکشها چندین بار عمل جراحی شده و بر اثر استعمال داروهای مغزی به این حال و روز افتاده است حالا کدام یک از برادران پاسدار میتواند به ایشون اتهام معتاد بودن بدهد در این حال دیدم همه سرشان را پایین انداخته و یواش یواش اشک می ریزند و از گذشته خود پشیمان که چرا تاکنون ما ایشون را نشناخته ایم . و سپس یکی یکی از سردار عبدالحسین زاده طلب حلیّت می کردند.
در آن جلسه بنده با توجه به مسئولیتم نامبرده را بعنوان قائم مقام پادگان معرفی کردم و به بهداری دستور داده شد شبانه روز آمبولانسی در اختیار نامبرده باشد تا در صورت نیاز استفاده شود .
بعد از این دیگر جعفر گمنام نبود و همه ایشان را بدیده یک پاسدار جانباز ایثارگر می نگریستند و احترام میگذاشتند اولین کارمان تعویض پای مصنوعی که با تکه های نخ نایلونی شکستگیهایش بهم دوخته شده بود شروع شد . سپس اعزام به بیمارستانهای مجهز جهت درمان مغز که نتیجه بخش هم بود سپس حل مشکلات خانوادگی که همه اینکارها حداقل کاری بود که از دستمان بر میامد .
بعد از یکسال حضور در پادگان مرند با تشکیل تیپ 115 تکاوران نینوا ما هم به این تیپ منتقل شدیم و به منطقه بانه اعزام شدیم . حضور سردار عبدالحسین زاده با این وضعیتی که گفته شد در منطقه بانه روحیه دیگری بر این یادگار افتخار آمیز دوران 8 سال دفاع مقدس بود که با عشق و علاقه فراوان در خطوط مقدم نقطه صفر مرزی در پایگاهها حضور داشت همیشه با عشق و علاقه تجارب خود را به دیگران منتقل میکرد در این ماموریت در درگیری یکی از پایگاههای عملیاتی حضور فعال داشت که پس از یکساعت درگیری دشمن عقب نشینی میکند که سردار عبدالحسین زاده با تنی چند از رزمندگان با یک پای مصنوعی به تعقیب ضد انقلاب می پردازد و با مشاهده یکی از آنها از عقب یک تیر به پاشنه پای آن فرد که از صخره ها در حال بالا رفتن بود میزند سپس محاصره کرده و فرد زخمی را اسیر می کنند که رزمندگان می خواستند فرد اسیر را بکشند که سردار عبدالحسین زاده اعلام میکند کشتن اسیر یکی از گناهان کبیره است بردارید ببریم و اجازه کشتن نمی دهد بهر حال نقش کلیدی در شکست دشمن داشت .
اینک این رزمنده پیر در گوشه ای از شهرستان اورمیه زیر سرم تراپی و اکسیژن تراپی با حداقل سالانه یکبار عمل جراحی در اوج گمنامی زندگی میکند چنانکه سال 90 با حضور رئیس جمهور در خانه نامبرده که از جعفر خواسته میشود از ما یک چیزی بخواه ! بلافاصله میگوید کار برای خدا دلسردی ندارد به جوانان فکر کنید و مشکلات مسکن و شغل این قشر را حل فرمایید .
خاطره ای از حسین شاهد خطیبی
دیدار استاندار آذربایجانغربی با سردار جعفر عبدالحسین زاده
شهید زنده جانباز 70 درصد سردار جعفر عبدالحسین زادهجانباز 70 درصد و برادر یک شهید جعفر عبدالحسین زاده نیز در دیدار با استاندار آذربایجان غربی با وجودی که به دلیل بیماری ریوی به سختی سخن می گفت : حفظ حریم ولایت را از واجبات دانست و بر آشنا نمودن ابعاد مختلف و نقش و اهمیت ولایت فقیه در حفظ اسلام ناب محمدی برای نسل های آینده تاکید نمود.
سردار جعفر عبدالحسین زاده در ادامه با تقدیر از تلاش شبانه روزی دولت خدمتگزار برای حل مشکلات مردم گفت: بسیار خوشحالیم که با بروی کار آمدن دولت های نهم و دهم و در راس آنها آقای احمدی نژاد شاهد احیای ارزش ها و آرمان های مقدس انقلاب اسلامی و حفظ حریم ولایت هستیم و دل خانواده شهدا و ایثارگران از این مسئله خوشنود است .
سردار جعفر عبدالحسین زاده در دو نوبت در سالهای 1361 و 1362 در غرب کشور در دفاع از کیان اسلامی به درجه رفیع جانبازی نایل آمده است.
در این دیدارها استاندار آذربایجان غربی با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از ایثارگریها و از جان گذشتگی های این عزیزان تقدیر نمود.
همچنین استاندار آذربایجان غربی با اهدای سفر کربلا به جانباز 70 درصد و برادر دو شهید جعفر عبدالحسین زاده و خانواده وی ، قول مساعد برای خرید خودرو بصورت ویژه و از صبر ، استقامت و شکیبایی این خانواده تجلیل کرد.
در این دیدار ها معاون امنیتی و انتظامی و جمعی از مدیران ستادی استانداری ، مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و مدیر بازنشستگان نیرو های مسلح ، استاندار آذربایجان غربی را همراهی کردند .
تهیه کننده : حسین شاهد خطیبی همرزم شهید زنده سردار جعفر عبدالحسین زاده
ای رنجور زجر دیده که سالها نخوابیده ای بخواب استراحت کن که استراحت تو عبادت است و ما را از شفاعت فراموش نکن دعایمان کن
تا بتوانیم راهتان را ادامه دهیم .
ديدار استاندار آذربايجان غربي با جانباز 70 درصد و برادر شهيد ، سردار جعفر عبدالحسين زاده
برای مشاهده اندازه واقعی روی تصاویر کلیک کنید

شهید زنده جانباز 70 درصد سردار جعفر عبدالحسین زاده

شهید زنده جانباز 70 درصد سردار جعفر عبدالحسین زاده

شهید زنده جانباز 70 درصد سردار جعفر عبدالحسین زاده

شهید زنده جانباز 70 درصد سردار جعفر عبدالحسین زاده

شهید زنده جانباز 70 درصد سردار جعفر عبدالحسین زاده

شهید زنده جانباز 70 درصد سردار جعفر عبدالحسین زاده


دیدار دو یار قدیمی و دو همسنگر صمیمی


یادواره شهدای خطیب


نوشته شده در   سه شنبه 17 بهمن 1391    
PDF چاپ چاپ