يکشنبه 30 تير 1398 | Sunday, 21 July 2019
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 4 دي 1396     |     کد : 38118

تجمع مشکوک (حرف روز)

چه کسی تجمعات را به سمت بیت رهبری می ‌کشاند ؟ در روزهای گذشته جریان ‌های ضد انقلاب در کانال‌ ها و صفحات مجازی تبلیغاتی را مبنی بر برگزاری تجمع مال‌ باختگان مؤسسات مالی در اطراف بیت رهبری مطرح کرده ‌اند و به روش ‌های گوناگون از طلبکاران خواسته ‌اند برای رسیدن به مطالبات ‌شان در ساعت مقرر تجمع کنند. مردم خوب می‌دانند رهبر معظم انقلاب در حل و رفع مشکلات قشر مستضعف بیشترین جدیت، کوشش و دغدغه‌مندی را دارند و در سفارش‌ها به مسئولان در عیان و نهان همواره مطالبه‌ گر مسئله معیشت مردم بوده‌اند و ...

تجمع مشکوک (حرف روز)
چه کسی تجمعات را به سمت بیت رهبری می ‌کشاند ؟ در روزهای گذشته جریان ‌های ضد انقلاب در کانال‌ ها و صفحات مجازی تبلیغاتی را مبنی بر برگزاری تجمع مال‌ باختگان مؤسسات مالی در اطراف بیت رهبری مطرح کرده ‌اند و به روش ‌های گوناگون از طلبکاران خواسته ‌اند برای رسیدن به مطالبات ‌شان در ساعت مقرر تجمع کنند.
مردم خوب می‌دانند رهبر معظم انقلاب در حل و رفع مشکلات قشر مستضعف بیشترین جدیت، کوشش و دغدغه‌مندی را دارند و در سفارش‌ها به مسئولان در عیان و نهان همواره مطالبه‌گر مسئله معیشت مردم بوده‌اند و در این زمینه طی یک دهه گذشته معظم‌له برای رفع این مشکلات هر سال را به نوعی نام‌گذاری اقتصادی کرده‌اند.
در سال 96 معظم‌له در حرم رضوی این موضوع را اینگونه بیان فرمودند:
«اولویّت امروز ملّت ایران، مسئله‌ اقتصادی است و توجّه کنید که اولویّت دشمن هم مسئله‌ اقتصادی است؛ یعنی امروز دشمنان جمهوری اسلامی برای اینکه بتوانند اهداف خودشان را در مورد ایران و ایرانی و جمهوری اسلامی محقّق کنند، دنبال راهکارهای اقتصادی و یا به تعبیر درست‌تر، دنبال ضربه‌زدن اقتصادی به ملّت ایرانند.»
کارگران و مال‌باختگان هم در راستای دستیابی به مال خود همواره در تجمعات مختلف با دست نوشته و بنر کردن بیانات امام خامنه‌ای از مسئولان دولتی و شرکت‌های خصوصی خواستار رسیدن به مال‌شان بوده‌اند. اما جریان ضد انقلاب که این روزها با ناکامی‌های متعددی در عرصه داخلی و منطقه‌ای مواجه شده است، درصدد برآمده با سوء‌استفاده از نام مال‌باختگان مؤسسات مالی، تجمعات خود را برگزار کند و به اهداف پلید خود برسد.
در این زمینه توجه به چند نکته ضروری است:
اول اینکه، مسئولان دولتی باید حل مشکلات مؤسسات مالی و پولی را در اولویت امور خود قرار دهند و سرمایه اجتماعی نظام که همین مردم هستند را بیش از پیش نگران نکنند.
دوم اینکه، اقدام جدی دستگاه‌های قضایی در پیگیری افراد متخلف و برخورد با آنها اگر چه می‌تواند برای عاملان درس خوبی باشد، اما چون زندگی میلیون‌ها نفر امروز با این پرونده‌ها گره‌ خورده است،‌ باز هم نیازمند تدابیر درست مسئولان دولتی است.
سوم هم اینکه، برخی از این کانال‌های تلگرامی که درخواست تجمع مردمی داده‌اند با دولت ارتباط نزدیک دارند و در انتخابات گذشته از نامزدها و لیست‌های آنها حمایت کرده‌اند و می‌خواهند کم‌کاری و عدم پاسخگویی‌شان را پای نظام بنویسند.
پایگاه بصیرت / فرهاد مهدوی


نوشته شده در   دوشنبه 4 دي 1396    
PDF چاپ چاپ