دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 - 17 شعبان 1440 - 22 آوریل 2019
اوقات شرعی 
 
روایاتی از حضرت صادق علیه ‏السلام
کد مطلب:36733
تاریخ مطلب:يکشنبه 13 فروردين 1396
امام جعفر صادق علیه‏السلام فرمود : چهار چیز است که هدر میروند محبت و احسان درباره کسیکه وفاء ندارد ، کار نیکی که مورد سپاسگزاری قرار نگیرد ، و تعلیم دانش به کسیکه گوش نمی‏ دهد. ...
روایاتی از حضرت صادق علیه ‏السلام
امام جعفر صادق علیه‏السلام فرمود : چهار چیز است که هدر میروند محبت و احسان درباره کسیکه وفاء ندارد ، کار نیکی که مورد سپاسگزاری قرار نگیرد ، و تعلیم دانش به کسیکه گوش نمی‏ دهد.
حضرت صادق علیه‏السلام فرمود : خداوند را بقعه‏ هائی است که به آنها منتقمه میگویند ، هرگاه خداوند به بنده‏ ای مالی عطا کرد و او حق خداوند را نداد ، پروردگار بقعه ‏ای از آن بقاع را بر آن مال مسلط می ‏کند و صاحب مال ثروت خود را در آن ساختمان خرج می ‏کند و بعد از مدتی از جهان رخت می ‏بندد و بقعه را برای دیگری ترک می‏گوید.
امام صادق علیه‏السلام فرمود: هر کسی باک نداشته باشد چه میگوید و یا مردم درباره او چه میگویند، و کسیکه باک ندارد مردم او را بد کار مشاهده کنند، و کسیکه با محبت حرام دلش خوشحال شده و به شهوت زنا خو گرفته، همه این افراد در دام شیطان قرار گرفته ‏اند و از او پیروی می‏کنند.
بعد از آن فرمود: برای ولد الزنا چند علامت هست که یکی از آنها بغض ما اهل بیت است، دوم آنکه او همواره میل دارد به حرام زیرا که از حرام خلق شده است، سوم دین را سبک می‏شمارد، چهارم در نزد مردم بد منظر است و کسی که در حضور دوستانش عمل بدی انجام دهد او یا ولد الزنا است و یا مادرش در حال حیض حامله شده است. امیرالمؤمنین سلام الله علیه فرمود: هر کس به اندازه کفایت زندگی از دنیا قناعت کند اندکی از دنیا هم او را کفایت می‏کند، و هر کسی در دنیا قناعت نداشته باشد هیچ چیز او را کفایت نمی‏کند.
حضرت صادق علیه‏السلام فرمود: کمک و مساعدت خداوندی به اندازه احتیاج است، و نیز حضرت فرمود: به طریق وحی از آسمان آمده است که اگر برای فرزندان آدم دو رودخانه از طلا و نقره جریان پیدا کند....
ای فرزند آدم شکم تو دریائی است از دریاها و رودی از رودها او را جز خاک چیزی پر نمی‏کند، حضرت رسول صلی الله علیه و آله فرمودند: فحش و دشنام دادن به مؤمن موجب فسق میگردد، و جنگیدن با او کفر است و غیبت او نافرمانی خداوند است، و احترام مال او مانند خون اوست.
برای مشاهده سایر مطالب مرتبط ،مطلب مورد نظر خود را از لیست کشویی زیر انتخاب نموده و دکمه مشاهده را کلیک نمایید
نوشته شده در   يکشنبه 13 فروردين 1396  ساعت  12   توسط   حسین شاهد خطیبی
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید