دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 - 17 شعبان 1440 - 22 آوریل 2019
اوقات شرعی 
 
سخنان حضرت امام صادق علیه‏السلام
کد مطلب:36208
تاریخ مطلب:سه شنبه 21 دي 1395
حضرت صادق علیه‏السلام فرمود : در حکمت آل داود علیه‏السلام آمده که : سزاوار است مرد عاقل به خود مشغول باشد، و زبان خود را نگهدارد، و مردمان زمانش را بشناسد. و نیز حضرت صادق علیه‏السلام فرمود : احسان و نیکی باید در باره افراد با فضیلت انجام بگیرد تا قدر و قیمت احسان معلوم شود، نماز موجب تقرب هر پرهیزکاری است که بخواهد خود را به خداوند نزدیک کند، حج جهاد مردان ضعیف است، هر چیزی زکواتی دارد و زکواة بدن روزه داشتن است، جهاد زن در شوهرداری اوست، روزی خود را با دادن صدقه فرود آورید. ...
سخنان حضرت امام صادق علیه‏السلام
حضرت صادق علیه‏السلام فرمود : در حکمت آل داود علیه‏السلام آمده که : سزاوار است مرد عاقل به خود مشغول باشد، و زبان خود را نگهدارد، و مردمان زمانش را بشناسد.
و نیز حضرت صادق علیه‏السلام فرمود :
احسان و نیکی باید در باره افراد با فضیلت انجام بگیرد تا قدر و قیمت احسان معلوم شود، نماز موجب تقرب هر پرهیزکاری است که بخواهد خود را به خداوند نزدیک کند، حج جهاد مردان ضعیف است، هر چیزی زکواتی دارد و زکواة بدن روزه داشتن است، جهاد زن در شوهرداری اوست، روزی خود را با دادن صدقه فرود آورید.
هر کس یقین به آخرت داشته باشد بذل و بخشش می‏کند، خداوند وسائل زندگی را به اندازه خرج می‏فرستد، ثروت خود را با دادن زکواة حفظ کنید، تدبیر در زندگی نصف زندگی است، افراد میانه‏رو هرگز فقیر نمی‏شوند، کمی عیالات یکی از آسانی‏ها است، کسیکه مردم را بطرف خدا دعوت می کند و خود کار حق انجام نمی‏دهد مانند تیراندازی است که زه نداشته باشد.
محبت و دوستی نصف عقل است، غم و اندوه پیری است، خداوند متعال به اندازه مصیبت به انسان صبر می‏دهد، هر کسی در هنگام رسیدن مصیبت و ناراحتی دست بر زانو بزند و اظهار جزع و فزع کند اجرش کاسته میگردد، هر کسی پدر و مادرش را محزون کند آنها را عاق کرده است.
حضرت صادق علیه‏السلام فرمود: خداوند اخلاق را بین شما قسمت کرده همان طور که روزی را بین شما تقسیم فرموده است.
برای مشاهده سایر مطالب مرتبط ،مطلب مورد نظر خود را از لیست کشویی زیر انتخاب نموده و دکمه مشاهده را کلیک نمایید
نوشته شده در   سه شنبه 21 دي 1395  ساعت  12   توسط   حسین شاهد خطیبی
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید