دوشنبه 28 بهمن 1398 | Monday, 17 February 2020
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 21 دي 1395     |     کد : 36199

در ساحل خوشبختی ؛ فصل اوّل : پیشوایان معصوم یا کارشناسان الهی 11. الگو و معیارهای حیات بخش

یکی از عمده ترین احتیاجات جوانان، وجود الگو و معیارهای کامل است پروردگار متعال برای تأمین این نیازمندی از اوّل خلقت بشر پیامبران خود را، بعنوان الگو و معیارهای کمال و معرفت و رسیدن به ارزشهای انسانی و دینی، در اختیار همگان قرار داد وچون نسل بشر بسوی تکامل فکری و ظهور استعدادهای بیشتر آمادگی دارد خدای متعال الگوهای کاملتری را در اختیار آنان قرار داد وجود مقدّس پیامبر اسلام و حضرت علی با یازده امام معصوم صلوات اللّه علیهم اجمعین تا روز قیامت معیارهای رشد و کمال و صعود انسان به بالاترین مرحله از مقام بندگی خداوندی می باشند. ...

با جوانان در ساحل خوشبختی
نویسنده : سیّد حمید فتاحی
در ساحل خوشبختی ؛ فصل اوّل : پیشوایان معصوم یا کارشناسان الهی 11. الگو و معیارهای حیات بخش

یکی از عمده ترین احتیاجات جوانان، وجود الگو و معیارهای کامل است پروردگار متعال برای تأمین این نیازمندی از اوّل خلقت بشر پیامبران خود را، بعنوان الگو و معیارهای کمال و معرفت و رسیدن به ارزشهای انسانی و دینی، در اختیار همگان قرار داد وچون نسل بشر بسوی تکامل فکری و ظهور استعدادهای بیشتر آمادگی دارد خدای متعال الگوهای کاملتری را در اختیار آنان قرار داد وجود مقدّس پیامبر اسلام و حضرت علی با یازده امام معصوم صلوات اللّه علیهم اجمعین تا روز قیامت معیارهای رشد و کمال و صعود انسان به بالاترین مرحله از مقام بندگی خداوندی می باشند.
و ما در این کتاب باستناد سخنان حجّت و کارشناس الهی، در آنچه برای یک جوان لازم است و او را به خیر وسعادت و موفقیّت کامل نائل می سازد وارد بحث می شویم برای اینکه عوامل خوشبختی و سعادت انسانها، خصوصاً نسل جوان، وقتی که از زبان، کارشناس الهی یعنی حضرت علی صلوات اللّه علیه عنوان می گردد بطور یقین خیلی مهم و مورد توجه قرار می گیرد و هر جوانی در اثر استفاده از این کلمات ارزشمند خواهد توانست با کمترین سرمایه گذاری به پر فایده ترین نتایج در دوران عمرش دست یابد، بهمین جهت برای همگان مخصوصاً جوانان لازم است با آرامش خاطر وعلاقه وافر، این کتاب را مطالعه کرده تا در ساختن ساختمان زندگی و شخصیت خویش با هیچ مشکل و مانعی رو برو نشوند.
و چون طرف خطاب در این سفارشات جوانان هستند باید این قشر عظیم و عزیز جامعه بیشتر از دیگران در مورد مطالب این کتاب بیاندیشند.
و مطلب دیگری که دراین وصیّت جلب توجه می کند وجود کارشناس الهی در مقام پدر می باشد یعنی آنچه یک پدر باید بداند و در مورد جوانان آن را بکار گیرد بطور کامل بیان فرموده است بنابراین بر پدران نیز لازم است در جهت بهتر انجام دادن مسئولیّت پدری خویش به این مطالب روی آورده و با دقت کافی از آن استفاده کنند.
حضرت علی صلوات اللّه علیه د رمقام پدری مسئولیت خود را در آگاه ساختن فرزندش با کلمات زیبا و شیوا انجام می دهد تا اینکه والدین در هر عصر و زمان از آن حضرت، الگو گرفته و مسئولیت سنگین خود را در مورد تربیت فرزندانشان با شیوه های زیبا و نتیجه بخش پیاده کنند.


نوشته شده در   سه شنبه 21 دي 1395    
PDF چاپ چاپ