دوشنبه 27 خرداد 1398 | Monday, 17 June 2019
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 13 آبان 1395     |     کد : 35694

سخنان امیرالمؤمنین علیه‏السلام

امام حسین علیه‏السلام از پدرش امیرالمؤمنین علیه‏السلام روایت می‏کند که آن حضرت فرمود : هر کس بعد از ظهر روز پنجشنبه تازوال روز جمعه فوت کند و مؤمن باشد خداوند او را از فشار قبر حفظ می‏کند و شفاعت او را در جماعت زیادی مانند قبیله ربیعه و مضر می‏پذیرد. هر مؤمنی که روز شنبه در گذرد خداوند او را با یهود در دوزخ جای نمی‏دهد و هر کس روز دوشنبه فوت کند خداوند او را بانصاری در دوزخ جمع نمیکند، و هر کس روز سه‏ شنبه بمیرد و مؤمن باشد خداوند او را با ما در مقام بلندی محشور خواهد کرد و ...

سخنان امیرالمؤمنین علیه‏السلام
امام حسین علیه‏السلام از پدرش امیرالمؤمنین علیه‏السلام روایت می‏کند که آن حضرت فرمود: هر کس بعد از ظهر روز پنجشنبه تازوال روز جمعه فوت کند و مؤمن باشد خداوند او را از فشار قبر حفظ می‏کند و شفاعت او را در جماعت زیادی مانند قبیله ربیعه و مضر می‏پذیرد.
هر مؤمنی که روز شنبه در گذرد خداوند او را با یهود در دوزخ جای نمی‏دهد و هر کس روز دوشنبه فوت کند خداوند او را بانصاری در دوزخ جمع نمیکند، و هر کس روز سه‏شنبه بمیرد و مؤمن باشد خداوند او را با ما در مقام بلندی محشور خواهد کرد و هر کسی روز چهارشنبه فوت کند خداوند او را روز قیامت نگهداری میکند و او را در جوار رحمت خود خوشبخت می‏گرداند، و در مقام قرب و فضیلت خود جای میدهد، و از همه مشکلات و ناملایمات مصون میماند.
سپس فرمود: در هر حال و هر ساعت و روزی که مؤمن از دنیا برود در زمره شهیدان و صدیقان مرده است از دوست خود رسولخدا صلی الله علیه و آله شنیدم فرمود: اگر مؤمن از دنیا بیرون برود و گناهان مردم روی زمین را داشته باشد، همان مردن کفاره گناهان او می‏گردد.
حضرت فرمود: هر کس از روی اخلاص کلمه توحید بر زبان جاری کند از شرک بیزاری جسته است، و هر آن کس که از دنیا برود و شرک نداشته باشد داخل بهشت می‏شود و بعد از این آیه شریفه را قرائت فرمود: که خداوند از مشرکین چشم‏پوشی نمی‏کند و لیکن زا بقیه گناهان در میگذرد، اینان شیعیان و دوستان تو هستند.
امیرالمؤمنین علیه‏السلام فرمود: عرض کردم: یا رسول الله این برای شیعیان منست، فرمود: آری به خدایم سوگند، شیعیان تو روز قیامت هنگامیکه از قبرها سر بر آورند می‏گویند: لا اله الا الله، محمد رسول الله، علی بن ابی طالب حجة الله، در این هنگام جامه‏های سبزی از بهشت و تاج‏هائی با اسبها برای آنان می‏آورند، و آنها جامه‏ها را پوشیده و تاج‏ها را بر سر گذاشته بر اسبها سوار می‏شوند و در بهشت پرواز می‏کنند، و از هول بزرگ روز قیامت اندوهگین نمی‏شوند، و فرشتگان با آنها برخورد و میگویند: این همان روزی است که شما را وعده داده‏اند.


نوشته شده در   پنجشنبه 13 آبان 1395    
PDF چاپ چاپ