دوشنبه 27 خرداد 1398 | Monday, 17 June 2019
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : جمعه 5 شهريور 1395     |     کد : 35205

مجموعه 7 سبک زندگی : نکته های کوچک زندگی : سخنی از حضرت امام صادق علیه‏السلام

هر کس از خداوند بترسد خداوند همه چیز را از وی می‏ترساند، و هر کس که از خداوند ترسی نداشته باشد، خداوند او را از همه چیز و همه کس می‏ترساند، هر کس از خداوند به روزی کم راضی باشد خداوند هم از وی به عمل اندک راضی می‏گردد و هر کسی از طلب روزی شرم نداشته باشد زندگیش سبک می‏گردد و خاندان او در تنعم و خوشحالی بسر خواهند برد، هر کس در جهان زهد را پیشه کند خداوند حکمت را در قلب او جای خواهد داد و سخنان حکمت‏ آمیز بر ...

مجموعه 7 سبک زندگی : نکته های کوچک زندگی : سخنی از حضرت امام صادق علیه‏السلام
هیثم بن را قد از حضرت صادق علیه‏السلام روایت می‏کند که آن جناب فرمود : کسانی را که خداوند از ذلت معاصی بیرون کند و بطرف تقوی و فضیلت رهنمائی فرماید، او را بدون مال و ثروت بی‏نیاز می‏کند، و بدون عشیره و خویشاوند عزت می‏دهد و بدون همنشین به او آرامش می‏بخشد.
هر کس از خداوند بترسد خداوند همه چیز را از وی می‏ترساند، و هر کس که از خداوند ترسی نداشته باشد، خداوند او را از همه چیز و همه کس می‏ترساند، هر کس از خداوند به روزی کم راضی باشد خداوند هم از وی به عمل اندک راضی می‏گردد و هر کسی از طلب روزی شرم نداشته باشد زندگیش سبک می‏گردد و خاندان او در تنعم و خوشحالی بسر خواهند برد، هر کس در جهان زهد را پیشه کند خداوند حکمت را در قلب او جای خواهد داد و سخنان حکمت‏ آمیز بر زبانش جاری خواهد کرد، او را به عیب‏های دنیا و مرضها و دواهای آن بینا خواهد ساخت و او از دنیا سالم بیرون می‏کند و در دارالسلام منزل می‏دهد.
ابوحمزه ثمالی گوید: حضرت باقر علیه‏السلام فرمود:
هنگامیکه پدرم را وفات نزدیک شد مرا نزد خود فرا خواند و به سینه چسبانید و سپس فرمود: ای فرزند من در برابر حق صبر کن ولو تلخ باشد و شکیبائی تو در برابر حق پاداش فراوانی در بر خواهد داشت.
امام جعفر صادق علیه‏السلام فرمود: دل خود را نزدیک ساز و از آن شفای بیماری‏های...
و علمت را مانند پدرت فرض کن و از آن پیروی نما، و نفس خویش را مانند دشمنی تصور کن و با او جهاد نما، و ثروت و مالت را مانند عاریه بدان که بزودی باید آن را به صاحبش رد کنی.
حضرت فرمود: با هوای نفس خود جهاد کن همانطور که با دشمنت جهاد می‏کنی.


نوشته شده در   جمعه 5 شهريور 1395    
PDF چاپ چاپ