سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 - 18 شعبان 1440 - 23 آوریل 2019
اوقات شرعی 
 
عصر ظهور : مهدى منتظر (عليه السلام ) از ديدگاه اهل سنت ؛ 14) سعد الدين تفتازانى
کد مطلب:31275
تاریخ مطلب:دوشنبه 10 فروردين 1394
وى در ((شـرح المـقاصد)) بيان مى دارد: ((خاتمه بحث : خروج مهدى و فرود آمدن عيسى از موضوعاتى است كه به مبحث امامت مربوط است و هر دو از نشانه هاى قيامت است و در اين باب روايات صحيحى رسيده هر چند خبر واحد باشند)) . ((... از ابـوسعيد خدرى نقل شده است كه گفت : پيامبر خدا(ص ) فرمود ((بر اين امت بلا و مـصـيبتى برسد كه از ظلم و بيداد، كسى ملجاء و پناهى نيابد تا بدان پناه برد، آنگاه خـداونـد مـردى از خـانـدان مـرا بـرانـگـيـزد تـا زمـيـن را پـر از عـدل و داد سـازد . ...
عصر ظهور : مهدى منتظر (عليه السلام ) از ديدگاه اهل سنت ؛ 14) سعد الدين تفتازانى
وى در ((شـرح المـقاصد)) بيان مى دارد: ((خاتمه بحث : خروج مهدى و فرود آمدن عيسى از موضوعاتى است كه به مبحث امامت مربوط است و هر دو از نشانه هاى قيامت است و در اين باب روايات صحيحى رسيده هر چند خبر واحد باشند))
((... از ابـوسعيد خدرى نقل شده است كه گفت :
 پيامبر خدا(ص ) فرمود ((بر اين امت بلا و مـصـيبتى برسد كه از ظلم و بيداد، كسى ملجاء و پناهى نيابد تا بدان پناه برد، آنگاه خـداونـد مـردى از خـانـدان مـرا بـرانـگـيـزد تـا زمـيـن را پـر از عـدل و داد سـازد هـمـانـگـونـه كـه از ظـلم و جـور آكـنـده شـده بـود)) .
دانـشـمـنـدان اهـل سـنـت بـرآنند كه وى پيشوايى عادل از فرزندان فاطمه مى باشد كه خداوند هر وقت بخواهد او را آفريده و براى يارى دين خود بر مى انگيزد و شيعه معتقد است كه وى محمد بـن حـسـن عـسـكـرى اسـت كـه از بـيـم دشـمـنـان ، پـنـهـان بـسـر مـى بـرد و طول عمر او اءمرى محال و غيرممكن نيست همچون نوح و لقمان و خضر(ع) و ساير فرقه ها ايـن مـطـلب را انـكـار كـرده انـد چـون آنـرا امرى بسيار بعيد مى شمارند زيرا چنين عمرهاى طولانى بدون دليل و قرينه در اين امت بى سابقه است ))(492)
492- الامام المهدى عند اهل السنه ج 1 ص 214.

برای مشاهده سایر مطالب مرتبط ،مطلب مورد نظر خود را از لیست کشویی زیر انتخاب نموده و دکمه مشاهده را کلیک نمایید
نوشته شده در   دوشنبه 10 فروردين 1394  ساعت  00   توسط   حسین شاهد خطیبی
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید