سه شنبه 4 تير 1398 | Tuesday, 25 June 2019
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : يکشنبه 17 آذر 1392     |     کد : 26101

عباد الرّحمن چگونه دعا می کنند؟

خداوند متعال در سوره فرقان، نشانه ها و اوصاف عباد الرحمن و بندگان شایسته را بیان می کند و در ضمن بیان اوصاف و حالات آنان، از دعای آنان این گونه یاد می فرماید: آنان می گویند : رَبَّنا اصْرِفْ عَنّا عَذابَ جَهَنَّمَ إِنَّ عَذابَها کانَ غَراماً ؛ بارالها، عذاب جهنّم را از ما بگردان، چرا که عذاب جهنّم دائمی است . و نیز می گویند : رَبَّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَذُرِّیّاتِنا قُرَّةَ أَعْینٍ وَاجْعَلْنا لِلْمُتَّقِینَ إِماماً ؛(2) بارالها، از همسران و فرزندان، کسانی که مایه آرامش خاطر و روشنایی چشم ما باشند به ما ببخش، ...

عباد الرّحمن چگونه دعا می کنند؟ [111]
خداوند متعال در سوره فرقان، نشانه ها و اوصاف عباد الرحمن و بندگان شایسته را بیان می کند و در ضمن بیان اوصاف و حالات آنان، از دعای آنان این گونه یاد می فرماید: آنان می گویند:
رَبَّنا اصْرِفْ عَنّا عَذابَ جَهَنَّمَ إِنَّ عَذابَها کانَ غَراماً؛(1)
بارالها، عذاب جهنّم را از ما بگردان، چرا که عذاب جهنّم دائمی است.
و نیز می گویند:
رَبَّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَذُرِّیّاتِنا قُرَّةَ أَعْینٍ وَاجْعَلْنا لِلْمُتَّقِینَ إِماماً ؛(2)
بارالها، از همسران و فرزندان، کسانی که مایه آرامش خاطر و روشنایی چشم ما باشند به ما ببخش، و ما را پیشوای متّقین و تقوا پیشه گان قرارده.
امیرالمؤمنین علیه السلام فرمود: «به خدا سوگند، من از پروردگارم فرزند زیباروی و نیکو قامت نخواستم، بلکه فرزندی اهل اطاعت و خوف الهی خواستم که هرگاه به او نظر کردم و او را در حال اطاعت خداوند یافتم چشمم روشن شود.»(3)
1 . فرقان (25) آیه 65.2 . فرقان (25) آیه 74.3 . تفسیرصافی، ج4، ص27.


نوشته شده در   يکشنبه 17 آذر 1392    
PDF چاپ چاپ