جمعه 30 فروردين 1398 - 14 شعبان 1440 - 19 آوریل 2019
اوقات شرعی 
 
چند روایت ؛ دعای همیشگی مؤمنان
کد مطلب:26095
تاریخ مطلب:يکشنبه 17 آذر 1392
عبدالأعلی گوید: درباره این آیه از حضرت صادق علیه السلام تفسیر و توضیحی خواستم، حضرت فرمود: «مقصود رضوان الهی و بهشت در آخرت، و وسعت در زندگی و معاش و خوش خلقی در دنیاست.» حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام فرمود: «مقصود در این آیه، همسر شایسته در دنیا، و بهشت در آخرت است.» پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: «کسی که دلی شکرگزار، و زبانی در کار ذکر خدا، و همسر مؤمنی که او را در امور دنیا و آخرتش یاری رساند داشته باشد، خداوند در دنیا و آخرت به او حسنه داده ...
چند روایت ؛ دعای همیشگی مؤمنان
عبدالأعلی گوید: درباره این آیه از حضرت صادق علیه السلام تفسیر و توضیحی خواستم، حضرت فرمود: «مقصود رضوان الهی و بهشت در آخرت، و وسعت در زندگی و معاش و خوش خلقی در دنیاست.»(1) [103]
حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام فرمود: «مقصود در این آیه، همسر شایسته در دنیا، و بهشت در آخرت است.»(2)
پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: «کسی که دلی شکرگزار، و زبانی در کار ذکر خدا، و همسر مؤمنی که او را در امور دنیا و آخرتش یاری رساند داشته باشد، خداوند در دنیا و آخرت به او حسنه داده و از عذاب آتش او را نگه داشته است.» (3)
در حدیث آمده است: «حضرت رسول صلی الله علیه و آله وسلم به عیادت مرد مسلمانی رفتند که از بیماری رنج می برد. حضرت به او فرمود: آیا دعا کردی و چیزی از او خواستی؟ بیمار گفت: آری، این گونه با خدا سخن می گویم: بارالها، اگر مرا در آخرت می خواهی عذاب کنی، آن را در این دنیا برایم قرارده.
حضرت فرمود: «سُبحانَ اللّه ! توطاقت چنین عذابی نداری، چرا نگفتی: رَبّنا ءاتِنا فِی الدُّنیا حَسَنَةً وَفِی الآخِرةِ حَسَنَةً وَقِنَا عَذَابَ النّارِ»
آن بیمار این گونه دعا کرد و خداوند شفایش داد.»(4)
1. تفسیرالبرهان، ج1، ص203.2. مجمع البیان، ج2، ص298.3. همان .4 . تفسیر ابن کثیر، ج1، ص433؛ تفسیر ابوالفتوح، ج2، ص134.

برای مشاهده سایر مطالب مرتبط ،مطلب مورد نظر خود را از لیست کشویی زیر انتخاب نموده و دکمه مشاهده را کلیک نمایید
نوشته شده در   يکشنبه 17 آذر 1392  ساعت  11   توسط   حسین شاهد خطیبی
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید