چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 - 19 شعبان 1440 - 24 آوریل 2019
اوقات شرعی 
 
9. تاریخ انبیاء : پیامبران بعد از حضرت یوسف ع ؛ 1. حضرت شعیب علیه السلام (قسمت چهارم)
کد مطلب:37067
تاریخ مطلب:جمعه 29 ارديبهشت 1396
وفات شعیب علیه السلام / بعد از نابودی قوم شعیب و همراهانش به مکه آمدند و در آنجا ساکن شدند. شعیب 242 سال عمر کرد . و بعد از وفات در بیت المقدس دفن شد . روزی سلیمان بن عبدالملک از وادی قرا عبور می کرد، دستور داد چاهی را در آنجا حفر کنند. هنگامی که چاه به انتها رسید به صخره ای رسیدند که در زیر آن مردی مدفون گشته و نامه ای در کنار مرد افتاده بود که روی نامه نوشته بود ؛ ...
9. تاریخ انبیاء : پیامبران بعد از حضرت یوسف ع ؛ 1. حضرت شعیب علیه السلام (قسمت چهارم)
وفات شعیب علیه السلام
بعد از نابودی قوم شعیب و همراهانش به مکه آمدند و در آنجا ساکن شدند. شعیب 242 سال عمر کرد.(1) و بعد از وفات در بیت المقدس دفن شد.(2)
روزی سلیمان بن عبدالملک از وادی قرا عبور می کرد، دستور داد چاهی را در آنجا حفر کنند. هنگامی که چاه به انتها رسید به صخره ای رسیدند که در زیر آن مردی مدفون گشته و نامه ای در کنار مرد افتاده بود که روی نامه نوشته بود؛
«من نماینده شعیب پیامبر به سوی مردم مدین هستم، که آن قوم مرا داخل این گودال انداختند. به این صورت چندین نفر از نمایندگان شعیب پیامبر را درون چاهها پیدا کردند که همگی به دست مردم مدین کشته شده بودند.»(3)
[156]1 - بحارالانوار، ج 12، ص 386.2 - منتخب التواریخ، ص 46.3 - گنجینه های خلقت (داستان پیامبران)، ص 122، تألیف: ر - اکبری؛ کنز الفوائد، کراجکی، ص 179.


برای مشاهده سایر مطالب مرتبط ،مطلب مورد نظر خود را از لیست کشویی زیر انتخاب نموده و دکمه مشاهده را کلیک نمایید
نوشته شده در   جمعه 29 ارديبهشت 1396  ساعت  22   توسط   حسین شاهد خطیبی
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید