جمعه 29 شهريور 1398 | Friday, 20 September 2019
 منوی اصلی
 
اوقات شرعی 
 
  جستجو ی پیشرفته - 391
متن جستجو :
جستجو در :
بخش :
تاریخ :
 از
calendar
 تا 
calendar
مرتب سازی بر اساس :
نوع مرتب سازی:
 
حدیث اعتقادی و اخلاقی : 391 ، محب ما از ماست مطالب/ حدیث اعتقادی و اخلاقی : 391 ، محب ما از ماست                                                                         
      حدیث اعتقادی و اخلاقی : 391 ، محب ما از ماست هر آنکس حب ما اندر دل اوست - بود از ما و او را رتبه نیکوست
سه شنبه 5 دي 1396
ابعاد دیگری از پرونده کرسنت : صدور گاز مجانی به ترکیه تاوان کدام فساد اقتصادی است ؟! مطالب/ ابعاد دیگری از پرونده کرسنت : صدور گاز مجانی به ترکیه تاوان کدام فساد اقتصادی است ؟!                                                                         
      ابعاد دیگری از پرونده کرسنت : صدور گاز مجانی به ترکیه تاوان کدام فساد اقتصادی است ؟! بیژن زنگنه روز گذشته در جمع خبرنگاران درخصوص جریمه 1/9 میلیارد دلاری ایران در فروش گاز به ترکیه اظهار کرد: رأی دیوان بین‌المللی داوری در سال 1391، کاهش 12درصدی قیمت قرارداد گاز صادراتی ایران به ترکیه بود که آنکارا نسبت به آن اعتراض کرد؛ ترکیه پس از این رأی، بار دیگر شکایت کرد که بر اساس این شکایت، آنها خواستار کاهش 25درصدی برای کیفیت گاز صادراتی و 37/5 درصد برای قیمت گاز شدند. وزیر نفت با بیان اینکه «مجموع درخواست ترکیه برای کاهش قیمت و کیفیت گاز صادراتی 62/5 درصد بود»، گفت: ...
يکشنبه 7 خرداد 1396
روز تاریخی صنعت نفت هشدار کارشناسان را جدی بگیرید (گزارش خبری تحلیلی) مطالب/ روز تاریخی صنعت نفت هشدار کارشناسان را جدی بگیرید (گزارش خبری تحلیلی)                                                                         
      روز تاریخی صنعت نفت هشدار کارشناسان را جدی بگیرید (گزارش خبری تحلیلی) شاید امروز شاهد برجام دیگری در حوزه نفت باشیم! اگر چنین شود، این مصوبه در تضاد جدی با دهها نظر کارشناسی و توصیه شده رهبر معظم انقلاب در خصوص این متن است. انتظار درست و منطقی همه نخبگان این است که مجلس در اقدامی مسئولانه، با حذف ماده هفت مصوبه قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت 1391؛ دولت را وادار به ارائه لایحه کند.
این روز بسیار تاریخی است، از آن رو که احتمال می‌رود فصل نوینی از مناسبات بین‌المللی بر نفت ایران حاکم شود. ...

يکشنبه 31 مرداد 1395
نقش مصلحان اجتماعي در هدايت مردم به سوي تصميم‌ سازي ‌هاي اقتصادي نجات ‌بخش مطالب/ نقش مصلحان اجتماعي در هدايت مردم به سوي تصميم‌ سازي ‌هاي اقتصادي نجات ‌بخش                                                                         
      نقش مصلحان اجتماعي در هدايت مردم به سوي تصميم‌ سازي ‌هاي اقتصادي نجات ‌بخش کاربست‌ هاي ترويج در اقتصاد اجتماعي / مطلب 1. پس از نوسانات سهمگين اقتصادي دي ماه 1391، نياز به «ترويج اقتصادي» و «نقش مصلحان اجتماعي در هدايت مردم به سوي تصميم‌سازي ‌هاي اقتصادي نجات ‌بخش» احساس شد. مفهوم «ترويج» مفهومي بود که توسط جهادگران آغاز انقلاب ابداع شد، براي نيروهاي جهادگر عمدتاً داوطلبي که به روستاها مي‌رفتند و با ارائه اطلاعات تخصصي و حساس، کشاورزان را در تصميم‌سازي‌ هاي کشاورزي مهم ، هدايت مي‌کردند. ...
يکشنبه 17 مرداد 1395
صندوق لاشخورها ! (یادداشت روز) مطالب/ صندوق لاشخورها ! (یادداشت روز)                                                                         
      صندوق لاشخورها ! (یادداشت روز) 1- سال 1391 بود که وزیران خارجه ایران و آرژانتین در حاشیه نشست سران آفریقا توافقنامه ‌ای با هدف تشکیل یک کمیته حقیقت ‌یاب درباره حادثه انفجار آمیا (انفجار مرکز تجاری یهودیان در آرژانتین) امضا کردند تا بدین ترتیب بر اساس اسناد و مدارک ، و نه ادعاهای مقامات غربی و صهیونیستی ، به بررسی مسائل پیرامون این حادثه پرداخته و یک بار برای همیشه به این ماجرا پایان دهند . چند ماه بعد خبرگزاری انگلیسی رویترز، اعلام کرد، یک دادگاه فدرال در آرژانتین با این توافقنامه مخالفت کرده است ؛ توافقنامه‌ ای که با هدف شناسایی مجرمان حادثه آمیا امضاء شده بود !
پنجشنبه 10 مهر 1393
محبوبیت ایران در منطقه پس از جنگ غزه مضاعف می ‌شود (خبر ویژه) مطالب/ محبوبیت ایران در منطقه پس از جنگ غزه مضاعف می ‌شود (خبر ویژه)                                                                         
      محبوبیت ایران در منطقه پس از جنگ غزه مضاعف می ‌شود (خبر ویژه) «همان‌ گونه که جنگ 33 روزه علیه حزب ‌الله موجب شد ایران قدرت و محبوبیتی به مراتب بیش از قبل در مرزهای اسرائیل ]فلسطین اشغالی[ کسب کند، جنگ اخیر اسرائیل علیه غزه نیز باعث محکم‌تر شدن جای پای ایران در فلسطین خواهد شد». سایت روز آن ‌لاین وابسته به ضد انقلاب خارج‌نشین ضمن انتشار این تحلیل نوشت: در دی ماه 1391 خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با ترک سوریه به مقصد قطر، بمبی خبری در محافل عربی و جهانی منفجر کرد. حماس اعلام کرد که در انقلاب سوریه، طرف مردم را گرفته و «حمایت‌ های گذشته سوریه باعث نمی‌شود تا حماس ...
چهارشنبه 15 مرداد 1393
شناسنامه کتاب نظريه سياسي اسلام جلد دوم مطالب/ شناسنامه کتاب نظريه سياسي اسلام جلد دوم                                                                         
      شناسنامه کتاب نظريه سياسي اسلام جلد دوم شناسنامه کتاب نظريه سياسي اسلام جلد دوم / آيت‌ الله محمدتقى مصباح يزدى / تحقيق و نگارش : کريم سبحاني مصباح يزدى ، محمد تقى ، 1313 ـ
نظريه سياسي اسلام / محمدتقى مصباح يزدى؛ تحقيق و نگارش: کريم سبحاني. ـ قم: انتشارات مؤسسه آموزشى و پژوهشى امام خمينى(قدس سره)، 1391. ج. (انتشارات مؤسسه آموزشى و پژوهشى امام خمينى(قدس سره) ؛ 272؛ علوم سياسي؛ 17) ///مجموعه آثار؛ 3/6؛ علوم سياسي؛ 4)
كتابنامه به صورت زيرنويس . 1. اسلام و سياست. 2. اسلام و دولت. 3. اسلام و آزادي و آزادي‌خواهي. الف. انتشارات مؤسسه آموزشى و پژوهشى امام خمينى(قدس سره) .

دوشنبه 6 مرداد 1393
391. سنجش خرد انسان مطالب/ 391. سنجش خرد انسان                                                                         
      391. سنجش خرد انسان سه چيز است معيار عقل رجال ... نخستين مصيبت ، دوم جاه و مال
شنبه 28 تير 1393
مصر ، فردای انتخابات (یادداشت روز) مطالب/ مصر ، فردای انتخابات (یادداشت روز)                                                                         
      مصر ، فردای انتخابات (یادداشت روز) انتخابات ریاست جمهوری در مصر طی دو روز گذشته برگزار شد تا مردم این کشور در فاصله دو سال، دو بار به پای صندوق ‌های رای بروند . در انتخابات خرداد 1391 ، محمد المرسی دقیقاً با 882751 رای افزوده یعنی کمتر از 900 هزار رای بر رقیب اصلی خود «احمد شفیق» چیره شد . در آن موقع مرسی در نهایت نماینده انقلاب مصر و شفیق نماینده رژیم گذشته به حساب می ‌آمدند . پیروزی کم ‌رمق اخوان ، خود آغاز یک چالش فراگیر شد و در نهایت او را در نهم تیر ماه 1392 ساقط کرد.
چهارشنبه 7 خرداد 1393
گلهاي روشنائي ؛ بى زارى از دنيا مطالب/ گلهاي روشنائي ؛ بى زارى از دنيا                                                                         
      گلهاي روشنائي ؛ بى زارى از دنيا گلهاي روشنائي ؛ سبک زندگی در کلام حضرت امام على ع
بى زارى از دنيا
قال اميرالمؤ منين على عليه السلام :
اِزْهَدْ فى الدُّنْيا يُبَصِّرُكَ اللّهُ عَوْراتِها، وَ لاتَغْفُلْ فَلَسْتَ بِمَغْفُولٍ عَنْكَ.
ترجمه :
حضرت امام على عليه السّلام فرمود :
وابستگى به دنيا را از خود بزداى تا خدايت زشتى هاى آن رابنماياند و به غفلت مگراى كه آنى از تو غفلت نشود.(67)
67- نهج البلاغه ، ح 391.

چهارشنبه 9 مرداد 1392